Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 13

Muzikos pamokos fragmento planas

Nr. 1
Klas 1c
Pamokos tema / idja Garso savybi iekojimas
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai 27psl.
Pamokos eiga:
Pamokos
dalys ir
laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje

Pastabos

Vaikams ant suol idliojami vairs


instrumentai ( varpeliai, vairs perkusiniai
instrumentai, vilpukai).
Suskirstau grupeles po 4 vaikus.
Papraau, kad kiekviena grupel pabandyt
grojant nustatyti, kuriais instrumentais galima
igauti:
1) Ilgus ir trumpus garsus
2) Garsius ir tylius garsus
3) Auktus ir emus garsus
Duodamas 5min. laikas ibandyti/nusprsti.
Papraau vis grupeli, kad jos isirinkt savo
grups atstov, kuris pristatys grups variantus.
Paklausiu kiekvienos grupels atstovo:
Kokiu instrumentu patogiausia igauti
ilgus/trumpus, garsius/tylius, auktus/emus
garsus?
Garsiai-tyliaiPaploju ritm TI TI TA, TI TI TA,
isiaikiname ar visiem pavyksta pagroti
ritmin darin su turimais instrumentais.
Paaikinu, kad kai ranka pakelta vir reikia
groti garsiai, kai ranka emai groti tyliai.
Pabandome visi kartu, rodau rankas auktai
ikeltas, staiga nuleidiu, taip kaitalioju, kol

Grupje vaikai turi


skirtingus
instrumentus

Rank aukt
kaitalioti palaipsniui

vaikai dmiai seks mano rank judesius.


Suskirstau klas dvi grupes: kair ranka bus
viena grup, dein antra gr. Jei dein auktai,
o kair emai, reikia, viena grup groja garsiai,
kita tyliai.

tylinti/garsinti,
staigiai keisti.

Muzikos pamokos planas


Nr. 2

Klas 3a
Pamokos tema / idja Kelion po fantazij pasaul
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys

ir

Mokymo(si) veikla pamokoje

laikas

Papraau vaik sekti mane ir keliauti kartu


fantazij pasaul. Stengtis atlikti taip, kaip a
rodau.

Pradedu ramiai ploti delnais, greitinu temp,


ir galiausiai praau ploti kiek manoma
greiiau.

Pliaukim rankomis sau per kojas iki pat


pd, kad net pirt galiukai atsibust.
Pereinam prie rank: kaire ranka
pliauknojam per dein rank, nuo peties iki
deln, t pat darom su kita ranka.

velniai rankomis muame krutin (lyg


mekinai) ir tariam raid M-M-M-M, t pat
atliekame su pilvu.

Pastabos

Greitai nusilenkiame tardami skiemen CHA (


ileidiam susikaupus blog or)

vaki uptimas itiesiam pirt prie


save, sivaizduojame, jog laikom vak.
kvpiam giliai per burn ir labai greitai
ikvepiam ( upuiam vak). Tada itiesiam
du pirtus prie save ( dvi vaks), keturis
pirtus (keturios vaks), atuonis pirtus
( atuonios vaks) ir deimt pirt ( deimt
vaki). Stengtis kiekvien vak upsti
atskirai.

sivaizduojam, jog esam bits. Priskrendam


prie gls, ar uuodiat kaip kvepia? ( giliai
pro nos kvepiam) O dabar skrendam prie
kitos! (tariame raid z-z-z-z).

Muzikos pamokos planas

Stebti,kad
vaikam
nepradt
svaigti galva.

Nr.3
Klas 2b
Pamokos tema / idja Lietaus idaigos
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys ir laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje

Pastabos

Lietutis imitacija.
( Kadangi jau kelias dienas i eils lyja, pabandykim ir
mes pavaizduoti liet).

Isiaikiname ar visiems pavyksta trinti delnais,


spragsti pirtais, pliaukti kelius.

Parodau kaip trinti delnais, papraau vis


pakartoti, parodau, kaip spragsti pirtais, taip pat
papraau atkartoti mane, pliaukime per kelius ir
oktelime. Kai visiems pavyksta atlikti, suskirstau
tris grupes.

Paaikinu, kad reiks pakartoti mano rodomus


veiksmus, kai prieisiu/parodysiu, kuriai grupei, k
reikia daryti.

Priminti vaikams, jog visas dmesys turi bti


sutelktas mokytoj, kad nepasimest, matydami
klasiokus daranius kitus veiksmus.

Rodau visiems, jog triname delnais ( velniai,


tyliai),

einu

prie

kiekvienos

grups

palaipsniui ir rodau spragsjim pirtais, kai


visi spragsi, einu prie kitos grups ir rodau

Suol eils trys

pliaukjim kelius ( tyl, ram), einu prie


kit grupi ir vis stiprinu pliaukjimo gars
ir greit, galiausiai, kai visos grups pliauki,
prieinu

prie

vienos

okteljim, taip, prie

grups

ir

Stebti,kad
vaikam
nepradt svaigti
galva.

rodau

kiekvienos grups

palaipsniui prieidama ir parodydama, po


okteljim, rodau visiems pliaukjim
kelius ( raminu atmosfer), vliau vl po
vien

grup

jungiu

spragsjim,

ir

galiausiai ubaigiam deln trynimu.

Po imitacijos, vaik paklausiu: Kaip manote


koki reikm turjo spragsjimas, trynimas

Trynimas delnais-

delnais,

vjas, spragsjimas-

pliaukjimas

kelius

ir

smulkus lietus kapsi,

okteljimas?

pliaukjimas keliusstiprus lietus,


okteljimasgriaustinis/aibas.

Muzikos pamokos planas


Nr.4

Klas 1c
Pamokos tema / idja Miko simfonija
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos): Atrasti garsus,
galinius perteikti mint, nuotaik, j sek.
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons
Pamokos
dalys ir laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje

Pastabos

Paleidiamas vaizdo raas, kuriame matome miko


vaizdus ir girdime pauki iulbjim.
https://www.youtube.com/watch?v=7UwDT-_CbaQ
Idalinami perkusiniai instrumentai

Mokiniams idalinami lapai su raytais veiksmaodiais.


Papraau mokini paskanduoti odius ir paaikinti j
reikmes.

Mokiniai suskirstomi grupelmis po du ar keturis vaikus,


vaikai isirenka patinkant veiksmaod i turim, ir
bando sukurti gars instrumentais, kuris atspindt koks
tai veiksmaodis, kiti vaikai turi atspti kok veiksmaod
vaizdavo draugai.

Paklausti vaik: O kas Js manymu mike skleidia


garsus? (paukiai). O kodl jie skleidia garsus/iulba? (
bendrauja, kalbasi)

Papraau sivaizduoti, kad esame mike ir visi mes


paukiai, pabandome pasikalbti. Pvz. mokytojas
kreipiasi kur nors vaik: tarkim, kelet kart ramiai
patrina lazdeles, du ar tris kartus jas sudauia ltai bei
stipriai ir daug kart greitjaniu tempu tyliai. Mokinys
turi pateikti panaaus ilgumo atsakym tik jau
pasitelkdamas savus garso igavimo bdus.

Muzikos pamokos planas


Nr.5

Klas 2b
Pamokos tema / idja Kelion po muzikos istorij
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas:

gebjimai, inios, vertybins nuostatos): Apibdinti

skambani muzik bei vardyti jos suadintas emocijas.


Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys ir laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje


Klausoms krinio Pavasario valsas F. openas
Pateikiame vaikams klausimus:
1) Kokia krinio nuotaika? Kaip
galtumt j apibdinti? Ar ji keitsi
muzikos eigoje?
2) Ar jums pavyko pajausti muzikos
nuotaik? Kaip jautts klausydami
muzikos? Ar muzika paveik js
bsen?
3) Ar (ne) patiko krinys? Kodl?

Paleidiu krin ir papraau, kad visi dar kart


paklausyt ir nupiet piein, kuris vaizduot,
kokias emocijas ir jausmus sukl is krinys.

Muzikos pamokos planas


Nr.6

Pastabos

Naudojamas
metodas Mini
lietus vaikams,
kad atsakyt
uduodamus
klausimus

Klas 4M
Pamokos tema / idja Klasj moko paslai
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys ir
laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje


Paklausiu: Vaikai, koki dalyk imokstate mokykloje?
iandien mokinsims nauj dainel Klasj moko R.
Zaberien
Projektoriuje jungiu paruotus dainos odius.
Pateikiu ritminius darinius: , paploju, papraau pakartoti
kartu su manim, kol pavyksta, vliau bando vieni.
Parodau antr darin ltai, papraau kartoti su manim, o
paskui kartoja vieni.
Perskaitom visi kartu garsiai dainos odius,
paskanduojame.
Skanduodami bandome po vien eilut prijungti ritmin
darin.
Dar kart pakartojame sudtingesn ritmin jungin.
Aido principu mokinti dainos melodij ( du taktus
mokytojas pagroja ir padainuoja, o mokiniai pakartoja)
Pradti nuo posmelio, kai pavyks sudainuoti, mokinti
priedain.

Muzikos pamokos planas


Nr.7

Pastabos

Klas 4M
Pamokos tema / idja Geros energijos utaisas
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys ir
laikas
sidainavimas

Mokymo(si) veikla pamokoje

GERA ENERGIJA
Atsistoti,sukryiuoti kojas prie save.Rankas kelti u
galvos ant kaklo ir kvpti per nos, nuleidiant rankas
emyn ikvpti pro burn. Tokiu bdu suteikti sau
teigiamos energijos visai dienos veiklai.
SAUL DELNUOSE
Stovint sukryiuoti prie save kojas, keliant rankas
auktyn per onus kvpti pro nos, ikvpti pro burn ir
nuleisti rankas.
SIUNIAME LINKJIMUS
Itiesti prieais save dein rank, usimerkus sugalvoti
palinkjim, tuomet atsimerkti, pasisukti ir psti nuo
delno linkjim draugui, pakartoti pratim su kaire
ranka..
Praneu, jog mokysims kelt nauj pratim.

Jam, jam, jamy


Papraau, kad paklausyt. Pagroju fortepijonu pratimo
melodij, tada ltai padainuoju, aikiai paskanduojam
odius ir papraau prisijungti prie mans, kad bandyt

Pastabos

kartu dainuoti.
Kai pavyksta tvarkingai padainuoti, transponuoju
melodija pustoniu auktyn ir t pai melodij atliekame
kartu.

Lyjo, oi, lyjo

Tuo paiu Aido principu mokinams pratim.


1) Pagroju fortepijonu
2) Padainuoju
3) Garsiai skanduoja odius ( ar visiems pavyksta
itarti? )
4) Papraau vis kartu padainuoti
5) Kai pavyksta sudainuoti, transponuoju auktyn
pustoniais.

Balyba Baliba
1) Paploju ritmin darin:
2) Papraau vis pakartoti, plojame, kol visiems
pavyksta.
3) Skanduojame odius : BALYBA-BALIBA
4) Prie skandavimo pridedame ritminio darinio
plojim.
5) Pagroju/parodau pratimo melodij
6) Praau pakartoti kartu su manim (dainuoti).
7) Kai pavyksta padainuoti, keiiu tonacij m.2
vir.( transponuoju pustoniais auktyn).

Muzikos pamokos planas


Nr.8

Klas 3a
Pamokos tema / idja Iliustruota daina
Pamokos laikas metiniame plane
Pamokos trukm
Pamokos temai aktualus ankstesnse pamokose sisavintas ugdymo turinys: Natos su
taku pakartojimas
Pamokos tipas
Pamokos tikslas ( rezultatas: gebjimai, inios, vertybins nuostatos)
Udaviniai
Pagrindiniai pamokoje vartojami muzikos kalbos elementai, svokos
Metodai
Vertinimas
Priemons, altiniai
Pamokos
dalys ir
laikas

Mokymo(si) veikla pamokoje

Pastabos

Naujos dainels mokymasis


Nebijom mes vilko S. Rukas

Paklausiu vaik: Kas vyksta jei prie natos ar


pauzs yra takelis?
( Prailgina puse natos ar pauzs verts)

Paraau ant lentos ritminius darinius

Paploju vien takt.


Papraau kartu su manim ritmuoti pateiktus darinius.
Plojame po vien takt atskirai, skaiiuojame.

jungiu projektoriuje naujos dainos odius.


Garsiai visi kartu perskaitome.
Pagroju fortepijonu dainels melodij, pabandom
isiaikinti kiek dainelje yra dali? (ats.:2, a ir b,
lta ir greitesn)
Pademonstruoju kaip skamba a dalis. (groju ir
dainuoju)
Papraau padainuoti kartu.
Dainuoti po atkarpl, kai pavyksta sudainuoti
pademonstruoju b dal.
Pagroju, padainuoju ir praau pakartoti su
manimi.
Taip, imokstame du posmelius ir priedain.

Dainuoti po du taktus

Paklausiu: Ar visi vaikai turi popieriaus


lapel( kur rayti/ pieti ir su kuo)?
Papraau vaik nupieti dainos simintiniausi
moment ( kok spd paliko daina? Gal simint
veikj, kuris jums patiko? Koki nuotaik jums
sukl i daina?) tai pavaizduokite lape.
iai uduoiai skiriu 5min.
Po 5min. surenku pieinius.

Galima viena spalva

You might also like