Professional Documents
Culture Documents
Analiza Cijena
Analiza Cijena
Analiza Cijena
Rudarsko-Geoloko-Graevinski fakultet
Graevinski odsjek
Organizacija Graenja
Analiza cijena
CP=Em+Eid x k
Cizrada drvene ograde=11,90+1,69 x 3,5=17,82 KM/m2
CP=Em+Eid x k
Cizrada prilaznog puta=8,61+2,58 x 3,5=17,64 KM/m2
CP=Em+Eid x k
Cizrada vodovodne mree=4,17+2,27 x 3,5=12,11 KM/m1
CP=Em+Eid x k
Cizrada elektrine linije=0,42+1,60 x 3,5=6,02 KM/m1
CP=Em+Eid x k
Cizrada armirakog stola=104,00+36,96 x 3,5=233,36 KM/kom
Razastiranje materijala
Potrebna radna snaga
-R II
0,36 h x 3,0 KM/h=1,08 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,08 KM
Potreban graevinski materijal:
-ljunak prirodni
0,1 m 3x 30KM/ m3=3,0KM
UKUPNO Em.............................................................. ............................... .....=3,0 KM
CP=Em+Eid x k
Crazastiranja materijala=3+1,08 x 3,5=6,78 KM/m2
Nabijanje materijala
GN
200 203
020902
200 203
020902
materijala
200 203
020902
GN
400 309
151007
po m .
Spravljanje:
Potrebna radna snaga
-R II
1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugraivanje materijala
Potrebna radna snaga
-B IV
1,08 h x 3,2 KM/h=3,45 KM
-R II
1,08 h x 3,0 KM/h=3,24 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =6,69 KM
Spravljanje:
Potrebna radna snaga
-R II
2,35 h x 3,0 KM/h=7,05 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Materijal:
400 202
GN
150168
CP=Em+Eid x k
Cbetoniranje trakastih temelja=142,7+(5,19+6,69+5,19) x 3,5=202,45 KM/m3
Ugraivanje betona:
400 308
GN
150907
GN
600 201
160402
Izrada:
Potrebna radna snaga
-T V
0,20 h x 3,6 KM/h=0,72 KM
-T III
0,20 h x 3,2 KM/h=0,64 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,36 KM
Montaa:
Potrebna radna snaga
-T V
0,18 h x 3,6 KM/h=0,648 KM
-T III
0,18 h x 3,2 KM/h=0,576 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,22 KM
Demontaa:
Potrebna radna snaga
-T III
-R II
0,11 h x 3,0 KM/h=0,33 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,55 KM
- ljunak granulisani
0,72 m 3x 30KM/ m3=21,6KM
-Voda
0,2 m3x 1KM/ m3kom=0,2KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
Cspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
Ugraivanje betona:
400 308
GN
150907
Prijenos betona:
Potrebna radna snaga
-R II
0,14 h x 3,0 KM/h=0,42 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,42 KM
Ugraivanje,zalivanje fugni i postavljanje gredica:
Potrebna radna snaga
-B IV
0,22 h x 3,4 KM/h=0,75 KM
-B III
0,31 h x 3,2 KM/h=0,99 KM
-T V
0,19 h x 3,6 KM/h=0,68 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =2,42 KM
Izrada kouljice:
Potrebna radna snaga
-Z VI
0,48 h x 3,8 KM/h=1,82 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,82 KM
Prijenos materijala:
Potrebna radna snaga
-R II
0,12 h x 3,0 KM/h=0,36 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,36 KM
0,08 m 3x
0,02m 3x
0,60 kgx
0,004 m 3x
0,50 kgx
0,02 kgx
-Gredice 5x8
0,004 m 3x 300KM/ m3=1,2KM
-Drvo ogrevno
0,50 kgx 1KM/kg=0,5KM
-Ekseri
0,02 kgx 3KM/kg=0,06KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=16,67 KM
Cizrada trotoara=16,67+(0,45+0,42+2,42+1,82+0,36) x 3,5= 35,81KM/m2
400 401
151407
Spravljanje betona:
Potrebna radna snaga
-R II
1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugraivanje betona:
Potrebna radna snaga
-B VI
2,40 h x 3,8 KM/h=9,12 KM
-B III
2,40 h x 3,2 KM/h=7,68 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =16,8 KM
Prijenos betona:
Potrebna radna snaga
-R II
1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Spravljanje betona:
Potrebna radna snaga
-R II
1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugraivanje betona:
Potrebna radna snaga
-B VI
2,40 h x 3,8 KM/h=9,12 KM
-B III
2,40 h x 3,2 KM/h=7,68 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =16,8 KM
Prijenos betona:
Potrebna radna snaga
-R II
1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Potreban graevinski materijal za izradu betona MB 30:
-Cement
350 kgx 0,3KM/ kg=105,00KM
-ljunak granulisani
0,53 m 3x 30KM/ m3=15,9KM
- ljunak granulisani
0,72 m 3x 30KM/ m3=21,6KM
-Voda
0,2 m3x 1KM/ m3kom=0,2KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=142,7 KM
Cspravljanje betona=142,7+6,72x 3,5=166,22 KM/m3
OPLATA:
GN
601 217
161901
Izrada:
Potrebna radna snaga
-T VII
0,47 h x 4,0 KM/h=1,88 KM
-T V
0,24 h x 3,6 KM/h=0,86 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =2,74 KM
Montaa:
Potrebna radna snaga
-T VII
0,40 h x 4,0 KM/h=1,60 KM
-T V
0,20 h x 3,6 KM/h=0,72 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =2,32 KM
Demontaa:
Potrebna radna snaga
-T V
0,08 h x 3,6 KM/h=0,288 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,288 KM
Nadvratnici i nadprozornici:
1m betona/0,25m=4m oplate na 1m3 betona
Za izradu 1m3 betona potrebno je 4m2 oplate sa jedne strane, sa tri strane je to
12m2
Cizrada oplate za 1m3=15,56 KM/m2x12m2=186,72KM
3
601 202
160504
Izrada:
Potrebna radna snaga
-R VII
0,11 h x 4,0 KM/h=0,44 KM
-R V
0,11 h x 3,6 KM/h=0,39 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,85 KM
Montaa:
Potrebna radna snaga
-R VII
0,11 h x 4,0 KM/h=0,44 KM
-R V
0,11 h x 3,6 KM/h=0,40 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,84 KM
Demontaa:
Potrebna radna snaga
-R III
0,04 h x 3,2 KM/h=0,128 KM
-R II
0,04 h x 3,0 KM/h=0,12 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,248 KM
164,9
9,80
Cbetona izrada hor.serklaa sa oplatom= 168,32+10,72x
=348,70 KM/m3
UKUPNO Eid...............................................................................................
=0,63 KM
Ugraivanje betona:
Potrebna radna snaga
-B VI
0,35 h x 3,8 KM/h=1,33 KM
-B III
0,35 h x 3,2 KM/h=1,12 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =2,45 KM
Prijenos betona:
Potrebna radna snaga
-R II
0,18 h x 3,0 KM/h=0,54 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,54 KM
Potreban graevinski materijal:
-Beton MB 30
0,12 m 3x
0,12 m 3x142,7KM/m3=17,12KM
601 204
160701
Izrada:
Potrebna radna snaga
-T V
0,24 h x 3,6 KM/h=0,86 KM
-T III
0,24 h x 3,2 KM/h=0,768 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,628 KM
Montaa:
-R II
1,73 h x 3,0 KM/h=5,19 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,19 KM
Ugraivanje betona:
Potrebna radna snaga
-B IV
1,40 h x 3,6 KM/h=5,04 KM
-B II
1,40 h x 3,0 KM/h=4,20 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =9,60 KM
Prijenos betona:
Potrebna radna snaga
-R II
1,21 h x 3,0 KM/h=3,63 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,63 KM
Potreban graevinski materijal:
-Beton MB 30
1,0 m 3x
601 211
161404
Izrada:
Potrebna radna snaga
-T VII
0,45 h x 4,0 KM/h=1,80 KM
-T V
0,36 h x 3,6 KM/h=1,29 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,096 KM
Montaa:
Potrebna radna snaga
-T VII
0,60 h x 4,0 KM/h=2,40 KM
-T V
0,30 h x 3,6 KM/h=1,08 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =3,48 KM
Demontaa:
400 101
140102
Sjeenje:
Potrebna radna snaga
-A IV
0,0058 h x 3,4 KM/h=0,019 KM
-B III
0,0058 h x 3,2 KM/h=0,018 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,038 KM
Savijanje:
Potrebna radna snaga
-A IV
0,0060 h x 3,4 KM/h=0,020 KM
-B III
0,0060 h x 3,2 KM/h=0,019 KM
UKUPNO Eid................................................................................................=0,039 KM
Postavljanje i vezivanje:
Potrebna radna snaga
-A IV
0,0110 h x 3,4 KM/h=0,037 KM
-B III
0,0110 h x 3,2 KM/h=0,035 KM
UKUPNO Eid................................................................................................=0,072 KM
Prijenos materijala:
Potrebna radna snaga
-R II
0,0060 h x 3,0 KM/h=0,018 KM
UKUPNO Eid............................................................................................. =0,018 KM
Potreban materijal:
-Betonski rebrasti elik
14 i vie
1,04 kgx
2KM/kg=2,08KM
-ica Paljena
0,0032 kgx 3KM/kg=0,096KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=2,17 KM
Csjeenje,savijanje,postavljanje i vezivanje rebrastearmature=2,17+(0,038+0,039+0,072+0,018)x3,5=
2,62KM/kg
GN
400 111
141005
Postavljanje:
Potrebna radna snaga
-A VII
0,0180 h x 4,0 KM/h=0,072 KM
UKUPNO Eid................................................................................................=0,072 KM
Vezivanje:
Potrebna radna snaga
-A III
0,0180 h x 3,2 KM/h=0,057 KM
UKUPNO Eid................................................................................................=0,057 KM
Prijenos materijala:
Potrebna radna snaga
-R II
0,0001 h x 3,0 KM/h=0,0003 KM
UKUPNO Eid........................................................................................... =0,0003 KM
Potreban materijal:
-Mrea R 6,5-9
1,0 kgx 2KM/kg=520KM
-Metalni podmetai
1,16 komx 0,10KM/kom=0,116KM
-Podmetai od ice
1,16 kmx 0,10KM/kom=0,116KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=2,23 KM
Cprijenos,postavljanje i vezivanje mreaste armature=2,23+(0,072+0,057+0,0003)x3,5= 2,68KM/kg
GN
301 700
124104
Spravljanje maltera:
Potrebna radna snaga
-R II
0,26 h x 3,0 KM/h=0,78 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,78 KM
Zidanje:
Potrebna radna snaga
-Z VI
3,70 h x 3,8 KM/h=14,06 KM
-R II
1,2 h x 3,0 KM/h=3,60 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =17,66 KM
Prenos blokova:
Potrebna radna snaga
-R II
2,87 h x 3,0 KM/h=8,61 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =8,61 KM
Prenos maltera:
Potrebna radna snaga
-R II
0,36 h x 3,0 KM/h=1,08 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =1,08 KM
Potreban materijal:
blok 25x25x19
-Produni malter
51kom x
0,10m 3 x
64,5kom x
0,10m 3 x
12,5kom x
0,02m 3 x
0,023m 3 x
0,005m 3 x
301 500
128701
Izrada:
Potrebna radna snaga
-Z V
0,10 h x 3,6 KM/h=0,036 KM
-R II
0,08 h x 3,0 KM/h=0,24 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,276 KM
Potreban graevinski materijal:
-Bitulit A
1,00kg x 1KM/kg=1,00KM
-etke
0,0005kom x 1KM/kom=0,0005KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=1,0005 KM
CIzrada vert izolacije=1,0005+(0,276)x3,5= 1,667KM/m2
GN
501 101 2
180101
Oblaganje:
Potrebna radna snaga
-R VI
1,16 h x 3,8 KM/h=4,40 KM
-R II
0,52 h x 3,0 KM/h=1,56 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =5,96 KM
Potreban graevinski materijal:
-Keramike ploice 20x20 I klasa
26kom x 0,5KM/kom=13,00KM
-Cementni malter 1:3
0,02m 3 x 171,65KM/m3 =3,43KM
-Bijeli cement
0,04kg x 0,15KM/kg =0,006KM
-Voda
0,01m 3 x 1KM/m3 =0,01KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=14,94 KM
Potreban materijal za cementni malter 1:3:
-Cement Pc 250
470kgx 0,3KM/kg=141KM
-Pijesak
1,01 m 3x 30KM/m3=30,3KM
-Voda
0,35 m3x 1,0KM/m3=0,35KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=171,65 KM
Coblaganje podova ker.plo=14,94+(5,96)x3,5= 35,80KM/m2
GN
691 205
280701
Postavljanje i prijenos:
Potrebna radna snaga
-P VI
0,40 h x 3,8 KM/h=1,52 KM
-R II
0,20 h x 3,0 KM/h=0,60 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =2,12KM
Potreban materijal za polaganje hrastovog parketa:
-Hrastov parket I klasa
1,05m 2x 50KM/m2=52,5KM
-Lijepak
0,80kgx 1,0KM/kg=0,80KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =53,30 KM
Coblaganje podova parketom=53,30+(2,12)x3,5= 60,72KM/m2
GN
691 302
281202
Postavljanje i lakiranje:
Potrebna radna snaga
-R VI
0,12 h x 3,8 KM/h=0,45 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,45 KM
Potreban materijal za postavljanje ugaonih lajsni:
-Lajsna truglasta hrastova
1,10m 1x 2KM/m1=2,20KM
-Ekseri
0,003kgx 3,0KM/kg=0,009KM
-Lak za parket
0,05kgx 5,0KM/kg=0,25KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... ..... =2,459 KM
Coblaganje podova parketom=2,459+(0,45)x3,5= 4,03KM/m1
GN
531 101
330101
Gipsanje rupa:
Potrebna radna snaga
-R III
0,041 h x 3,2 KM/h=0,13 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,13 KM
Bruenje:
Potrebna radna snaga
-R III
0,021 h x 3,2 KM/h=0,067 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,067 KM
Kreenje I put:
Potrebna radna snaga
-R III
0,035 h x 3,2 KM/h=0,112 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,112 KM
Kreenje II put:
Potrebna radna snaga
-R III
0,030 h x 3,2 KM/h=0,096 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,096 KM
Kreenje aparatom I put:
Potrebna radna snaga
-R II
0,016 h x 3,0 KM/h=0,048 KM
-R IV
0,016 h x 3,4 KM/h=0,054 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,102 KM
Kreenje aparatom I put:
Potrebna radna snaga
-R II
0,013 h x 3,0 KM/h=0,039 KM
-R IV
0,013 h x 3,4 KM/h=0,044 KM
UKUPNO Eid............................................................................................... =0,083 KM
Potreban materijal za kreenje:
-Kre gaeni
0,59 kgx 1,5 KM/kg=0,885KM
-Voda
0,0006 m 3x 1,0 KM/m3=0,0006KM
UKUPNO Em.............................................................. .............................. =0,8856 KM
601 405
163612
38.. Runo prskanje fasade mjeavinom za prskanje fasade. U cijenu uzeta montaa
i demontaa skele. Obraun po m2.
421 101
GN
170101
Spravljanje maltera:
Potrebna radna snaga
-R II
0,14 h x 3,0 KM/h=0,42 KM
UKUPNO Eid.............................................................................................. =0,42 KM
I sloj grundiranje i prenos:
Potrebna radna snaga
-R VI
0,50 h x 3,8 KM/h=1,9 KM
-R II
0,22 h x 3,0 KM/h=0,66 KM
UKUPNO Eid.............................................................................................. =2,56 KM
II sloj izrada i prenos:
Potrebna radna snaga
-R VI
0,40 h x 3,8 KM/h=1,52 KM
-R II
0,20 h x 3,0 KM/h=0,60 KM
UKUPNO Eid.............................................................................................. =2,12 KM
Krpljenje:
Potrebna radna snaga
-R VI
0,12 h x 3,8 KM/h=0,456 KM
UKUPNO Eid.............................................................................................. =0,456 KM
Potreban materijal za fasadu:
-Produni malter 1:2:6
-Cementni malter 1:3
0,032 m 3 x
0,0005 m 3 x
-Cement Pc 250
210kgx 0,3KM/kg=63KM
-Kre
0,29m 3x 120KM/m3=34,8KM
-Pijesak
0,87 m 3x 30KM/m3=26,1KM
-Voda
0,27 m3x 1,0KM/m3=0,27KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .....=124,17 KM
Potreban materijal za fasadu:
-Produni malter 1:2:6
0,032 m 3 x 124,17KM/m3=3,97 KM
-Cementni malter 1:3
0,0005 m 3 x 171,75KM/m3=0,085 KM
UKUPNO Em.............................................................. ......................... .... =4,05 KM
Cfasada bez skele =4,05+(0,42+2,56+2,12+0,45)x3,5= 23,47KM/m 2
Cjevasta Skela
GN
421 110
171001
Montaa,demontaa,ienje,naftiranje i slaganje:
Potrebna radna snaga
-R VI
0,33 h x 3,8 KM/h=1,25 KM
-R IV
0,10 h x 3,4 KM/h=0,34 KM
-R II
0,25 h x 3,0 KM/h=0,75 KM
UKUPNO Eid.............................................................................................. =2,34 KM
Potreban materijal za skelu:
-Nafta
0,05kgx 2,5KM/kg=0,125KM
-Krpa stara
0,01 kgx 1,0KM/kg=0,01KM
-ica
0,015 kg x 2,5KM/kg=0,037KM
UKUPNO Em.............................................................. .............................. =0,172 KM
601 406
163717