Professional Documents
Culture Documents
Lesvoorbereiding Geschiedenis Ogp 3
Lesvoorbereiding Geschiedenis Ogp 3
Lesdoel(en):
Kerndoel 56: De leerlingen verwerven enige kennis over en krijgen
waardering voor aspecten van cultureel erfgoed.
Kerndoel 51:
De leerlingen leren gebruik te maken van eenvoudige historische bronnen en ze
leren aanduidingen van tijd en tijdsindeling te hanteren.
Leerlijnen:
- Cultureel erfgoed is gerelateerd aan verschillende vakgebieden. In groep 5/6
komen onder meer onderwerpen uit orintatie op jezelf en de wereld (meer
specifiek: aardrijkskunde, geschiedenis), taal en kunst aan de orde.
Beginsituatie:
- Pedagogisch
De klas (groep 6) bestaat uit 23 meiden en 5 jongens. Het grote aantal meiden (23) in de klas zorgt ervoor dat de verhouding tussen jongens en meiden nu te groot
is. Dit zorgt voor weinig aansluiting van de jongens, en zijn soms moeilijkheden onder de meiden. Belangrijk om de stoorzenders uit elkaar te houden met de
groepsindeling. Twee leerlingen behoren niet volledig tot de groep dat bleek na afname van het sociogram. Het is daarom van essentile zaak deze 2 leerlingen
erbij te betrekken doormiddel van groepswerk.
-
Didactisch
Natuuronderwijs wordt niet apart gegeven, maar in de methode Da Vinci dit houdt in dat de leerlingen de OJW vakken in een pakket volgen. Telkens staat er een
thema centraal nu staan de Ottomanen centraal. De geschiedenis wordt behandeld van de Ottomanen, het klimaat en ligging van het Ottomaanse rijk
(Aardrijkskunde) en de natuur en omgeving van het Ottomaanse rijk (natuuronderwijs).
Voorkennis- en kunde:
Het thema Ottomanen staat centraal dit thema is al langer aan bod gekomen, op het gebied geschiedenis gericht zijn de kruistochten vrijwel nieuw.
Betrokkenheid en actualiteit:
Het is een vrij nieuw (sub)onderwerp voor de leerlingen. Ze zullen daardoor nieuwsgierig zijn. De les wordt s middags gegeven daardoor zal de betrokkenheid zo nu
en dan verslapen
Lesverloop
Tijd
Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
Materialen / Organisatie
+/- 20 min.
Introductie
/Inleiding
De leerlingen luisteren.
De leerlingen bespreken hun identiteit in groepjes.
Bord
PowerPoint
Fotos
Filmpje
+/- 25 min
Kern
PowerPoint
Filmpje
Werkblad
Fotos
+/- 10 min
Afsluiting
Persoonlijke reflectie
Werkblad