Professional Documents
Culture Documents
Lesvoorbereiding Muziek Wat Hoor Ik Toch
Lesvoorbereiding Muziek Wat Hoor Ik Toch
Mentor
Datum
Groep
Aantal lln
Annemieke Cijffers
14-03-2016
1/2 c
30 lln
Persoonlijk leerdoel:
- Tijdens deze les wil ik ervoor zorgen dat ik tijd goed bewaak. Dit ga ik doen door een rele tijdsplanning te maken in de lesvoorbereiding en door tijdens de
les regelmatig op de klok te kijken.
- In deze les pas ik in de grote groep effectieve leraar communicatie toe, met name grote gebaren, stem, mimiek, lichaamshouding, oogcontact, positie in de
groep.
Lesdoel(en):
Evaluatie van lesdoelen:
- De leerlingen kunnen aan het eind van de les het lied Wat hoor ik
- Aan het einde van les wordt nagegaan of het lied correct van buiten kan worden
toch? van buiten zingen op de juiste toonhoogte.
gezongen.
- De leerlingen kunnen aan het eind van de les gericht naar een
- Tijdens de les kijk ik of de kinderen de vragen over het lied kunnen beantwoorden
liedje luisteren en daar vragen over beantwoorden.
door gericht te hebben geluisterd.
- De leerlingen leren zelfredzaam te zijn door zelfstandig een
- Ik observeer tijdens de les of de leerlingen met een zwakkere rol in de groep,
dierengeluid te bedenken en te maken.
zichzelf kunnen redden in deze situatie.
Beginsituatie:
- De leerlingen zingen regelmatig en zijn gewend dat het lied verbonden is aan een thema. Ze leren een lied aan door te luisteren naar de juf en dan stil aan
mee te zingen. De kinderen kennen een aantal dieren van de boerderij en weten welke geluiden deze dieren maken. De kinderen hebben nog niet eerder een
muziekles met mij gedaan. De leerlingen werken in andere vak-vormingsgebieden soms ook met kaartjes.
Lesverloop
Tijd
Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
Materialen / Organisatie
5 min
Introductie
20-25 min
Kern
2 min
Slot
De leerlingen zitten in de
kring. De cd van Eigenwijs.
De leerlingen zitten in de
kring.
De leerlingen zitten in de
kring. Kaartjes van dieren
van de boerderij.
De leerlingen zitten in de
kring.
De leerlingen zitten in de
kring.
Persoonlijke reflectie
Wat wilde ik leren?
- Tijdens deze les wil ik ervoor zorgen dat ik tijd goed bewaak. Dit ga ik doen door een rele tijdsplanning te maken in de lesvoorbereiding
en door tijdens de les regelmatig op de klok te kijken.
- In deze les pas ik in de grote groep effectieve leraar communicatie toe, met name grote gebaren, stem, mimiek, lichaamshouding,
Verantwoording
Welke keuze(s) heb je in dit opzicht gemaakt?
B1. Leerdoelen stellen
3.11 Leerprocessen
observeren en registreren
B3. Leeractiviteiten
begeleiden
2.6 Samenwerking,
zelfredzaamheid
B2 Leeractiviteiten
ontwerpen
KVB-model
3.6 werkvormen en
groeperingsvormen
4.5 leeromgeving inrichten
A1 Bespreken van en
omgaan met regels
2.1 fysiek en sociaalemotioneel veilige
leeromgeving
Literatuurlijst
-