LVF Muziek Ogp3 Stageweek

You might also like

Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Len Heuts Mentor Els Verwijlen


Klas PEH16VC Datum
Stageschool Basisschool Aan de Bron Groep 1/2
Plaats Weert Aantal lln
Vak- vormingsgebied: Muziek
Speelwerkthema / onderwerp: Fruitsalade

Persoonlijk leerdoel: Aan het einde van de periode kan ik laten zien dat ik effectieve leraarcommunicatie beheers. Dit doe ik door grote gebaren, stem, mimiek,
lichaamshouding, oogcontact toe te passen en te letten op mijn positie in de groep.

Lesdoel(en): Evaluatie van lesdoelen:


De leerlingen leren verschillende soorten fruit door middel van een liedje. Gedurende de activiteit controleer hoe actief de leerlingen mee doen
De leerlingen leren verschillende toonhoogte.

Beginsituatie:
De kinderen krijgen eens per week muziekles die verzorgt wordt door een muziekdocent. De kinderen zingen ook iedere ochtend bij het openen van de kring. De
kinderen hebben kennis over verschillende soorten fruit, ze weten hoe het eruit ziet. Sommige fruitsoorten zullen misschien nieuw zijn voor de kinderen. Hier moet ik
rekening mee houden.

Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
2-3 min. Instructie Ik vertel de leerlingen dat wij vandaag een liedje De leerlingen zitten in de kring. Ze krijgen allemaal een Fruitkaartjes
gaan zingen over fruit. Ik geef alle kinderen een kaartje met een soort fruit erop. De kinderen blijven zitten in
kaartje met daarop een soort fruit. Daarna vertel de kring.
ik wat we ermee gaan doen.
5-10 min. Verwerking Ik vertel de kinderen dat ik een liedje ga zingen De kinderen luisteren goed naar de tekst. Als ze het fruit Fruitkaartjes
en dat liedje gaat over fruit. Als de kinderen het horen dat op hun kaartje staat, dan gaan de kinderen staan.
fruit horen dat op hun kaartje staat moeten de Als de kinderen het nog een keer horen, dan moeten de
kinderen gaan staan. Als de kinderen het fruit kinderen weer gaan zitten.
nog een keer horen, dan moeten de kinderen De kinderen luisteren weer goed naar de tekst en proberen
weer gaan zitten. Dit doe ik een paar keer zodat nu op goede volgorde te gaan staan. Het is geen probleem
het liedje goed binnenkomt bij de kinderen. Ik als dit niet lukt, want de leerkracht zingt het liedje meerdere
vertel hun ook dat als ze de tekst kunnen keren. De kinderen gaan zitten als ze denken op de goede
onthouden ze mee mogen zingen. Nadat ik dit plek te staan.
een paar keer heb gedaan, moeten de kinderen
proberen om op de goede plek te gaan zitten.
Tijdens het zingen lopen de kinderen door
elkaar heen. Ik probeer de kinderen zo min
mogelijk te helpen. Als het liedje voorbij is, gaan
de kinderen weer zitten en dan zing ik het liedje
weer. Als de kinderen weer gaan staan kunnen
we samen controleren of het de kinderen gelukt
is om op de goede plek te gaan zitten. Mocht dit
allemaal gelukt zijn, dan ben ik al heel tevreden.
Persoonlijke reflectie

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:

You might also like