Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 41

SMK MEDAMIT FAIL MEJA

GURU MATAPELAJARAN
PERKARA HALAMAN
Objektif Guru Matapelajaran 1
Senarai Tugas Guru Matapelajaran 12
Carta Organisasi Kedudukan Pegawai 3
Senarai Tugas, Kuasa dan Hubungan Pegawai dengan Pegawai Lain 4
Proses Kerja Menyediakan Rancangan Pengajaran 58
Proses Kerja Menjalankan Proses Pengajaran dan Pembelajaran 9 12
Proses Kerja Memeriksa Buku Latihan Pelajar 13 16
Proses Kerja Mengubal Soalan Peperiksaan Prestasi 17 20
Proses Kerja Memeriksa Skrip Jawapan Pelajar 21 24
Proses Kerja Menghantar Buku latihan / Nota Kepada Ketua Bidang/ 25 28
Ketua Panitia
Proses kerja Memastikan Keselamatan Pelajar Semasa Di Makmal, 29 32
Bengkel, dan Kerja Luar Bilik Darjah
Proses Kerja Menggunakan BBM dalam Pengajaran dan Pembelajaran 33 36
Proses Kerja Menghadiri Kursus yang Berkaitan 37 40

GURU MATAPELAJARAN

1. OBJEKTIF GURU MATA PELAJARAN

1.1. Mempertingkatkan prestasi pencapaian mata pelajaran.

1.2. Memastikan prestasi mata pelajaran setiap pelajar berkualiti.

1.3. Memastikan target mata pelajaran bagi setiap peperiksaan tercapai.

1.4. Menanam nilai-nilai murni di kalangan pelajar.

2. SENARAI TUGAS GURU MATA PELAJARAN

2.1. Menyediakan rancangan pelajaran untuk tempoh setahun / harian bagi mata pelajaran
yang diajar dalam Buku Rekod Mengajar.

2.2. Menjalankan proses Pengajaran dan Pembelajaran yang efektif untuk memastikan
pelajar-pelajar dapat memahami pelajaran yang diajar.

0
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
2.3. Memeriksa buku latihan pelajar masing-masing dan memulangkan dengan segera selepas
semakan / pemeriksaan untuk tugas selanjutnya. Pastikan pelajar membuat kerja
pembetulan sebelum latihan selanjutnya.

2.4. Menggubal soalan peperiksaan prestasi.

2.5. Memeriksa skrip jawapan pelajar.

2.6. Memeriksa kerja kursus pelajar.

2.7. Menghantar buku latihan / nota kepada Ketua Bidang / Ketua Panitia untuk semakan atau
pemeriksaan apabila dikehendaki.

2.8. Memastikan keselamatan pelajar semasa menjalankan pengajaran di makmal, bengkel


atau semasa membuat kerja-kerja luar bilik darjah.

2.9. Menggunakan alat-alat bantuan mengajar dengan sistematik dan meluas. Guru hendaklah
memastikan keselamatan alat-alat bantu mengajar dan membantu Guru Pengawas Pusat
Sumber dalam menjaga keselamatan dan kebersihan dan kekemasan alat-alat serta bilik
sumber.

2.10. Menghadiri kursus-kursus tertentu yang dikelolakan oleh pihak Kementerian Pelajaran,
Jabatan Pelajaran Negeri / Pejabat Pelajaran Daerah dan Sekolah.

1
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

CARTA ORGANISASI KEDUDUKAN PEGAWAI

2
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

PENGETUA

PENOLONG
KANAN
KURIKULUM

KETUA KETUA
BIDANG SAINS BIDANG
& MATEMATIK VOKASIONAL

GURU
GURU
MATAPELAJARA
MATAPELAJARA
N MATEMATIK
N MATEMATIK
TAMBAHAN

3. SENARAI TUGAS, KUASA DAN HUBUNGAN PEGAWAI DENGAN PEGAWAI LAIN

JAWATAN : GURU MATA PELAJARAN

Tugas Pegawai Atasan Tugas dan Kuasa Yang Tugas Pegawai-Pegawai

3
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
Yang Ada Hubungan Tanggungjawab Diberi Lain Yang Ada Hubungan
Serta Jenis Hubungan

1. Pengetua 1.1. Menyediakan rancangan Arahan Pengetua 1.1. Ketua Panitia.


mengeluarkan pelajaran.
arahan. 1.2. Guru Mata
Pelajaran
2. Penolong Kanan I 1.2. Menjalankan proses pengajaran Arahan Pengetua
memastikan dan pembelajaran yang efektif. 1.3. Ketua Bidang /
arahan Ketua Panitia.
dijalankan.
1.3. Memeriksa buku latihan pelajar. Arahan Pengetua 1.4. Guru Tingkatan /
Penyelaras
Tingkatan.
1.4. Menggubal soalan peperiksaan Arahan Pengetua
prestasi. 1.5. Ketua Bidang.

1.6. Ketua Bidang /


1.5. Memeriksa skrip jawapan Arahan Pengetua Ketua Panitia.
pelajar.
1.7. Pembantu Makmal.

1.6. Memeriksa kerja kursus pelajar. Arahan Pengetua 1.8. Guru Pusat Sumber
/ Penyelaras PSPN.

1.7. Menghantar buku latihan/nota Arahan Pengetua 1.9. Pegawai yang


kepada Ketua Bidang / Ketua berkenaan.
Panitia.

1.8. Memastikan keselamatan pelajar Arahan Pengetua


semasa di makmal, bengkel dan
kerja luar bilik darjah.

1.9. Menggunakan BBM dalam Arahan Pengetua


Pengajaran dan
Pembelajaran.

1.10. Menghadiri kursus yang Arahan Pengetua


berkaitan.

Arahan Pengetua

4
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

4.0. AKTIVITI SETIAP FUNGSI UTAMA GURU MATA PELAJARAN

4.1. PROSES KERJA MENYEDIAKAN RANCANGAN PENGAJARAN

JAWATAN PROSES KERJA

Guru Mata Pelajaran


Mendapatkan Buku Rekod Mengajar dari Pejabat.

Mendapatkan sukatan pelajaran dan rancangan pengajaran daripada


Ketua Panitia.

Melengkapkan buku Rekod Mengajar berdasarkan rancangan tahunan


dan harian.
5
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

Menyerahkan ke Pejabat setiap hujung minggu.

Mengambil semula Buku Rekod Mengajar yang telah disemak dan


ditandatangani oleh Pengetua.

CARTA ALIRAN

Mula

Mendapatkan buku rekod mengajar.

Mendapatkan sukatan pelajaran dan rancangan


pengajaran

Melengkapkan buku rekod

6
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
Menyerahkan ke Pejabat.

Mengambil semula

Tamat

SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Mendapatkan Buku Rekod Mengajar


dari Pejabat.

2. Mendapatkan sukatan pelajaran dan rancangan


pengajaran daripada Ketua Panitia.

3. Melengkapkan buku Rekod Mengajar


berdasarkan rancangan tahunan dan harian.

4. Menyerahkan ke Pejabat setiap

7
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
hujung minggu.

5. Mengambil semula Buku Rekod Mengajar


yang telah disemak dan ditandatangani
oleh Pengetua.

NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam
Seminggu

1. Mendapatkan Buku Rekod Mengajar dari Pejabat. 10 min

2. Mendapatkan sukatan pelajaran dan rancangan 10 min


pengajaran daripada Ketua Panitia.

3. Melengkapkan buku Rekod Mengajar berdasarkan Berterusan


rancangan tahunan dan harian.

4. Menyerahkan ke Pejabat setiap hujung minggu. Berterusan

5. Mengambil semula Buku Rekod Mengajar yang Berterusan


telah disemak dan ditandatangani oleh Pengetua.
8
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

4.2. PROSES KERJA MENJALANKAN PROSES PENGAJARAN DAN


PEMBELAJARAN

JAWATAN PROSES KERJA

Menulis rancangan pengajaran harian.

Masuk kelas mengikut jadual.

Ucap selamat.

Memastikan kelas dalam keadaaan bersih.

Menyemak kehadiran pelajar dan menanda dalam Buku Kawalan Kelas.

Set induksi.
Guru Mata Pelajaran
Memaklumkan tajuk dan objektif pengajaran pembelajaran.

Pengajaran dan Pembelajaran berlangsung.

Guru memberi soalan secara lisan atau bertulis kepada pelajar dan menilai
pengajaran dan pembelajaran berkesan atau tidak.

Membimbing pelajar yang lemah dan yang tidak memahami konsep.

Menerapkan nilai-nilai murni.

Membuat tindak ikut seterusnya dengan memberi latihan tambahan dan kerja
rumah.

Pelajar Ucapan terima kasih kepada guru.

9
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

CARTA ALIRAN

Mula

Menulis rancangan pengajaran

Guru masuk kelas mengikut jadual

Pelajar ucap selamat dan doa

Memastikan kelas bersih dan teratur

Arahkan Tidak Bersih dan teratur?


pelajar bersih
dan susun kelas Ya

Guru menyemak kehadiran pelajar

Memaklumkan tajuk dan objektif pengajaran

Pengajaran dan Pembelajaran berlangsung

Bimbingan Tidak Objektif pengajaran tercapai?


individu atau
kumpulan Ya

Latihan dan pengukuhan

Menerapkan nilai murni

Membuat rumusan pengajaran dan pembelajaran

Tindak ikut selanjutnya

Ucapan terima kasih kepada guru

10
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

Tamat

SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Menulis rancangan pengajaran harian.

2. Masuk kelas mengikut jadual.

3. Ucapan Selamat.

4. Memastikan kelas dalam keadaaan bersih.

5. Menyemak kehadiran pelajar dan menanda


dalam Buku Kawalan Kelas.

6. Set induksi.

7. Memaklumkan tajuk dan objektif pengajaran


pembelajaran..

8. Pengajaran dan Pembelajaran berlangsung

9. Guru memberi soalan secara lisan atau bertulis


kepada pelajar dan menilai pengajaran dan
pembelajaran berkesan atau tidak.

10. Membimbing pelajar yang lemah dan yang


tidak memahami konsep.

11. Menerapkan nilai-nilai murni.

12. Membuat tindak ikut seterusnya dengan


memberi latihan tambahan dan kerja rumah.

11
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
13. Ucapan terima kasih kepada guru.

NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Menulis rancangan pengajaran harian. 1 hari

2. Masuk kelas mengikut jadual. Berterusan

3. Ucap selamat. Berterusan

4. Memastikan kelas dalam keadaaan bersih. Berterusan

5. Menyemak kehadiran pelajar dan menanda dalam Berterusan


Buku Kawalan Kelas.

6. Set induksi. Berterusan

7. Memaklumkan tajuk dan objektif pengajaran Berterusan


pembelajaran.

8. Pengajaran dan Pembelajaran berlangsung. Berterusan

9. Guru memberi soalan secara lisan atau bertulis Berterusan


kepada pelajar dan menilai pengajaran dan
pembelajaran berkesan atau tidak.

10. Membimbing pelajar yang lemah dan yang tidak Berterusan


memahami konsep.

11. Menerapkan nilai-nilai murni. Berterusan

12. Membuat tindak ikut seterusnya dengan memberi Berterusan


latihan tambahan dan kerja rumah.

13. Ucapan terima kasih kepada guru. Berterusan


12
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
4.3. PROSES KERJA MEMERIKSA BUKU LATIHAN PELAJAR

JAWATAN PROSES KERJA

Memberi latihan kepada pelajar mengikut tajuk

Mengumpul buku latihan pelajar.


Guru Mata Pelajaran
Menyemak buku latihan pelajar.

Mengembalikan buku latihan kepada pelajar.

13
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
CARTA ALIRAN

Mula

Memberi latihan

Mengumpul buku latihan

Menyemak

Tidak
Penilaian

Pembetulan

Mengembalikan buku latihan pelajar

Tamat

SENARAI SEMAK

14
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Memberi latihan kepada pelajar mengikut tajuk.

2. Mengumpul buku latihan pelajar.

3. Menyemak buku latihan pelajar.

4. Mengembalikan buku latihan kepada pelajar.

15
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Memberi latihan kepada pelajar mengikut tajuk Berterusan

2. Mengumpul buku latihan pelajar. 1 minggu


1 kali

3. Menyemak buku latihan pelajar. 1 minggu


1 kali

4. Mengembalikan buku latihan kepada pelajar. Berterusan

16
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

4.4. PROSES KERJA MENGGUBAL SOALAN PEPERIKSAAN PRESTASI

JAWATAN PROSES KERJA

Menyediakan soalan mengikut format dan topik yang ditetapkan.

Menyerahkan soalan untuk disemak oleh Ketua Bidang.

Menyerahkan soalan ke Pejabat untuk diperbanyakkan.


Guru Mata Pelajaran
Mengambil semula soalan yang telah diperbanyak.

Menyusun soalan mengikut bilangan pelajar dalam kelas.

Menyimpan soalan di dalam bilik kebal sekolah.

17
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
CARTA ALIRAN

Mula

Menyediakan soalan mengikut format dan topik

Menyerahkan soalan untuk disemak oleh


Ketua Bidang

Menyerahkan soalan ke Pejabat untuk diperbanyak.

Mengambil semula soalan yang telah diperbanyak.

Menyusun soalan mengikut bilangan pelajar.

Menyimpan soalan di dalam bilik kebal sekolah.

Tamat

18
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Menyediakan soalan mengikut format dan


topik yang ditetapkan.

2. Menyerahkan soalan untuk disemak oleh


Ketua Bidang.

3. Menyerahkan soalan ke Pejabat untuk


diperbanyakkan.

4. Mengambil semula soalan yang telah


diperbanyak.

5. Mengambil semula soalan yang telah


diperbanyak.

6. Menyusun soalan mengikut bilangan pelajar


dalam kelas.

7. Menyimpan soalan di dalam bilik kebal sekolah.

19
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Menyediakan soalan mengikut format dan topik yang 2 hari


ditetapkan.

2. Menyerahkan soalan untuk disemak oleh Ketua 1 hari


Bidang.

3. Menyerahkan soalan ke Pejabat untuk 1 minggu


diperbanyakkan.

4. Mengambil semula soalan yang telah diperbanyak. 1 hari

5. Menyusun soalan mengikut bilangan pelajar dalam 1 hari


kelas.

6. Menyimpan soalan di dalam bilik kebal sekolah. jam

20
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
4.5. PROSES KERJA MEMERIKSA SKRIP JAWAPAN PELAJAR

JAWATAN PROSES KERJA

Mengambil skrip jawapan dari tempat dikhaskan / Pejabat.

Menanda skrip jawapan pelajar.

Menyerahkan markah kepada guru tingkatan.


Guru Mata Pelajaran
Menyerahkan skrip jawapan yang telah disemak kepada pelajar.

Mengenal pasti kelemahan dan kekuatan pelajar.

Membuat tindakan susulan.

CARTA ALIRAN

21
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

Mula

Mengambil skrip pelajar.

Menanda skrip jawapan pelajar.

Menyerahkan markah kepada guru tingkatan.

Menyerahkan skrip jawapan kepada pelajar.

Kelemahan
Mengenal pasti kelemahan / kekuatan pelajar.

Pemulihan

Tamat

SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan


22
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

1. Mengambil skrip jawapan dari tempat


dikhaskan / Pejabat.

2. Menanda skrip jawapan pelajar.

3. Menyerahkan markah kepada guru tingkatan.

4. Menyerahkan skrip jawapan yang telah


disemak kepada pelajar.

5. Mengenal pasti kelemahan dan kekuatan


pelajar.

6. Membuat tindakan susulan.

23
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Mengambil skrip jawapan dari tempat dikhaskan / jam


Pejabat.

2. Menanda skrip jawapan pelajar. 1 minggu

3. Menyerahkan markah kepada guru tingkatan. 1 hari

4. Menyerahkan skrip jawapan yang telah disemak 1 hari


kepada pelajar.

5. Mengenal pasti kelemahan dan kekuatan pelajar. 1 hari

6. Membuat tindakan susulan. Berterusan

24
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
4.6. PROSES KERJA MENGHANTAR BUKU LATIHAN / NOTA KEPADA
KETUA BIDANG / KETUA PANITIA

JAWATAN PROSES KERJA

Memberi latihan kepada pelajar mengikut bilangan latihan yang ditetapkan.

Mengumpul semua buku latihan pelajar.

Menyemak dan membuat pengesahan.


Guru Mata Pelajaran

Memilih tiga buah buku latihan berdasarkan yang lemah, sederhana, dan
terbaik dari kelas masing-masing.

Menyerahkannya kepada penyemak ( Ketua Bidang / Ketua Panitia ).

25
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
CARTA ALIRAN

Mula

Memberi latihan kepada pelajar.

Mengumpul semua buku latihan pelajar.

Menyemak dan membuat pengesahan.

Memilih tiga buah buku latihan.

Menyerahkan kepada penyemak.

Tamat

26
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Memberi latihan kepada pelajar mengikut


bilangan latihan yang ditetapkan.

2. Mengumpul semua buku latihan pelajar.

3. Menyemak dan membuat pengesahan.

4. Memilih tiga buah buku latihan


berdasarkan yang lemah, sederhana, dan
terbaik dari kelas masing-masing.

5. Menyerahkannya kepada penyemak


( Ketua Bidang / Ketua Panitia ).

27
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Memberi latihan kepada pelajar mengikut bilangan Berterusan


latihan yang ditetapkan.

2. Mengumpul semua buku latihan pelajar. 1 minggu

3. Menyemak dan membuat pengesahan. 1 minggu

4. Memilih tiga buah buku latihan berdasarkan yang 1 hari


lemah, sederhana, dan terbaik dari kelas masing-
masing.

5. Menyerahkannya kepada penyemak ( Ketua Bidang / 1 hari


Ketua Panitia ).

28
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
4.7 MEMASTIKAN KESELAMATAN PELAJAR SEMASA DI MAKMAL,
BENGKEL DAN KERJA LUAR BILIK DARJAH

JAWATAN PROSES KERJA

Mengarahkan pelajar berbaris di luar makmal / bengkel.

Mengarahkan pelajar supaya membawa buku dan peralatan yang dibenarkan


sahaja.

Mengarahkan pelajar mengambil dan menggunakan peralatan yang berkaitan


sahaja.
Guru Mata Pelajaran

Mengarahkan pelajar membersihkan semua peralatan / meja / bilik selepas


digunakan.

Mengarahkan pelajar mengembalikan semula peralatan ke tempat asal.

Mengarahkan pelajar keluar secara beratur.

CARTA ALIRAN

29
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

Mula

Mengarahkan pelajar berbaris di luar makmal / bengkel.

Mengarahkan pelajar supaya membawa buku dan


peralatan yang dibenarkan.

Mengarahkan pelajar mengambil / menggunakan


peralatan yang berkaitan.

Mengarahkan pelajar membersihkan semua peralatan /


meja / bilik selepas digunakan.

Mengarahkan pelajar mengembalikan semula


peralatan ke tempat asal.

Tamat

SENARAI SEMAK

30
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Mengarahkan pelajar berbaris di luar makmal


/ bengkel.

2. Mengarahkan pelajar berbaris di luar makmal


/ bengkel.

3. Mengarahkan pelajar mengambil dan


menggunakan peralatan yang berkaitan sahaja.

4. Mengarahkan pelajar membersihkan semua


peralatan / meja / bilik selepas digunakan.

5. Mengarahkan pelajar mengembalikan semula


peralatan ke tempat asal.

6. Mengarahkan pelajar keluar secara beratur.

31
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Mengarahkan pelajar berbaris di luar makmal / 5 minit


bengkel.

2. Mengarahkan pelajar supaya membawa buku dan Berterusan


peralatan yang dibenarkan sahaja.

3. Mengarahkan pelajar mengambil dan menggunakan Berterusan


peralatan yang berkaitan sahaja.

4. Mengarahkan pelajar membersihkan semua peralatan 10 minit


/ meja / bilik selepas digunakan.

5. Mengarahkan pelajar mengembalikan semula 1o minit


peralatan ke tempat asal.

6. Mengarahkan pelajar keluar secara beratur. 5 minit

32
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

4.8. PROSES KERJA MENGGUNAKAN BBM DALAM


PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

JAWATAN PROSES KERJA

Mengambil / membuat BBM dalam proses P&P (menyesuaikan dengan


tajuk).

Guru Mata Pelajaran


Menggunakan BBM yang bersesuaian dengan tajuk.

Menyimpan semula BBM di tempat yang dikhaskan.

33
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

CARTA ALIRAN

Mula

Mengambil / menyediakan BBM.

Menggunakan BBM dalam proses P & P.

Menyimpan semula BBM di tempat yang dikhaskan.

Tamat

34
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

1. Mengambil / membuat BBM dalam


proses P&P
(menyesuaikan dengan tajuk).

2. Menggunakan BBM yang bersesuaian


dengan tajuk.

3. Menyimpan semula BBM di tempat yang


dikhaskan.

35
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Mengambil / membuat BBM dalam proses P&P Berterusan


(menyesuaikan dengan tajuk).

2. Menggunakan BBM yang bersesuaian dengan tajuk. Berterusan

3. Menyimpan semula BBM di tempat yang dikhaskan. 1 Hari

4.9. PROSES KERJA MENGHADIRI KURSUS YANG BERKAITAN

36
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

JAWATAN PROSES KERJA

Mendapatkan surat arahan dari Pengetua.

Guru Mata Pelajaran Menghadiri kursus mengikut tarikh yang ditetapkan.

Melapor / mengadakan kursus dalaman kepada guru-guru lain.

CARTA ALIRAN

37
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN

Mula

Mendapatkan surat arahan.

Menghadiri kursus mengikut tarikh.

Melapor / manik curai kepada Pengetua / GPK / GKMP

Mengadakan Kursus Dalaman. Mengedarkan bahan.

Tamat

SENARAI SEMAK

Bil Tindakan Tandakan (/) Catatan

38
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
1. Mendapatkan surat arahan dari Pengetua.

2. Menghadiri kursus mengikut tarikh yang


ditetapkan

3. Melapor / mengadakan kursus dalaman


kepada guru-guru lain.

39
SMK MEDAMIT FAIL MEJA
GURU MATAPELAJARAN
NORMA KERJA
Bil Masa Yang Jumlah Unit
Diambil Yang Boleh
Jenis Kerja Dijalankan
Dalam Seminggu

1. Mendapatkan surat arahan dari Pengetua. 1 hari

2. Menghadiri kursus mengikut tarikh yang ditetapkan. Mengikut


masa yang
ditetapkan

3. Melapor / mengadakan kursus dalaman kepada guru- 1 minggu


guru lain.

40

You might also like