Professional Documents
Culture Documents
Lesvoorbereidingsformulier Stellen
Lesvoorbereidingsformulier Stellen
Persoonlijk leerdoel:
Ik wil zelfverzekerd voor de klas staan. Dit doe ik door mijn les goed voor te bereiden en al met de voorbereiding vragen bedenken die de leerlingen kunnen gaan
stellen.
Ik wil aan het einde van kwartaal 3 niet meer tijdens mijn lessen uuh zeggen.
Lesdoel(en): Evaluatie van lesdoelen:
Kerndoel 5
De leerlingen leren naar inhoud en vorm teksten te schrijven met Ik controleer samen met heel de klas de stukjes.
verschillende functies, zoals: informeren, instrueren, overtuigen of plezier Door hier met heel de klas naar te kijken ontdekken de leerlingen misschien zelf wel
verschaffen. spellingfouten.
Tussendoel: Door de stukjes te lezen kom ik er achter of deze stukjes een intro, kern en slot hebben.
naast verhalende (zie kerndoel 9), informatieve en instructieve teksten
(bijv. een handleiding, een draaiboek) ook betogende teksten (bijv. een
boekbespreking, een recensie over een tv-programma, een ingezonden
brief, een oproep, een leus op een spandoek, reclame) (zie kerndoel 8)
Productdoel:
Aan het einde van de les hebben de leerlingen een krantartikel geschreven
over Schatkist got talent. Hierbij zijn weinig tot geen spellingfouten.
procesdoel:
De leerlingen hebben samengewerkt met een partner.
De leerlingen die negatief werden gekozen in het sociogram, wil ik laten
samenwerken met verschillende leerlingen in de klas. Door dit te doen,
hoop ik dat de andere leerlingen dit als prettig ervaren en de leerlingen die
negatiever werden gekozen, in de toekomst vaker worden gekozen voor
een samenwerkingsopdracht. Zo wordt het groepsklimaat in de klas nog
beter.
Beginsituatie:
De leerlingen hebben al ooit eerder een stelopdracht moeten maken, maar niet op deze manier. Daarom neem ik mijn tijd tijdens het uitleggen, zodat de leerlingen dit
zeker snappen.
Ik heb ervoor gekozen zodat de leerlingen kritisch kijken naar de artikelen en elkaar tops geven over het artikel. De leerlingen moeten hierbij ook letten op de
spellingsregels. Deze regels kunnen zij toepassen. Dit weet ik omdat ik in mijn spellingles dit heb getest.
Pedagogisch:
In groep 8 zitten 23 Leerlingen, waarvan 14 jongens en 9 meiden. De leerlingen zijn tussen de 11 en 12 jaar.
Er zitten geen leerlingen in de groep die een klas hebben overgeslagen. Wel zijn er drie leerlingen die n keer zijn blijven zitten en zijn er drie leerlingen met dyslexie.
Deze drie leerlingen ga ik laten samenwerken met een leerling die sterk is in taal.
Betrokkenheid:
De meesten tot alle leerlingen zullen betrokken zijn tijdens de les. De klas is altijd stil en luistert aandachtig tijdens de uitleg. De leerlingen houden zich aan de
gemaakte regels.
Lesinstrumentarium:
Voor deze les maak ik gebruik van: de computers, kladblaadjes, potloden en gummen.
Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
0-10 Intro Ik stel de leerlingen de vraag hoe Schatkist got De leerlingen vertellen wat zij van Schatkist got talent Digibord,
talent was geweest. vonden. Krant artikel op het
Ik vertel de leerlingen dat het mij leuk leek om digibord.
een stukje hierover naar de krant te sturen.
Ik laat de leerlingen twee voorbeelden zien van De leerlingen lezen beide krantartikelen en vergelijken deze
krantenartikelen die over een gelijksoortig met elkaar.
onderwerp gaan.
Ik vertel de leerlingen dat ze moeten kijken naar De leerlingen vertellen wat voor overeenkomsten zij zien.
overeenkomsten en deze benoemen.
10-45 Kern Ik vertel de leerlingen dat we een artikel gaan De leerlingen schrijven in klad deze stappen op. Computers
schrijven voor in De Grenskoerier. (Dit is de De leerlingen luisteren naar de stappen en schrijven wat Pen, papier, gum
naam van de krant.) Dit moet gaan over steekwoorden op.
Schatkist got talent. Ik leg de verschillende Als zij vragen hebben mogen zij deze stellen na de uitleg.
stappen uit die de kinderen gaan nemen om
een tekst te schrijven. Dit moeten zij op een
kladblaadje opschrijven.
1. Onderwerpen bepalen (Schatkist got
talent)
2. Informatie verzamelen.
Welke doelgroep?
Wat is hun voorkennis?
Wat houdt het in?
Wat is er gebeurd, waarom is dit
gehouden enz.
3. Informatie selecteren.
Wat wil je wel en wat niet in het artikel.
Het slot:
Schrijf een conclusie.
Waar komt het nu eigenlijk op neer. Wat is de
waarde van in het beschreven artikel?