Blender - Sügisesed Lehed (B. Drenkhan)

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 4

Birgit Drenkhan

2017

Sügisesed lehed

Lõiming: Loodusõpetus, kunstiõpetus


Klass, vanuse- või haridusaste: 3 klass või II kooliaste, vastavalt eelnevale arvutikasutamise kogemusele.
Tunni kestvus: 3x45 minutit

Tunni eesmärgid:
- Teab erinevate puulehtede nimetusi.
- Tunneb lehed ära lehekuju järgi.
- Valmistab savikausi, mille kaunistab puulehtede kujudega

Tunniks vajalikud materjalid, vahendid, tarkvara ja veebiaadressid: Programmi Blender olemasolu arvutites, õppevideo, kõrvaklapid,
rullikuga arvutihiir, erinevad puulehed klassiruumis (kask, kastan, pärn, haab, vaher, tamm), tööleht. Savi, väljaprinditud puulehtede kujud.
Eelnevalt on ühisesse kausta salvestatud tunnis kasutatavate puulehtede pildid.

Alternatiivina kausi kaunistamisele (kui modelleerimisele on palju aega kulunud või objekti ei saa välja printida), võib loodud lehe salvestada
pildina ja wordis luua lühike puud tutvustav tekst, mis on kaunistatud oma loodud 3Dmudeli pildiga. (Kus puu kasvab, millist pinnast
kasvamiseks vajab, milline on vili jne.)

Tunni käik:

Tunni osad Tegevuste kirjeldused Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus

I Ettevalmistus  Tunni teema  Teavitab teema – sügisesed puulehed.  Tund algab klassi ees ringis
teavitamine. Tundi alustame mänguga. Seejärel istudes.
 Sissejuhatav mäng vaatleme lehti ning iseseisva tööna  Lepitakse kokku vaikselt näitusel
 Vaadeldakse klassi valmib igal õpilasel üks puuleht. käimise reeglites.
toodud lehti.  On tundi kaasa toonud erinevate puude  Õpetaja märguande peale
lehed. Laotanud need laudadele jalutatakse vaikides näitusel ja
näituseks ning pannud juurde mõttes loendavad kokku, mitut
viga nad märkavad. Kui on
Birgit Drenkhan
2017

puunimedega sildid. Kuid mõned valmis, kirjutab laps leitud vigade


puulehed ja puunimed ei sobi kokku. arvu tahvile ja istub tagasi ringi.

 Õpetaja näitab igat puulehte ja ütleb  Kui kõik on valmis, vaadeldakse


selle nime. Iga lehe juures vaadeldakse ühiselt kogu näitus uuesti üle.
selle lehe kuju ja välimuse erisusi. Õpetaja kuulamise ajal täidab
 Ütleb, mitu viga oli näitusel. Milline pisikese töölehe, kus ühendab
õpilane pakkus kõige õigema vigade puulehe tema nimetusega.
arvu?  Õpilane kirjutab töölehe teisele
 Õpetaja palub kirjutada oma töölehe poolele, millist puulehte ta ei
teisele poolele nende puude nimed, tundnud.
mille lehti õpilane ei tundnud või arvas
valesti.

II Põhiosa  Õpilane valib oma  Õpetaja selgitab iseseisvat tööd: kust  Õpilane läheb oma kohale ning
puulehe. leiavad õpilased videojuhendi ja kausta töölehe teisele poolele kirjutatud
 Iseseisev töö puulehtedega. Lepitakse kokku, kuhu puulehtedest valib ühe, mida
salvestatakse valmis tööd. hakkab Blenderis tegema. Kui
 Vajadusel juhendab õpetaja õpilasi õpilane arvas kõik puulehed
individuaalselt. õigesti ja tema jaoks ei olnud
 Kui väljaprintimisel tekib probleeme, tundmatuid lehti, siis valib lehe,
siis tasub avada blenderi fail mõnes mis talle kõige rohkem meeldib.
muus 3D modelleerimise programmis  Vaadates videojuhendit,
(Näiteks Meshmixer) ja seal see stl modelleerib puulehe.
failina salvestada ja printida.

 Vormib savist kausikese.


 Puulehed prinditakse  Kausi vormimine savist.  Kasutab prinditud lehtesid
välja ja kasutatakse  Näitab, kuidas prinditud lehtesid vormina ja lähtuvalt oma
kasutada vormina kausi kaunistamisel.
Birgit Drenkhan
2017

vormina, et kaunistada esteetilisest maitsest kaunistab


savist topsi. oma kausi.
 Vaadeles puulehte, lisab lehele ka
leherootsu.
 Kui soovib, siis kuivanud kausil
värvib lehed.

III Lõpetav osa  Puulehtede nimetuste  Puulehtede nimetuste kordamine:  Puulehtede nimetuste kordamine.
kordamine. õpetaja näitab lehte, õpilased ütlevad  Osalemine näitusel.
 Näitus kaussidest. nime.  Õpilased annavad hinnangu
iseenda tööle. Mis valmistas
raskusi, mida peaks veel
harjutama, mis meeldis, mis tuli
väga hästi välja ja mida sooviks
veel kord teha.

Hindamine:

Õpilased annavad hinnangu iseenda tööle, õpetaja poolne suuline tagasiside töö tegemise ajal ja hiljem näitusele esitatud töödele.
Birgit Drenkhan
2017
Birgit Drenkhan
2017

Tööleht
Ühenda puuleht tema nimega.

Kask haab pärn tamm hobukastan vaher

Tööleht
Ühenda puuleht tema nimega.

Kask haab pärn tamm hobukastan vaher

You might also like