Tinkercad - Loss (B. Drenkhan)

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Birgit Drenkhan

2017

Loss

Lõiming: Eesti keel, kulutuuriline identiteet


Klass, vanuse- või haridusaste: I-II kooliaste; õpilased kes on tuttavad Tinkercad´s modelleerimisega
Tunni kestvus: 3 x 45 min

Tunni eesmärgid:
Tund on mõeldud kordava tunnina näiteks õppeaasta lõpus või 3D modelleerimise teema lõpetuseks, kus õpilane saab loominguliselt panna
kokku Tinkercadis harjutatud tegevused.

- Tutvub Eestis asuvate lossidega.


- Märkab ehitiste eripärasid.
- Meenutab, kuidas avaneb word, kuidas teha ekraanist kuvapilti, pildi lisamine word´i dokumendile.
- Loob oma müüdi.

Õpilaste eelteadmised ja -oskused: Oskab avada ja salvestada word´i dokumenti, lisada pilti tekstile. Teab, mis on müüt.
Tund on mõeldud kordava tunnina näiteks õppeaasta lõpus või 3D modelleerimise teema lõpetuseks, kus õpilane saab loominguliselt panna
kokku Tinkercadis harjutatud tegevused.

Tunniks vajalikud vahendid: Pildid lossidest. Modelleerimiseks https://www.tinkercad.com/


Tunnikavade autor ärgitaks kindlasti õpilasi ise loovalt lähenema ja otsima võimalusi kujundite kokku seadmiseks. Kui aga õpilasel kohe kuidagi
mitte ühtegi ideed ei tule, siis võib teda suunata vaatama õpetust: https://www.youtube.com/watch?v=5nHYMHY3Pjo&feature=youtu.be
Birgit Drenkhan
2017

Tunni käik:

Tunni osad Tegevuste kirjeldused Tegevusel Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus


e kuluv
aeg

I Ettevalmistus  Tutvumine Eesti lossidega: 5 min  Kus kuningad ja  Tuletab meelde sõna
Taagepera, Sangaste, kuningannad tavaliselt monarhia tähenduse.
Toompea, Laitse, Kadrioru elavad? Kas sa tead,  Arutleb kaasa.
loss millistes riikides on
(https://www.puhkaeestis.ee/et/erilise monarhia ehk
d-elamused/kultuur-ja- kuninga/kuninganna
ajalugu/moisad-ja-lossid) valitsus?
 Mis te arvate, kas Eestis
on losse?
 Pildid Eesti lossidest.
Koos vaadatakse losside
pilte. Millised on iga
ehitise eripärad? Lapsed
arutlevad.

II Põhiosa  Toimub losside 40 – 50  Iseseisva töö selgitamine.  Õpilane modelleerib oma


modelleerimine. Kes soovib, min lossi. Kui ta on sellega valmis
vaatab näidet, kuidas lossi saanud, teeb oma ehitisest
modelleerida. screenshot´i ja salvestab
 II tunnis lõpetatakse lossi pildina.
modelleerimine ja alustatakse 45 min  Avab Wordi ja kirjutab oma
ehitise juurde kuuluva lossi kohta tutvustava teksti.
jutukese kirjutamisega. Kes lossis elavad? Kus loss
 III tunnis kirjutatakse 25 min  Ühiselt tuletatakse meelde, asub? Loob lossiga seotud
puhtand. Meenutatakse Wordi kuidas Wordis tekstile pilt müüdi.
pildi lisamist. lisada.  Lisab pildi oma jutule.
Birgit Drenkhan
2017

III Lõpetav osa  Lugude kuulamine, suuliselt 20 min  Juttude kuulamine,  Klassis oma jutukeste
tagasiside andmine kaaslaste tagasiside suunamine. ettelugemine ja lossi
poolt. esitlemine.
 Näituse üleseadmine koridori.

Hindamine:
Õpilane saab sõnalise tagasiside oma lossi kujundamise ja müüdi kohta klassikaaslastelt pärast suulist ettekannet klassis.
Birgit Drenkhan
Eesti keele õpetajal on võimalus hinnata teksti numbriliselt. 2017

You might also like