Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Birgit Drenkhan

2017

Paabeli torn

Lõiming: Eesti keel ja kirjandus, kunstiõpetus, kodundus, matemaatika – pikkusühikud.


Klass, vanuse- või haridusaste: 5. klass, II kooliaste
Tunni kestvus: 3 x 45

Tunni eesmärgid:
- Teab mis on tsikuraat ja kus neid ehitati.
- Teab ja tunneb ära tsikuraadi peamised omadused, märkab neid kaasaegsetel hoonetel.
- Konstrueerib oma astmiktempli.
- Oskab seemet külvata.
- Analüüsib oma tööd ja töökäiku.
- (Võimalusel esitleb oma valminud tööd.)

Õpilaste eelteadmised ja -oskused: On eesti keele tunnis tutvunud Paabeli torni legendiga. Õpilased on varasemalt teinud tööd Tinkercad´is ja
tunnevad programmi võimalusi.

Eelnevalt on vaja ühendada google konto Tinkercadiga. Juhendi leiab aadressidelt:


https://www.youtube.com/watch?v=tiSwTa5iky4&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=XSZyan3eWOw&feature=youtu.be
Vajalik on, et õpetaja ja õpilased on konto loonud ja keskkonnaga tutvunud varasemal tunnil. (Juhul, kui Tinkercad on võõras programm, siis
tasub hoopis sissejuhatavas tunnis modelleerida võtmehoidja: https://www.youtube.com/watch?v=3ba6HRxSTwU )

Tunniks vajalikud materjalid: Tinkercad´i konto, power pointi esitlus astmiktemplitest, muld ja muruseeme (nt kassimuru, mis kasvab väga
jõuliselt). Modelleerimiseks https://www.tinkercad.com/

NB: Tornide printimine võtab väga palju aega. Need võiks välja printida tunide vahe peal (nt tuleb õpilane kahe tunni vahel arvuti klassi ja
paneb oma objekti printima. Aeglasemad õpilased saavad oma objekti kodus lõpetada.) Salvestada .STL formaadis!
Birgit Drenkhan
2017

Tunni käik:

Tunni osad Tegevuste kirjeldused Tegevusele Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus


kuluv aeg

I Ettevalmistus  Poomismäng sõnale 2 min  Viib läbi mängu.  Õpilased pakuvad tähti ja arvavad
TSIKURAAT  Õpetaja näitab PP-esitlust, ära sõna.
 Lühike PP tutvustus kus tutvustab sõna  Meenutavad Paabeli torni legendi
Mesopotaamia 4 min tsikuraat tähendust. Räägib (eesti keele tunnis õpitud ja
ehituskunsti kohta. lühidalt Mesopotaamiast ja räägitud – 5 klass, Avita eesti
toob näiteid templitest. keele töövihik I osa 5. klassile, lk
Paabeli torn. 5)

II Põhiosa  Iseseisva tööna 40 - 50 min  Vajadusel abistab õpetaja  Iseseisvalt kujundada oma
valmistab õpilane individuaalselt ja annab tsikuraat või nägemus, milline
oma nägemuse nõu kujundi võis Paabeli torn olla.
Paabeli tornist. modelleerimisel.  Planeeritakse kujundi sisemus, et
 Printimine hiljem saaks selle mullaga täita.
 Torni mulla  Paabeli tornide printimine.
panemine ja lille 15 min
istutamine.  Tutvustab lühidalt, mida  Torni täitmine mullaga ja seemne
peaks jälgima lillede külvamine.
istutamisel ja seemne
25 min mulda panemisel.
 Tornide täitmine mullaga
ja seemne külvamine.

III Lõpetav osa  Näitus. 15 min  Mis on tsikuraat?  Näitus tornidest.


 Laste hinnang oma  Mis sulle jäi meelde  Õpilased annavad tagasiside, mis
tööle. Mesopotaamia neile meelde jäi Mesopotaamia
ehituskunstist?
Birgit Drenkhan
2017

 Mis sinu torni puhul hästi kunstist. Analüüsivad, kuidas töö


õnnestus? Millega nägid tegemine läks.
palju vaeva? Millised
probleemid ette tulid ja
kuidas need lahendasid?

Hindamine: Õpilased annavad ise hinnangu oma tööle ja ka tagasisidestavad kaaslaste tehtud töid. Kui on aega, võiksid kõik õpilased saada
võimaluse tutvustada oma tööd tahvli ees.

You might also like