Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 2

LAPORAN LATIHAN DALAM PERKHIDMATAN (LDP) PERINGKAT SEKOLAH 2018

SEKOLAH KEBANGSAAN TEMONG,


33600, ENGGOR, PERAK

KOD & NAMA SEKOLAH ABA4040 / SEKOLAH KEBANGSAAN TEMONG


TAJUK RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PAK21
TARIKH 15 FEBRUARI 2018
MASA 2.00-5.00 PETANG
TEMPAT MAKMAL KOMPUTER
NAMA PENCERAMAH PUAN ROZANA BINTI OM
KEHADIRAN
(RUJUK LAMPIRAN)
BILANGAN TIDAK HADIR
(NYATAKAN SEBAB)

CATATAN ( ISI KANDUNGAN / BAHAN / TINDAKAN / LAIN-LAIN


TINDAKAN )
Isi kandungan

1. Rancangan Pembelajaran Harian (RPH) adalah asas kepada PdPc. Ia


merupakan satu panduan berstruktur bagi guru untuk memastikan
pembelajaran berlaku

2. Tiga maklumat utama mesti ada dalam RPH ialah:


1. Objektif pembelajaran:
- Ditulis dengan jelas serta spesifik serta mengikut konsep SMART iaitu
Specific, Measurable, Attainable, Realistic dan Timely
- Bagi memantapkan lagi perancangan Pdpc yang rapi, adalah
digalakkan menyatakan kritea kejayaan. Kriteria kejayaan dapat
menentukan garis panduan lebih jelas tentang apa yang dikuasai
oleh murid satu persatu. Seterusnya, hal ini dapat menetukan
aktiviti pembelajaran
2. Aktiviti pembelajaran
- Dicadangkan sekurang-kurangnya 3 aktiviti
- Aktiviti koperatif
- Sumber Pembelajaran
3. Impak
- Bilangan murid menguasai dan tidak menguasai
- Punca PdPc tidak berlaku dengan baik dan sebaliknya
- Langkah penambahbaikan

3. Perkara yang perlu diambil perhatian dalam Penulisan Aktiviti


1. Menepati kehendak SP/HPK yang dipilih
- SP/HPk yang dipilih akan membentuk objektif yang perlu dicapai
oleh setiap murid di dalam kelas.
2. Selaras dengan objektif yang dirancang
- Aktiviti yang dirancang harus membawa murid mencapai objektif
yang dirancang
3. Penulisan mesti bermula dengan perkataan murid atau dalam bahasa
mudah ayat pasif
4. Pentaksiran yang dirancang iaitu Band/Tahap Penguasaan dicatatkan
di dalam kurungan pada bahagian aktiviti yang menunjukkan
pentasiran berlaku
5. Aktiviti PAK21 dan elemen KBAT perlu ada dalam penulisan aktiviti
6. Kaedah yang digunakan harus sesuai dengan aktiviti

Tindakan
1. Guru merancang penulisan RPH mengikut Kreateria PAK21
2. Cadangan aktiviti yang dijalankan didalam bilik darjah diteliti
sepenuhnya untuk memastikan Rancangan Pengajaran Harian PAK 21

Disediakan Oleh, Disahkan Oleh,

............................................... ..............................
......................
Nor Fatehah bt Rozali Rozana bt OM
Setiausaha LADAP Guru Besar,
Sekolah Kebangsaan Temong Sekolah
Kebangsaan Temong
33600, Enggor, Perak 33600, Enggor,
Perak

You might also like