Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 2

Priprema za nastavni sat matematike Razred: 6.

Osnovna škola Antun Matija Reljković


Učiteljica: Josipa Kiš
NASTAVNA CJELINA: CIJELI BROJEVI
NASTAVNA JEDINICA: ODUZIMANJE CIJELIH BROJEVA – UVJEŽBAVANJE GOO T5J1
Cilj nastavnog sata: Učenici će oduzimati cijele brojeve. Proračun i vrste proračuna: osobni, obiteljski,
gradski, županijski, državni.
Obrazovna postignuća / Ishodi učenja
Temeljna znanja: Učenici će uzastopno oduzimati više cijelih brojeva.
Vještine i sposobnosti: Učenici će razvijati logičko mišljenje, jasnoću u pisanju matematičkih pravila i
vještinu njihove primjene. Razvijat će, do razine rutine, tehniku kombiniranog zbrajanja i oduzimanja.
Vrijednosti i stavovi: Učenici će razvijati upornost, marljivost i ustrajnost u rješavanju zadataka. Razvijat će
suradnički odnos s drugim učenicima.
GOO - ISHOD
pokazuje inicijativu i poduzetnost u pokretanju projekata istraživanja i rješavanja problema u društvenoj
zajednici, volontiranju, korisnog rada u školskoj zadruzi i sl.

TIJEK NASTAVNOG SATA


Nastavni oblici:
UVODNI DIO – frontalni rad
– individualni rad
– porazgovarati s učenicima o domaćoj zadaći – suparnički rad u
– provjeriti rješenja radom u parovima; ocijeniti neke učenike paru

GLAVNI DIO Nastavne metode:


– razgovor
1.aktivnost – rad na tekstu
Učenici rješavaju zadatak. – pisani rad
Koliko će biti stanje majčina računa, ako je njezina plaća 4500 kn, a ovaj mjesec – metoda rješavanja
platila je struju za dva mjeseca od kojih je svaki po 700 kn, vodu 285 kn, izlete za zadataka
dvoje djece od kojih je svaki 175 kn te kupila hrane za 2000 kn?
Nastavna sredstva:
2. aktivnost: Kockice – udžbenik i zbirka
Cilj aktivnosti: zadataka
Učenici će zbrajati i oduzimati cijele brojeve. – dokument u
Tijek aktivnosti: Wordu (nastavni
– učiteljica/učitelj daje upute i potreban pribor svakom paru učenika za igru listić)
kockicama (upute za igru nalaze se u prilogu ove pripreme)
– učenici će igrom bacanja kockica ponoviti zbrajanje i oduzimanje dvaju cijelih Nastavna
brojeva pomagala:
– ploča
3. aktivnost: Uzastopno oduzimanje više cijelih brojeva – kreda
Cilj aktivnosti: – kreda u boji
Učenici će uzastopno oduzimati više cijelih brojeva. – kockice
Tijek aktivnosti:
– učenici će, analizirajući Primjer 8. i Primjer 9., zaključiti kako se može uzastopno
oduzimati više cijelih brojeva
– učenici samostalno rješavaju 88. i 89. zadatak, a učenike koji nisu dobro shvatili
postupak učiteljica/učitelj izvodi pred ploču i dodatno objašnjava

ZAVRŠNI DIO
– zadati domaću zadaću s uputama za rješavanje

Domaća zadaća:
98. – 101., 103., 109. (na 24. stranici udžbenika

You might also like