Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 9

MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KELAS 4SS1


TARIKH & HARI 7/1/2018 ( AHAD ) MINGGU : 2 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : Tujuan Perniagaan MASA 11.20pm-12. 40pm
TAJUK 1.1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan KBAT :
STANDARD 1.1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.1.1 Menerangkan tujuan perniagaan Menilai 
STANDARD 1.1.2 Menghuraikan bentuk pemilikan perniagaan
PEMBELAJARAN Mencipta

Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : I - THINK :


OBJEKTIF 1. Jelaskan aktiviti perniagaan yang boleh diceburi oleh bakal usahawan yang tidak Peta Bulat 
PEMBELAJARAN mempunyai pengalaman Peta Buih
2. Jelaskan cara organisasi bukan bermotifkan untung memperolehi dana bagi Peta Buih Berganda
KRITERIA menjalankan aktivitinya.
Peta Pokok
KEJAYAAN
Murid akan Berjaya jika dapat, Membezakan organisasi bermotifkan untung dengan Peta Dakap
organisasi bukan bermotifkan untung
Peta Alir
1. Guru meminta murid menyenaraikan beberapa organisasi yang bermotifkan untung Peta Pelbagai Alir
SET INDUKSI dan tidak bermotifkan untung . Peta Titi

1. Murid diminta untuk melukis tujuan perniagaan dan contoh barang dan
perkhidmatan yang ditawarkan.
AKTIVITI 2. Secara individu pelajar di minta untuk menyenaraikan barang buatan Malaysia
PEMBELAJARAN & dan barangan import yang mereka pakai.
PEMUDAHCARAAN 3. Bandingkan senarai tersebut dgn rakan dalam kelas.
(PdPc) 4. Pelajar diminta mendapatkan maklumat tentang FOMCA dan MAKNA

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan: Menyoal pelajar

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KELAS 5 RC
TARIKH & HARI 7/1/20187 (AHAD) MINGGU : 2 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA MASA 1.20 PM—2.00 pm
TAJUK 1.1 : DEFINISI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA KBAT :
STANDARD 1.1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.3 : Aplikasi pengurusan sumber manusia dalam pembangunan perniagaan Menilai 
STANDARD
yang mampan.
PEMBELAJARAN Mencipta
1.4 Aspek pengelolaan sumber manusia dalam pembangunan perniaagaan
Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : I - THINK :
1. Mengetahui tentang pembangunan sumber manusia bagi maybank dan Peta Bulat 
OBJEKTIF perodua
PEMBELAJARAN Peta Buih
2. Menjelaskan peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah
organisasi perniagaan. Peta Buih Berganda
KRITERIA Peta Pokok
KEJAYAAN
Murid akan Berjaya jika dapat, Menyatakan tiga aspek pengelolaan sumber manusia. Peta Dakap
Peta Alir
1.Guru menunjukkan gambar maybank dan perodua dan meminta pelajar menyatakan Peta Pelbagai Alir
SET INDUKSI perkara yang mereka tahu tentang kedua- dua Peta Titi

1. Murid menyatakan program pembangunan sumber Maybank dan perodua


2. Murid disoal oleh guru tentang penaran pengurusan sumber manusia dalam
AKTIVITI sesebuah organisasi perniagaan
PEMBELAJARAN &
3. Murid menjelaskan serta menyatakan 2 peranan setelah adanya (perbincangan
PEMUDAHCARAAN
kolaboratif)
(PdPc)
4. Murid membentangkan hasil perbincangan (kertas mahjong)
5. Murid membuat ulasan dengan bimbingan guru
 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen
BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan: guru menyoal murid

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PERNIAGAAN 5 SS 2
KELAS
PELAJARAN
TARIKH & HARI 8/1/20187 (ISNIN ) MINGGU : 2 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA MASA 9.00-10.20am
TAJUK 1.1 : DEFINISI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA KBAT :
STANDARD 1.1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.4.1 : Menyatakan definisi pengurusan sumber manusia dalam sesebuah
STANDARD Menilai 
perniagaan
PEMBELAJARA
1.4.2 :Menjelaskan peranan pengurusan sumber manusia dalam Mencipta
N
sesebuah perniagaan
OBJEKTIF Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : I - THINK :
PEMBELAJARA 3. Menyatakan enam kepentingan pengurusan sumber manusia
N
Peta Bulat 
4. Menghuraikan dua peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah perniagaan Peta Buih
KRITERIA Murid akan Berjaya jika dapat,
Peta Buih Berganda
KEJAYAAN Peta Pokok
2. Guru meminta murid menyenaraikan jenis –jenis pekerjaan dan macam mana untuk Peta Dakap
SET INDUKSI mendapatkan pekerjaan yang mereka tahu secara sumbang saran
Peta Alir
1. Murid menyatakan definisi pengurusan sumber manusia berdasarkan (peta bulatan) Peta Pelbagai Alir
AKTIVITI 2. Murid disoal oleh guru tentang peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Peta Titi
PEMBELAJARA perniagaan.
N&
3. Murid menghuraikan serta menyatakan 2 peranan setelah adanya (perbincangan
PEMUDAHCARA
kolaboratif)
AN
(PdPc) 4. Murid membentangkan hasil perbincangan (kertas mahjong)
5. Murid membuat ulasan dengan bimbingan guru
 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)  Lain-lain :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
KURIKULUM  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
(EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARA Pengayaan:
Pemerhatian Drama
N Pemulihan:
hasil Kerja kuiz
Tugasan Projek Pengukuhan:

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar
Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PERNIAGAAN 5 RC
KELAS
PELAJARAN
TARIKH & HARI 8/1/2018 (ISNIN) MINGGU : 2 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : TUJUAN PERNIAGAAN DAN PEMILIKAN PERNIAGAAN MASA 1.20-2.00pm
TAJUK 1.1 : TUJUAN PERNIAGAAN DAN PEMILIKAN PERNIAGAAN KBAT :
STANDARD 1.1 : TUJUAN PERNIAGAAN Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.1.1 Menerangkan tujuan perniagaan Menilai 
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.2 Menghuraikan bentuk pemilikan Mencipta

OBJEKTIF Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : I - THINK :
PEMBELAJARAN 1.Menyatakan enam konsep asas perniagaan dan melukis peta Peta Bulat 
2.. Menerangkan dua aktiviti perniagaan Peta Buih
KRITERIA Murid akan Berjaya jika dapat : Melukis peta bulat konsep asas perniagaan
Peta Buih Berganda
KEJAYAAN
Peta Pokok
Guru meminta murid menyenaraikan jenis –jenis perniagaan dan macam mana Peta Dakap
SET INDUKSI perniaan tersebut membantu mengukuhkan ekonomi diri dan keluarga
Peta Alir
1. Murid mendengar penerangan daripada guru tentang tujuan perniagaan Peta Pelbagai Alir
AKTIVITI 2. Murid di bahagikan kepada beberapa kumpulan untuk membincangkan konsep Peta Titi
PEMBELAJARAN asas perniagaan.
&
3. Kumpulan membentangkan hasil dapatan mereka)
PEMUDAHCARAA
N 4. Kuiz ringkas mengenai jenis perniagaan dan aktiviti yang dijalankan
(PdPc)

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)  Lain-lain :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Keusahawan
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi
an
KURIKULUM  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK
(EMK)  Nilai Murni
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan:

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
Pengukuhan
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KELAS 5 RC
TARIKH & HARI 4/1/2018 ( KHAMIS ) MINGGU : 1 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA MASA 1.20pm-2.40pm
TAJUK 1.1 : DEFINISI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA KBAT :
STANDARD 1.1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.1.2 : Menyatakan definisi pengurusan sumber manusia dalam sesebuah
STANDARD perniagaan Menilai 
PEMBELAJARAN 1.1.3 :Menjelaskan peranan pengurusan sumber manusia dalam Mencipta
sesebuah perniagaan
Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat : I - THINK :
OBJEKTIF 5. Menyatakan enam kepentingan pengurusan sumber manusia Peta Bulat 
PEMBELAJARAN 6. Menghuraikan dua peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Peta Buih
KRITERIA perniagaan Peta Buih Berganda
KEJAYAAN Murid akan Berjaya jika dapat : Melukis dan menandakan kepentingan pengurusan Peta Pokok
sumber manusia
Peta Dakap
3. Guru meminta murid menyenaraikan jenis –jenis pekerjaan dan macam mana untuk
Peta Alir
SET INDUKSI mendapatkan pekerjaan yang mereka tahu secara sumbang saran
Peta Pelbagai Alir
1. Murid menyatakan definisi pengurusan sumber manusia berdasarkan (peta Peta Titi
bulatan)
AKTIVITI 2. Murid disoal oleh guru tentang peranan pengurusan sumber manusia dalam
PEMBELAJARAN & sesebuah perniagaan.
PEMUDAHCARAAN 3. Murid menghuraikan serta menyatakan 2 peranan setelah adanya (perbincangan
(PdPc) kolaboratif)
4. Murid membentangkan hasil perbincangan (kertas mahjong)

 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
BAHAN BANTU  Gambar / Cerita
 Modul  Projektor  Radas
BELAJAR (BBB)  Lain-lain :
 Powerpoint  Model  Buku Cerita
Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan:

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar
Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KELAS 5 ss 2
TARIKH & HARI 3/1/2018 (RABU) MINGGU : 1 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA MASA 1120pm-12.40.pm
TAJUK 1.1 : DEFINISI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA KBAT :
STANDARD 1.1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.2 Menyatakan definisi pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Menilai 
STANDARD perniagaan
PEMBELAJARAN 1.3 Aplikasi pengurusan sumber manusia dalam pembangunan perniagaan yang Mencipta
mampan.
Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat I - THINK :
1.Menghuraikan dua peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Peta Bulat
OBJEKTIF Perniagaan. Peta Buih
PEMBELAJARAN
2. Dapat mengelaskan aspek pengelolaan sumber manusia dalam pembangunan Peta Buih Berganda
perniagaan yang mampan.
KRITERIA Peta Pokok 
KEJAYAAN Murid akan Berjaya jika dapat: Melukis peta pokok tentang aspek pengelolaan
Peta Dakap
sumber manusia
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
4. Guru meminta murid menyenaraikan peranan pengurusan sumber manusia dalam
Peta Titi
SET INDUKSI iklan yang mereka bawa.

1. Murid menyatakan peranan pengurusan sumber manusia yang mereka ada


AKTIVITI 2. Murid disoal oleh guru tentang peranan pengurusan sumber manusia dalam
PEMBELAJARAN & sesebuah perniagaan.
PEMUDAHCARAAN 3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk melukis peta pokok tentang aplikasi
(PdPc) pengurusan sumber manusia dalam syarikat maybank
4. Murid membentangkan hasil perbincangan (kertas mahjong)
 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen
BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan: latihan

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar
Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________
MINGGU : RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KELAS 5 ss 2
TARIKH & HARI 3/1/2018 (RABU) MINGGU : 1 KEHADIRAN /
TEMA BAB 1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA MASA 1120pm-12.40.pm
TAJUK 1.1 : DEFINISI PENGURUSAN SUMBER MANUSIA KBAT :
STANDARD 1.1 : PENGURUSAN SUMBER MANUSIA Analisis
KANDUNGAN Aplikasi 
1.4 Menyatakan definisi pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Menilai 
STANDARD perniagaan
PEMBELAJARAN 1.5 Aplikasi pengurusan sumber manusia dalam pembangunan perniagaan yang Mencipta
mampan.
Pada akhir sesi pembelajaran dan pemudahcaraan, murid dapat I - THINK :
1.Menghuraikan dua peranan pengurusan sumber manusia dalam sesebuah Peta Bulat
OBJEKTIF Perniagaan. Peta Buih
PEMBELAJARAN
2. Dapat mengelaskan aspek pengelolaan sumber manusia dalam pembangunan Peta Buih Berganda
perniagaan yang mampan.
KRITERIA Peta Pokok 
KEJAYAAN Murid akan Berjaya jika dapat: Melukis peta pokok tentang aspek pengelolaan
Peta Dakap
sumber manusia
Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
5. Guru meminta murid menyenaraikan peranan pengurusan sumber manusia dalam
Peta Titi
SET INDUKSI iklan yang mereka bawa.

1. Murid menyatakan peranan pengurusan sumber manusia yang mereka ada


AKTIVITI 2. Murid disoal oleh guru tentang peranan pengurusan sumber manusia dalam
PEMBELAJARAN & sesebuah perniagaan.
PEMUDAHCARAAN 3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk melukis peta pokok tentang aplikasi
(PdPc) pengurusan sumber manusia dalam syarikat maybank
4. Murid membentangkan hasil perbincangan (kertas mahjong)
 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen
BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : Mahjong
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang
ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai
PENILAIAN
PENGAJARAN & Lembaran Kerja Lisan Kerja susulan untuk murid:
PEMBELAJARAN Pemerhatian Drama Pengayaan:
hasil Kerja kuiz Pemulihan:
Tugasan Projek Pengukuhan: latihan

REFLEKSI Aktiviti pembelajaran & pemudahcaraan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktivi Luar
Pengukuhan
Aktiviti PdP dibawa ke __________________________________________________

You might also like