07 Priprema Za Cas 7

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA ČAS Predmet: engleski jezik Nastavnik: Škola:

Datum:
Broj časa: 7 Odeljenje: Nastavna tema: MY CLASSROOM
Nastavna jedinica Unit 2 – Lesson 1– Vocabulary (Identifying Tip časa: obrada i utvrđivanje
common classroom objects)
Korelacija Građansko vaspitanje (razvijanje osećaja pripadanja školskoj zajednici, održavanje reda I
čistoće u učionici), Svet oko nas (moja škola i učionica)
Međupredmetne Komunikacija, saradnja, učenje, odgovoran odnos u demokratskom društvu
kompetencije
Cilj časa Usvajanje znanja koja se odnose na prepoznavanje i imenovanje predmeta u učionici.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da:
- prepoznaju i imenuju predmete u učionici;
- razumeju jednostavan opis učionice;
- poštuju pravila ponašanja u školi.
Aktivnosti učenika Učenici slušaju, pokazuju, ponavljaju, povezuju delove u celinu, igraju igru memorije
Aktivnosti nastavnika Nastavnik postavlja pitanja, pokazuje slike, objašnjava, demonstrira, pomaže kod izgovora,
podstiče, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni
Metode rada kombinovani – slušaj i pokaži / ponovi / pronađi, poveži i izgovori, igra memorije, TPR
Nastavna sredstva udžbenik, radna sveska, CD, fleš kartice 16 – 25
Način provere Posmatranje aktivnosti učenika na času
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (5 minuta)

*Nastavnik podeli testove i svakog učenika pohvali bez obzira na postignuća.

Warm – up. Story from Unit 1. TPR – Listen and do. (frontalno)

Nastavnik pita – Can you remember anything from the story in Unit 1? Who are the characters? What happened?
Listen to the story now. Priča se sluša jednom u celini. Listen again and do the actions. (2X) Nastavnik radi radnje
zajedno sa učenicima.

Glavni deo (30 minuta)

Lead-in. Talking about the picture. (frontalno)

Nastavnik govori i pokazuje – Open your Class Books at pages 8 and 9 – prstima pokaže brojeve 8 i 9 i napiše velike
brojeve na tabli. Proveri da li su svi otvorili udžbenike na odgovarajuću stranu. Pre nego što se pređe na konkretan
zadatak, nastavnik sa učenicima malo prokomentariše izgled učionice – Da li je uredna? Gde su stvari? Da li su na svom
mestu? Ima li smeća po podu? Gde je smeće? Da li su knjige razbacane? A olovke? Može da se iskoristi trenutak da se
učionica malo sredi.

Započinje razgovor (može i na maternjem jeziku) – Who is the boy in the picture? (Baz) Where is he? (at school) What
is Baz giving to his teacher? (a picture) Whta’s in the picture? (a bird)
tako da bude veći razmak među njima. Instrukcija glasi – Listen and point to the correct card. Nastavnik govori Hello
Tess / Jig / Baz / Pat / Adam učenici slušaju i pokazju odgovarajuću karticu.
Exercise 1. Listen, point and say. (frontalno)

Nastavnik podiže kartice sa predmetima i kaže – Look. A window. – ponovi i postavi karticu na neko vidno mesto u
učionici. Isto uradi za ostale predmete. Svaki put kada uvede novu reč, vraća se na prethodne i ponavlja ih. Sledi nova
instrukcija – Listen and point – nastavnik stavlja ruku na uho za listen i pokazuje kažiprstom za point. Pušta CD, učenici
slušaju i pokazuju kartice 2 X. (Kartice ostaju na istom mestu do zadatka 3.)

Učenici se vraćaju na udžbenik – Look at the picture in your Class Books again – podiže udžbenik i pokazuje slike –
Listen and point to the objects again. Slušaju i pokazuju predmete 2 X. U nastavku slušaju, pokazuju i ponavljaju
predmete 2 X – Listen, point and say – nastavnik demonstrira – pusti zapis, pauzira posle window, pokaže i ponovi. CD
se pauzira posle svakog predmeta kako bi učenici imali dovoljno vremena da pokažu i ponove.

Exercise 2. Listen and find. (frontalno)

Instrukcija glasi – Look at the cards again. Listen and point. Nastavnik izgovara predmete, ali ne onim redom kojim su
kartice složene. Prvo izgovara sporo, zatim sve brže i brže. Učenici slušaju i pokazuju.

Aktivnost se sada radi u knjizi – Look at the picture in your Class Books again. Listen and point to the objects as you
hear their names. Učenici slušaju CD i pokazuju u svojim udžbenicima.

Exercise 3. Say. (frontalno)

Nastavnik pozove jednog učenika, šapne mu reč koja se odnosi na jedan predmet i kaže mu da ode i donese
odgovarajuću karticu. Pošto se kartica skine, nastavnik pita – What’s the word. Učenici govore reči.

Završni deo (10 minuta)

Workbook page 6. Match and say. (individualno + frontalno)

Nastavnik kaže – Open your Workbooks at page 70 – napiše veliki broj na tabli. Proveri da li su svi otvorili radnu svesku
na odgovarajuću stranu. Zatim nacrta deo stola u gornjem levom delu table, a drugu polovinu u donjem desnom delu
table. Pokaže i pita – What is this? (a table) Prstom polako vuče liniju od gornjeg levog dela ka donjem desnom delu
stola. Pozove učenike da učine isto u svojim radnim sveskama – Do the same action as me. Move your forefinger from
left to right – dok ovo govori, pomera kažiprst s leva na desno u vazduhu. Učenici prvo prstima spajaju delove celine,
jedan po jedan i svaki put izgovore predmet do kog su došli.

Spajaju delove olovkom – Take your pencils – nastavnik uzima svoju olovku – and trace the lines – ’’kao’’ povlači liniju
i kaže a table. Učenici dalje rade sami, nastavnik obilazi, prati i pomaže učenicima koji imaju problem da drže olovku.

Provera se radi frontlano – učenici imenuju predmete redom.


Domaći zadatak: nema
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like