Professional Documents
Culture Documents
Priprema 1
Priprema 1
Priprema 1
Разред: Осми
Датум реализације:
Наставник:
Настава тема: -
Упознавање ученика са годишњим планом и програмом за осми
Наставна јединица:
разред
Тип часа: Уводни час
Упознавање ученика са садржајем предмета и начином на који је
Циљ часа: планирана реализација, литературом која ће се користити у настави и
очекивањима наставника
Ученици треба да:
се упознају са наставним планом и програмом у седмом
Образовни задаци: разреду;
се договоре са наставником о раду на редовној, допунској
и додатној настави.
Функционални задаци: -
Васпитни задаци: Ученици треба да развију осећај за планирање.
Кључни појмови: -
Образовни стандарди: -
Облици рада: Фронтални
Наставне методе: Монолошка
Наставна средства: Табла, креда (фломастери)
Место извођења наставе: Кабинет за математику
Корелација: -
Литература и додатни
материјал за -
наставнике:
Литература и додатни
-
материјал за ученике:
Напомене:
ТОК ЧАСА
Обавезна литература:
Н. Икодиновић, С. Димитријевић, Математика 8, уџбеник
за осми разред основне школе, Klett, Београд, 2011.
Б. Поповић, С. Милојевић, Н. Вуловић, Математика 8,
збирка задатака са решењима за осми разред основне
школе, Klett, Београд, 2011.
Допунска литература:
М. Вајукић, Р. Павлићевић, Знам за више – Математика 8,
Klett, Београд, 2011.
Р. Павлићевић, М. Вајукић, Знам за матуру, Klett, Београд,
2011.
Главни део часа: Следи кратак осврт на план и програм осмог разреда, истичући
( 35 минута) поједине теме и њихову примену у животу (ради мотивације ученика).
Наставник на табли исписује наставне теме које ће се обрађивати и
предвиђен број часова за сваку од њих. Презентује на који начин ће се
изводити настава, какви су његови захтеви и очекивања од ученика.
Н. Икодиновић, С. Димитријевић, Математика 8, уџбеник за осми разред основне школе, Klett, Београд, 2011.
Б. Поповић, С. Милојевић, Н. Вуловић, Математика 8, збирка задатака са решењима за осми разред основне школе,
Klett, Београд, 2011.
ДОПУНСКА ЛИТЕРАТУРА: