RPH Geografi T2 2R Pertemuan1

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN Tarikh_______ ______2018

GEOGRAFI STANDARD 8. Jenis dan Kemajuan Pengangkutan di Asia


KAWASAN : KANDUNGAN :
ASIA STANDARD 8.1 menjelaskan Jenis pengangkutan di Asia
PEMBELAJARAN : 8.2 menghuraikan kemajuan Pengangkutan di Asia
Pada akhir PdPc murid akan dapat:
13.40-14.15 1. Murid boleh mengenal pasti jenis pengangkutan di Asia.
2. Murid boleh menyatakan kemajuan pengangkutan di Asia.
OBJEKTIF : 3. Murid boleh Menghuraikan kemajuan pengangkutan di
35 Mnit Asia.
KEHADIRAN 4. Murid boleh menghuraikan kemajuan pengangkutan di
/ Asia
Strategi : Market Place Activity (MPA)
Set Induksi :
Guru menjelaskan materi pembahasan yang ada pada
powerpoint (Jenis dan kemajuan pengangkutan di Asia), dan
murid diminta untuk menyimak dan memehami tajuk
tersebut.
Activiti :
1. Murid dibawa ke makmal komputer dan murid
dipecahkan kepada 2 kumpulan .
2. Murid diberi tajuk, iaitu :
1. Kumpulan 1 mendapat tajuk jenis pengangkutan
di Asia
2. Kumpulan 2 mendapat tajuk kemajuan
pengangkutan Asia dimasa hadapan.
3. Peserta didik diarahkan oleh guru untuk membaca
buku text dengan tajuk jenis dan pengangkutan di
AKTIVITI PDPC : Asia
4. Peserta didik diminta untuk membuat produk berupa
sebuah poster yang isinya tidak lebih dari 15 kata atau
simbol yang mengalihkan dari sumber bacaan teks ke
sebuah poster.
5. Peserta didik di dalam kumpulan diminta untuk
memperjual-belikan dan mengiklankan hasil
pembuatan posternya.
6. Guru membantu peserta didik dalam pembagian
tugas di masing-masing stand, 2 orang siswa ditunjuk
untuk menjaga stand dan menjelaskan kepada
kelompok lain dan 2 orang siswa lainnya ditugaskan
untuk berbelanja ke kelompok lain.
7. Masing-masing kelompok terjadi proses jual beli tidak
lebih dari 5 menit.
8. Siswa yang berbelanja informasi ke kelompok lain,
mereka kembali ke kelompoknya kemudian
berbagiinformasi kepada penjaga stand. Sehingga
dipastikan informasi yang didapat dari kelompok lain
juga didapatkan oleh penjaga stand.
9. Guru menunjuk beberapa kelompok untuk
membentangkan hasil yang diperoleh dari proses jual
beli informasi kelompok lain Guru memberikan
umpan balik serta penguatan positif terhadap hasil
pekerjaan peserta didik.
10. Kesimpulan.
BAHAN BANTU
Gambar, Video clip, Power Point, dan LCD.
MENGAJAR

ELEMENT
EMK : Kelestarian Alam Sekitar dan TMK
MERENTAS
Nilai : Keyakinan dan Bersyukur
KURIKULUM:
PAK 21 Market Place Activity (MPA)
I THINK Peta buih
/ Murid dapat mencapai standar yang ditetapkan.
/ Murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
REFLEKSI/CATATAN: / murid memerlukan latihan lanjutan dan bimbingan guru.
Pelakajaran tidak dapat dijalankan dan dilanjutkan
karena________
Refleksi

Nama : Latifah widya asri


Major : Geography
University : University Muhamadiyah of Surakarta (UMS)
Kelas : 2K
Tajuk : 8. Jenis dan Kemajuan Pengangkutan di Asia
8.1 menjelaskan Jenis pengangkutan di Asia
8.2 menghuraikan kemajuan Pengangkutan di Asia
Tarikh : 01 Ogos 2018 (07.30 – 08.05)

You might also like