Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI


Minggu 2 Hari : Selasa Tarikh : 08.01.2019
Kelas 3 KSSR CEMPAKA Masa 10.00-10.30 pagi
Matapelajaran Pendidikan Jasmani
Tajuk Aplikasi Pengetahuan Lokomotor
Standard Kandungan 2.1 Memahami pergerakan lokomotor
Objektif Pembelajaran:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
2.1.1 Menyatakan cirri-ciri
Aktiviti Pengajaran Dan Pengajaran

Refleksi

Minggu 1 Hari : Khamis Tarikh : 03.01.2019


Kelas 1 KSSR CEMPAKA / 2 Masa 8.40-9.40 Pagi
KSSR TULIP
Matapelajaran PENDIDIKAN JASMANI
Tajuk Pergerakan lokomotor asas
Standard Kandungan 1.1 Pergerakan lokomotor asas
Objektif Pembelajaran:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1.1.1 Melakukan aktiviti berjalan di kawasan berumput, berpasir, berair dan berbatu.
Aktiviti Pengajaran Dan Pengajaran
1. Murid dibawa ke padang sekolah
2. Murid dibawa berjalan di kawasan padang yang berumput.
3. Murid dibawa berjalan ke kawasan berpasir.
4. Murid dibawa berjalan di kawasan berair seperti longkang
5. Murid dibawa berjalan di kawasan berbatu.
6. Guru dan murid bersoaljawab mengenai kawasan murid berjalan sebentar tadi.

Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI
Minggu 2 Hari : Isnin Tarikh : 07.01.2019
Kelas 1 KSSR RAFLESIA Masa 8.10-8.40
Matapelajaran PENDIDIKAN MUZIK
Tajuk Persepsi Muzik
Standard Kandungan 1.1 Mengenal muzik
Objektif Pembelajaran:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1.1.1 Mengecam bunyi dari alam persekitaran kelas
Aktiviti Pengajaran Dan Pengajaran
o Murid menceritakan pengalaman dan pengetahuan mereka berkaitan haiwan.
o Guru memperlihatkan gambar - gambar haiwan dan memperdengarkan semula bunyi haiwan tersebut.
o Murid menamakan haiwan tersebut dengan bimbingan guru.
o Guru memperlihatkan semula gambar haiwan dan kanak-kanak menghasilkan bunyi haiwan tersebut.
o Guru memperkenalkan huruf pertama haiwan tersebut.
 Guru menyebut huruf dan murid menyebut nama haiwan yang mempunyai huruf permulaan seperti yang
disebut oleh guru.
 Secara berkumpulan, murid melakukan pergerakan haiwan berpandukan bunyi haiwan yang
diperdengarkan oleh guru.
 Guru memainkan lagu “kami bunyi”
 Guru membimbing murid menyanyi lagu tersebut.
 Guru dan murid menyanyi bersama-sama sambil melakukan pergerakan haiwan.
 Guru menunjukkan pelbagai gambar haiwan dan murid menamakan haiwan yang ditunjukkan.

Refleksi

Minggu 2 Hari : Isnin Tarikh : 07.01.2019


Kelas 2 KSSR TULIP Masa 9.10-9.40
Matapelajaran PENDIDIKAN MUZIK
Tajuk Persepsi Muzik
Standard Kandungan 1.1 Mengenal irama dalam muzik
Objektif Pembelajaran:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1.1.2 Memberi respon kepada pergerakan lagu –tempo lambat
Aktiviti Pengajaran Dan Pengajaran
 Guru memperkenalkan tempo dengan membunyikan melalui kibod.
 Murid mendengar penerangan guru.
 Guru memperkenalkan kad ikon alat yang mewakili tempo laju dan lambat.
Cepat - merah (kastenat) Lambat- hijau (loceng)
 Murid menyanyi berdasarkan kad ikon yang diletakkan pada skor lirik dihadapan.
 Aktiviti dilakukan berulang-ulang.
 Murid mendengar penerangan guru.
 Guru membahagikan murid kepada 4 kumpulan dan meminta murid memulakan perbincangan untuk
mencipta lirik berdasarkan kreativiti murid.
 Murid diberi isyarat untuk memulakan aktiviti
 Murid membuat persembahan nyanyian kumpulan masing-masing.
 Murid dinilai oleh guru.
Refleksi

Minggu 2 Hari : Isnin Tarikh : 07.01.2019


Kelas 3 KSSR CEMPAKA Masa 10.30-11.00
Matapelajaran PENDIDIKAN SENI
Tajuk Menggambar
Standard Kandungan 1.1 Pengenalan unsure-unsur seni
Objektif Pembelajaran:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1.1.1 mengenal unsur-unsur seni
i. rupa
ii. bentuk
Aktiviti Pengajaran Dan Pengajaran
 Guru menunjukkan contoh hasil karya dan bersoal jawab dengan murid.
 Guru menunjuk cara dan membimbing murid.
 Murid menghasilkan karya dengan bimbingan guru.
 Murid mempamerkan dan menyatakan hasil karya mereka

Refleksi

You might also like