Bab 2 Pasaran

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

Rancangan Pelajaran Harian

Kelas: Bil. Pel:____/_____ Tarikh: Hari:


Topik: Rujukan: RPH

Objektif pengurusan T&E Kriteria kejayaan pembelajaran


Pengurusan peperiksaan ini bertujuan agar semua Sebagai bukti kejayaan pengurusan:
murid di dalam kelas menduduki peperiksaan dalam i. semua pelajar mempunyai meja dan kerusi
suasana yang kondusif. masing-masing
ii. semua pelajar mempunyai alat tulis dan skrip
Pengetahuan sedia ada pelajar jawapan yang memadai seperti yang dipiawaikan
Pelajar diberi penerangan tentang tentang: pihak sekolah
i. Peraturan peperiksaan yang dipiawaikan pihak iii. semua pelajar memulakan peperiksaan serentak
sekolah berdasarkan soalan
ii. Keperluan dan kelengjkapan peperiksaan: alat iv. peperiksaan ditamatkan serentak
tulis, skrip jawapan

Sumber / BBB Semakan pembelajaran (berpusatkan murid)

i. buku teks……. Soal jawab


ii. buku rujukan….. Perbincangan pelajar
iii. bahan daripada internet Kerja bertulis
iv. edaran guru Aktiviti kumpulan / individu
Pembelajaran pembezaan / differentiatrion
Alat / peta pemikiran
Aktiviti utama (anchor)
Lain-lain

Aktiviti pembelajaran
i. permulaan
 Guru memberi arahan: mengosongkan laci meja, meletakkan semua kertas, buku dan beg
sekolah di luar bilik darjah.
 menyediakan semua alat tulis dan keperluan peperiksaan yang dipiawaikan dan
meletakkannya di atas meja.
 guru membacakan ayarat-syarat peperiksaan
 guru mengedarkan kertas soalan kepada pelajar
 pelajar mula menjawab soalan tepat pada masa yang dijadualkan berdasarkan kebenaran guru
pengawas.
ii. pertengahan
 guru mengawas secara aktif.
iii. penutup
 guru memungut skrip jawapan pelajar dan menyerahkannya kepada guru mata pelajaran
dengan selamat.

Refleksi

You might also like