Dip in Priprema

You might also like

Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE

Škola:_____________________________________ Razred:__________
Nastavnik/nastavnica:_____________________________________________
Nastavni predmet: engleski jezik
Čas br.: 16
Vrijeme: 45 minuta
Nastavna tematska jedinica: _____Lesson 5: Bob’s and Rosie’s toys –____
_______proširivanje i uvježbavanje________

CILJEVI I ZADACI:

1. Obrazovni – uvježbati pjesmicu; prisjetiti se glavnih likova iz knjige; proširiti


upotrebu his i her; pisati o svojim školskim prijateljima

2. Funkcionalni – razviti sposobnost slušanja i razumijevanja teksta; razvijati


sposobnost pismenog izražavanja

2. Odgojni – govoriti o svojim prijateljima i zajedničkim interesima

NASTAVNE METODE: slušanje s razumijevanjem, čitanje s razumijevanjem,


pismeno izražavanje, vježbe izgovora, zamjena elemenata unutar
zadanog modela, vježbe dopunjavanja i supstitucije, učenje
pokretima (TPR), pjevanje, vizuelna demonstracije, izrada
praktičnih radova, domaća zadaća

OBLICI RADA: frontalni, individualni, rad u grupama, rad u parovima

NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA : udžbenik, radna sveska,


sveska, tabla, kreda, CD, kasetofon, školski pribor,
slike

NASTAVNI RADNI MATERIJAL: Dip in 5,Zarifa Kazazović,Mirela Vasić,


Maja Mardešić, 5. razred,
3. godina učenja – udžbenik, radna sveska, priručnik za
nastavnika

KORELACIJA: Muzička / Glazbena kultura


ARTIKULACIJA ČASA:

Uvod (15 minuta)

 Čas započinjemo pregledom domaćih zadaća i neobaveznim razgovorom o


tome kako se djeca osjećaju, pri čemu maksimalno koristim engleski jezik.
 Ponavljanje pjesmice Bob's and Rosie's Toys: učenici slušaju i mimikom
pokazuju sadržaj pjesme.
 Učenici pjevaju uz zvučni zapis na način da djevojčice pjevaju redove koji
počinju s HER, a dječaci redove koji počinju s HIS. Pomažu se knjigom po
potrebi.
 Učenici individualno rješavaju zadatke 1 i 2,str.18 u radnoj svesci.
 Učenici kontrolišu ono što su uradili tako da ga uporede sa onim što su uradili
njihovi priatelji.

Obrada (25 minuta)

 Učenici imenuju sve likove koje su do sada upoznali kroz udžbenik.


 Bez gledanja u udžbenike, učenici slušaju tekst iz 4. zadatka,str.26 u
udžbeniku. Nastavnik/ca zaustavlja zvučni zapis prije posljednje rečenice u
svakom odlomku jer učenici imaju zadatak da pogode o kojem se liku radi.
 Učenici slušaju zvučni zapis sa otvorenim knjigama i zaokružuju tačne
odgovore.
 Učenici naglas čitaju tekst.
 Nastavnik/ca ponavlja što znači HER i HIS analizirajući primjere iz
Remember box u udžbeniku.
 Učenici individualno riješavaju zadatak 3,str.19 u radnoj svesci. Nastavnik/ica
kruži razredom i provjerava tačnost dok učenici pišu te pomaže učenicima koji
imaju poteškoća.
 Učenici individualno riješavaju zadatak 4, str.19 u radnoj svesci. Tačnost se
provjerava čitanjem naglas dopunjenih rečenica.

Završetak (5 minuta)

 Projekat: Nastavnik/ica daje detaljne upute kako izraditi projekat. Svaki


učenik na posebnom komadu papira piše o nekom prijatelju iz razreda
prema modelu ponuđenom u udžbeniku.

Domaća zadaća

 Dovršiti opis barem jednog dječaka i/ili jedne djevojčice (svaki opis na
zasebnom komadu papira) prema zadatom modelu iz udžbenika.
IZGLED TABLE:

You might also like