Priprema Za Cas BR 122

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

122

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број

Предмет: МАТЕМАТИКА Разред:


Наставна тема/област: Бројеви од 11 до 20
Наставна јединица: Одузимање облика 17 – 2
Тип часа: утврђивање
Утврђивање стечених знања о одузимању једноцифреног броја од двоцифреног до 20,
Циљ часа:
облика 17 – 2.

Ученик ће бити у стању да:


Очекивани исходи ‒ одузима једноцифрени број од двоцифреног до 20 облика 17 – 2;
на крају часа: ‒ решава текстуалне задатке с једном рачунском операцијом – одузимањем;
‒ решава сложенији текстуални задатак.

Наставне методе: дијалошка, текстуална, метода писаних радова

Облици рада: фронтални, индивидуални

1|Припрема 122
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:

Уводни део часа


‒ подсећа ученике; ‒ обнављају стечена знања;
(5 минута)

‒ најављује наставну јединицу, истиче циљ часа и


записује наслов на табли;
‒ преписују наслов;
Главни део часа ‒ задаје задатке на 3 нивоа из Прилога;
‒ решавају задатке;
(30 минута) ‒ прати и подстиче рад ученика уз евентуално
‒ решавају интерактивне задатке;
пружање помоћи у раду задатака;
‒ показује интерактивне задатке;
‒ даје повратну информацију на табли након сваког
Завршни део часа ‒ проверавају тачност решења;
решеног задатка;
(10 минута) ‒ обележавају страну у уџбенику.
‒ задаје домаћи задатак.
Начини провере ‒ Наставник ће на часу идентификовати ситуације (посматрањем, усменим и писаним испитивањем) у
остварености исхода: којима ће ученици показати постигнути ниво очекиваних исхода.
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

2|Припрема 122

You might also like