Download as xls, pdf, or txt
Download as xls, pdf, or txt
You are on page 1of 26

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI

JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.


"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : ISNIN

### TARIKH : 9-Sep-2019

TARIKH : 9-Sep-2019 HARI ISNIN


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg
PERKARA : PERHIMPUNAN RASMI

GURU BERTUGAS : 1)
2)
3)
4)
5)
6)
TAJUK UCAPAN :
ATURCARA : 1) Bacaan doa
2) Nyanyian lagu :
Lagu Sekolah Kebangsaan Antara Gapi
Lagu Negeri Selangor
Lagu Negaraku
3) Bacaan ikrar :
Ikrar Rukunegara
Ikrar murid
4) Ucapan guru bertugas
5) Program
6) Ucapan Guru Besar/ GPK Pentadbiran/ GPK Hal Ehwal Murid/ GPK Kokurikulum/ GPK PPKI
7) Penutup
Catatan :
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : ISNIN

### TARIKH : 9-Sep-2019

TARIKH : 9-Sep-2019 HARI ISNIN AKTIVITI P&P


MASA : MULA AKHIR STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : MINGGU 33 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen √
Projek √
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI ISNIN AKTIVITI P&P


MASA : MULA STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI ISNIN AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 33 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33
HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI ISNIN AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 33 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : SELASA

### TARIKH : 10-Sep-2019

TARIKH : 10-Sep-2019 HARI Selasa AKTIVITI P&P


MASA : MULA 9.00 pg AKHIR 10.00 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 CEKAL MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : UNIT 9: OUR SOLAR SYSTEM Bercerita
KEMAHIRAN : LISTENING AND SPEAKING
STANDARD KANDUNGAN : 1.4 1.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.4 1.2.2 Text book, whiteboard, dictionary
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhirrelated
Talk about PdPc pelajar
topics akan dapat :
with guidance. AKTIVITI PA21
1
2 Follow and give instructions.
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 - KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1 Show the pupils the picture of a solar system.
2 • Pictures / slide show / YouTube NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti

1.Classroom discussion:
1 2. Ask more questions to increase pupils’ thinking skills. KEMAHIRAN BERFIKIR
3. Read the text with teacher’s guidance.
4. Draw a mind map (I-Think) to describe the text to increase the
understanding of pupils about the text.
Group Activity( 74)
Giving Instructions
1.Introduce pupils to some of the instructional signs:
2 2. In group, discuss the picture
3. Teacher asks pupils to memorise all the instructional signs
Individual / Pair work (74)
• Mines Field (game)
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1 REFRESH LESSON
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : today lesson will br carried forward due to USPR examination Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : SELASA

### TARIKH : 10-Sep-2019

TARIKH : 10-Sep-2019 HARI SELASA AKTIVITI P&P


MASA : MULA 8.30 pg AKHIR 9.30 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 2 JUJUR MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : The robot
World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : Multiple Intelligence
KEMAHIRAN : Writing
STANDARD KANDUNGAN : 4.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 4.2.5 Textbook, Whiteboard, Flashcard ,
: Handout
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1. Connect words and phrases using basic coordinating Think, Pair, Share
1 conjunctions
2. Use capital letters and full stops appropriately in guided writing
2 at sentence level
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
1. Teacher shows each flashcard quickly to the class.
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula Circle Map
1
2 2. Teacher elicits what they saw each time. NILAI-NILAI MURNI
3 Mutual Respect
Aktiviti

1. Students look at the pictures carefully. Teacher pre-teaches very


fast and wings.
1 2. Teacher asks 4 students to read the short texts aloud. KEMAHIRAN BERFIKIR
3. Students do the matching task individually and then compare
ideas in pairs.
4. Teacher checks with the class.
2 Application
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1. Students look at WB Activity 1 for 30 seconds and then close
1 their WB.
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Language
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI SELASA AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI SELASA AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS
MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : Rabu

### TARIKH : 11-Sep-2019

TARIKH : 11-Sep-2019 HARI Rabu AKTIVITI P&P


MASA : MULA 9.00 pg AKHIR 10.00 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 CEKAL MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : UNIT 9: OUR SOLAR SYSTEM Bercerita
KEMAHIRAN : LISTENING AND SPEAKING
STANDARD KANDUNGAN : 1.4 1.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.4 1.2.2 Text book, whiteboard, dictionary
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhirrelated
Talk about PdPc pelajar
topics akan dapat :
with guidance. AKTIVITI PA21
1
2 Follow and give instructions.
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula Bubble map
1 Show the pupils the picture of a solar system.
2 • Pictures / slide show / YouTube NILAI-NILAI MURNI
3 Brave trustworthy
Aktiviti

1.Classroom discussion:
1 2. Ask more questions to increase pupils’ thinking skills. KEMAHIRAN BERFIKIR
3. Read the text with teacher’s guidance.
4. Draw a mind map (I-Think) to describe the text to increase the
understanding of pupils about the text.

Group Activity( 74)


Giving Instructions
2 1.Introduce pupils to some of the instructional signs:
2. In group, discuss the picture
3. Teacher asks pupils to memorise all the instructional signs
Individual / Pair work (74)
• Mines Field (game)
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1 REFRESH LESSON
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Creative and innovative
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja /
Pemerhatian /
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
NOTA / CATATAN : today lesson will br carried forward due to USPR examination RELIEF KELAS
MASA
KELAS
TARIKH M/P

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : Rabu

### TARIKH : 11-Sep-2019

TARIKH : 11-Sep-2019 HARI Rabu AKTIVITI P&P


MASA : MULA 8.30 pg AKHIR 9.30 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 2 JUJUR MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : The robot
World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : Multiple Intelligence
KEMAHIRAN : WRITING
STANDARD KANDUNGAN : 4.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 4.5 Textbook, Whiteboard, Flashcard ,
: Handout
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1. Connect words and phrases using basic coordinating Think, Pair, Share
1 conjunctions
2. Use capital letters and full stops appropriately in guided writing
2 at sentence level
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 - KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
1. Teacher shows each flashcard quickly to the class.
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula CIRCLE MAP
1
2 2. Teacher elicits what they saw each time. NILAI-NILAI MURNI
3 Mutual Respect
Aktiviti

1. Students look at the pictures carefully. Teacher pre-teaches very


fast and wings.
1 2. Teacher asks 4 students to read the short texts aloud. KEMAHIRAN BERFIKIR
3. Students do the matching task individually and then compare
ideas in pairs.
4. Teacher checks with the class.
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1 Question ( Writing/ Speaking )
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1. Students look at WB Activity 1 for 30 seconds and then close
1 their WB.
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 language
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI Rabu AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI Rabu AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS
MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : Khamis

### TARIKH : 12-Sep-2019

TARIKH : 12-Sep-2019 HARI Khamis AKTIVITI P&P


MASA : MULA 10.20 pg AKHIR 11.20 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 CEKAL MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : UNIT 9: OUR SOLAR SYSTEM Bercerita
KEMAHIRAN : READING
STANDARD KANDUNGAN : 2.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 2.2.2 (a) 2..2.3(b) Text book, dictionary
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1 Read and understand the text about Exploring Space.
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 - KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
Ask pupils to name the planets in our solar system.
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula BUBBLE MAP
1
2 Underline Words/phrases/idioms NILAI-NILAI MURNI
3 Discuss the meaning of each words/idioms/phrases Cooperation brave ambitious
Aktiviti
1 Teacher reads the text KEMAHIRAN BERFIKIR
2 Asks pupils to listen to the pronunciation.
3 Find the keywords in the question & Underline them.
Aktiviti KECERDASAN PELBAGAI
1 Use I THINK MAP to describe the story plot.(page86)
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 worksheet KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1 REFRESH LESSON
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 TMK
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : Rabu

### TARIKH : 12-Sep-2019

TARIKH : 12-Sep-2019 HARI Khamis AKTIVITI P&P


MASA : MULA 8.30 pg AKHIR 9.30 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 2 JUJUR MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : The robot
World of Stories Application KAEDAH P&P
TAJUK :
KEMAHIRAN : READING Multiple Intelligence
STANDARD KANDUNGAN : 3.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : 3.2.3 Textbook, Whiteboard, Flashcard ,
: Handout
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada
1. akhira PdPc
Reread word,pelajar
phraseakan dapat : to understand meaning
or sentence AKTIVITI PA21
1 round table

2. Spell a narrow range of familiar high frequency words accurately


2 in guided writing
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula CIRCLE MAP

1 1. Teacher plays a guessing game. Teacher syas I’m thinking of a


body part.
2 2. Students guess, e.g. Is it a hand? NILAI-NILAI MURNI

3 Self-Reliance
3. Students take turns to think of something for others to guess.
Aktiviti

1. Teacher pre-teaches skeleton and human. Teacher briefly


discusses what skeletons are.
1 2. Teacher plays the recording. Students listen and read. KEMAHIRAN BERFIKIR
3. Teacher plays the recording again. They write the words.
4. They compare answers in pairs.
5. Teacher checks as a class.
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1 Question ( Writing/ Speaking )
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1. Teacher writes the following prompt on the board: Today I’ve
1 learnt about:
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Language
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : _____pupils will able to achieved the objectives Ujian
_____pupils need extra guidance. Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan
NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS
MASA
KELAS
M/P
GURU

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI Khamis AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI Khamis AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 32

HARI : JUMAAT

### TARIKH : 13-Sep-2019

TARIKH : 13-Sep-2019 HARI JUMAAT AKTIVITI P&P


MASA : MULA 8.30 pg AKHIR 10.00 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 CEKAL MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN : BAHASA INGGERIS
TEMA : World of Stories KAEDAH P&P
TAJUK : UNIT 9: OUR SOLAR SYSTEM Telling story
KEMAHIRAN : WRITING
STANDARD KANDUNGAN : 3.2 BAHAN BANTU MENGAJAR
Text book, Whiteboard, Handout, Marker Pen,
STANDARD PEMBELAJARAN : 3.2.2(c) Dictionary
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1 Talk briefly about the trip that they have joined before. Collecting & classifying information
2 Encourage pupils to talk by asking interesting questions.
3
KRITERIA KEJAYAAN 1 KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
Talk briefly about the planets in a solar system.
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
• Teacher shares knowledge about planets.
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3 Open minded and able to think logically.
Aktiviti
1 Group Activity KEMAHIRAN BERFIKIR
2 In group, return to page 83
• Briefly read the information.
• List all the name of planets/sun/moon
3 • Find or search for simple descriptions of each
2. Estimation time for the pupils to label the items: 10 minutes.
3. Presentation.

Aktiviti KECERDASAN PELBAGAI


1 Individual work

2 • Imagine you are from other planets. You want to text your friend
in Earth to talk about your trip to the Earth.
• Write a simple message to your friend about the trip.
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1 refresh lesson
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3 Creative and innovative
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan /
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah /
Lembaran Kerja /
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA
KELAS
M/P
GURU
TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI JUMAAT AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN

TARIKH

SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI


JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI JUMAAT AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
SEKOLAH KEBANGSAAN ANTARA GAPI
JALAN GAPI 1A, ANTARA GAPI, SERENDAH, SELANGOR.
"SEKOLAH TS25"
"SEKOLAH BEBAS DADAH"
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU : 33

HARI : Rabu

### TARIKH : 21-Aug-2019

TARIKH : 21-Aug-2019 HARI JUMAAT AKTIVITI P&P


MASA : MULA 7.20 pg AKHIR 9.50 pg STRATEGI P&P
TINGKATAN / KELAS : 4 AMANAH MINGGU 32 Pendekatan Berpusatkan Murid
MATA PELAJARAN :
TEMA : KAEDAH P&P
TAJUK : Bercerita
KEMAHIRAN :
STANDARD KANDUNGAN : BAHAN BANTU MENGAJAR
STANDARD PEMBELAJARAN : Objek sebenar
:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : AKTIVITI PA21
1
2
3
KRITERIA KEJAYAAN 1- KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF
2 (KBKK)
3 PETA I-THINK
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc : Pemula
1
2 NILAI-NILAI MURNI
3
Aktiviti
1 KEMAHIRAN BERFIKIR
2
3
Penilaian KECERDASAN PELBAGAI
1
2
3
Penilaian ELEMEN KBAT
1 KBAT DALAM KURIKULUM
2
3 KBAT DALAM KOKURIKULUM
Penutupan
1
2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
3
RUJUKAN / SUMBER :
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Amali / Eksperimen
Projek
Pembentangan
REFLEKSI : Ujian
Peperiksaan
Latihan / Kerja Rumah
Lembaran Kerja
Pemerhatian
IMPAK / TINDAKAN SUSULAN : Kuiz
Lisan
Tugasan
Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan

NOTA / CATATAN : RELIEF KELAS


MASA 7.30 pg
KELAS
M/P Sejarah
GURU MOHD HASLAM HUSSEIN
Nama : SARINA BINTI SAARI
Tarikh :
Tanda tangan Pengetua / PKP / GKMP :
Tanda Hari EMK Tahun Kelas Masa Minggu Kandungan Mata Pelajaran Refleksi Bidang Tajuk Kemahiran SK sp
- Isnin Kreativiti dan Inovasi 1 AMANAH 7.30 pg 1 TAJUK Bahasa Melayu …… semua murid menguasai objektif Pengenalan Kep1.0 Kemahiran Sa 1.1 Memahami K1.1.1 Memerhati Memerhati
✔ Selasa Pendidikan Alam Sekitar 2 CEKAL 8.00 pg 2 STANDARD KANDUNGAN Bahasa Inggeris Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang diingini Sains Hayat 2.0 Kemahiran Sa 1.2 Memahami K1.1.2 Mengelas Mengelas
Rabu Sains dan Teknologi 3 GIGIH 8.30 pg 3 TEMA Matematik Murid-murid dapat menguasai kesemua aras P&P Sains Fizikal 3.0 Proses Hidu 2.1 Mengamalkan 1.1.3 Mengukur Mengukur dan menggunakan nombor
Khamis Teknologi Maklumat dan Komunikasi 4 JUJUR 9.00 pg 4 STANDARD PEMBELAJARAN Sains Murid-murId dapat menguasai kesemua kemahiran yang dipelajari Sains Bahan 4.0 Proses Hidu 3.1 Mengaplikas1.1.4 Membuat in Membuat inferens
Jumaat Bahasa 5 9.30 pg 5 FOKUS SAMPINGAN Sejarah Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif Bumi Dan Sains 5.0 Proses Hid 3.2 Mengetahui 1.1.5 Meramal Meramal
Sabtu Patriotisme 6 9.50 pg 6 Pendidikan Agama Islam (PAI) Murid-murid dapat menguasai objektif pembelajaran dengan 10 daripad Teknologi Dan K6.0 Pengukuran 3.3 Memahami m1.1.6 BerkomunikaBerkomunikasi
Ahad Keusahawanan 10.00 pg 7 ILMU / KEMAHIRAN Reka Bentuk Teknologi (RBT) Murid-murid dapat menguasai aras satu dan dua daripada hasil pembelajaran 7.0 Sifat bahan 3.4 Memahami p1.1.7 MenggunakaMenggunakan perhubungan ruang dan masa
10.20 pg 8 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Pendidikan Sivik Kewarganegaraan (PSK) 5 daripada 30 murid-murid tidak menguasai hasil pembelajaran 8.0 Pengaratan 3.5 Memahami t 1.1.8 Mentafsir Mentafsir data
10.50 pg 9 Pendidikan Jasmani & Pendidikan Kesihatan (PJPK) 10 daripada 30 murid-murid tidak mencapai objektif pengajaran 9.0 Sistem Suria3.6 Menyayangi 1.1.9 MendefinisMendefinisi secara operasi
11.20 pg 10 RINGKASAN AKTIVITI Pendidikan Moral 5 daripada 30 murid-murid tidak menguasai aras 3 daripada hasil pembelajaran 10.0 Teknologi 4.1 Mengetahui 1.1.10 MengawaMengawal pembolehubah
AKTIVITI PAK21 11.50 pg 11 AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc Muzik 10 daripada 30 murid-murid tidak menguasai aras 2 daripada hasil pembelajaran 5.1 Mengetahui 1.1.11 MembuatMembuat hipotesis
Rally Table 12.20 tgh 12 Pendidikan Seni Visual (PSV) Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P dengan jayanya 5.2 Menganalisi 1.1.12 MengekspeMengeksperimen
Same Different 12.50 tgh 13 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam aktiviti P&P kerana kesuntukan masa 6.1 Memahami u1.2.1 Mengguna daMengguna dan mengendalikan peralatan dan bahan sains dengan betul
Timed Pair Share AKTIVITI 1.20 ptg 14 Murid-murid kelihatan tidak seronok kerana ketiadaan BBM yang menarik dan bersesuaian 6.2 Mengaplikas1.2.2 Mengendali Mengendalikan spesimen dengan betul dan cermat
Talking Chips Penglibatan 15 KECERDASAN PELBAGAI Sebahagian murid-murid kelihatan tidak seronok kerana ketiadaan BBM yang menarik dan bersesuaian 6.3 Mengaplikas1.2.3 Melakar spe Melakar spesimen, peralatan dan bahan sains dengan tepat
Team Stand-N-Share Penerokaan 16 Bahasa Hanya sebahagian murid-murid yang mengikuti PdP, manakala bakinya tidak bersungguh-sungguh dalam PdP 6.4 Memahami Uk 1.2.4 MembersihkaMembersihkan peralatan sains dengan cara yang betul
Fan-N-Pick Penerangan 17 Logik Matematik Sebahagian pelajar tiada di dalam kelas kerana menghadiri aktiviti luar kelas 6.7 Memahami u1.2.5 Menyimpan pMenyimpan peralatan dan bahan sains dengan betul dan selamat.
Rally Robin Pengembangan 18 Ruang PdP ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat / mesyuarat guru 6.9 Menganalisi 2.1.1 Mematuhi perMematuhi peraturan bilik sains
Round Robin Penilaian 19 Muzik PdP ditangguhkan kerana menghadiri program luar kelas 7.1 Memahami su 3.1.1 Menyatakan Menyatakan manusia bernafas menggunakan hidung, trakea dan peparu melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Mix-N-Match Pemula 20 Kinestetik PdP ditangguhkan kerana menghadiri program luar sekolah 7.3 Mereka cipt 3.1.2 Melakar la Melakar laluan udara semasa menarik dan menghembus nafas
Gallery Walk Aktiviti 21 Interpersonal Aktiviti P&P tidak dapat berjalan dengan sempurna pada tempoh yang ditetapkan atas sebab yang tidak dapat 8.1 Mensintesis 3.1.3 Memerihalk Memerihalkan pergerakan dada dengan meletakkan tangan di dada semasa menarik dan menghembus nafas
Lyrical Lessons Penutupan 22 Intrapersonal Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid2 tidak menguasai objektif pembelajaran 9.1 Menganalisi 3.1.4 Mengitlak b Mengitlak bahawa kadar pernafasan bergantung kepada jenis aktiviti yang dilakukan melalui pemerhatian pada pergerakan dada
Who Am I? 23 Naturalistik 9.2 Mengetahui s3.1.5 MenjelaskanMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Think-Pair-Share 24 9.3 Memahami pe 3.2.1 Menyatakan Menyatakan maksud perkumuhan melalui pemerhatian menerusi pelbagai media.
Spin-N-Think 25 10.1 Menganalis3.2.2 Mengenal pMengenal pasti organ dan hasil perkumuhan iaitu: ginjal menghasilkan air kencing, kulit menghasilkan peluh, peparu menghasilkan karbon dioksida dan wap air.
Traveling File 26 KEMAHIRAN 10.2 Memahami 3.2.3 MenyatakaMenyatakan maksud penyahtinjaan dan hasil nyahtinja melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Team Project 27 Mendengar dan Bertutur 10.3 Menganalis3.2.4 MenyatakaMenyatakan keperluan manusia menjalani perkumuhan dan penyahtinjaan
Hot Seat 28 Membaca 3.2.5 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Role Play 29 Menulis Nama Guru 3.3.1 MenyatakaMenyatakan manusia bergerak balas apabila organ deria menerima rangsangan dengan menjalankan aktiviti
The Yarn Yarn 30 Aspek Seni Bahasa 3.3.2 Memberi c Memberi contoh gerak balas manusia terhadap rangsangan dalam kehidupan harian
31 Aspek Tatabahasa SARINA BINTI SHAARI 3.3.3 Membuat i Membuat inferens tentang kepentingan gerak balas manusia terhadap rangsangan.
32 NORAZMI BIN MOHD AZID 3.3.4 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
STRATEGI P&P 33 MAZURA BINTI MD SIDEK 3.4.1 Menyatakan Menyatakan anak mewarisi ciri ibubapa seperti warna kulit, keadaan rambut, dan rupa dengan menjalankan aktiviti
Pendekatan Induktif dan Deduktif 34 JUNAINAH BINTI OTHMAN 3.4.2 MemerihalkMemerihalkan ciri pada anak boleh diwarisi daripada keturunan
Pendekatan Berpusatkan Guru 35 RUSTAZAH SALWA BINTI HASAN BASRI 3.4.3 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Pendekatan Berpusatkan Murid 36 TUAN SYARIFAH NOR BT SYED ABDULLAH 3.5.1 MenyatakaMenyatakan tabiat yang mengganggu proses hidup seperti : * makan makanan yang tidak seimbang, * merokok.menghidu gam, * menyalahgunakan dadah. * minum minuman beralkohol.
Pembelajaran Konstruktivisme 37 NOORAZLIZA BINTI ALIAS 3.5.2 MenerangkMenerangkan kesan tabiat yang mengganggu proses hidup seperti: * memudaratkan kesihatan. * mengganggu tumbesaran. * melambatkan gerak balas terhadap rangsangan.
Pembelajaran Kontekstual 38 HAFLIJURANA BINTI HALILI 3.5.3 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Pembelajaran Masteri 39 WAN NURULHAFIZA BINTI WAN MAHMUD 3.6.1 Memprakti Mempraktikkan budaya hidup sihat dalam kehidupan seharian.
Pembelajaran Akses Kendiri 40 HANIZAH BINTI BASHIR 4.1.1.Mengenal pMengenal pasti organ pernafasan bagi haiwan melalui pemerhatian haiwan sebenar atau pelbagai media iaitu: * paru-paru contoh kucing, burung, buaya, katak, paus, * insang contoh ikan, berudu, ketam, udang, * kulit lembap contoh katak, cacing, * spirakel contoh lipas, belalang, rama-rama, beluncas.
Pembelajaran Pengaturan Kendiri 41 NORWATI BINTI HASSIM@YAHYA 4.1.2 MenyatakaMenyatakan terdapat haiwan yang mempunyai lebih dari satu organ pernafasan seperti katak
Kajian Masa Depan 42 MARIAM BINTI ZAKARIA 4.1.3 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Teori Kecerdasan Pelbagai BBM 43 MOHD RINO BIN MOHD JOHARI 5.1.1 Mengenal pMengenal pasti bahagian tumbuhan yang bergerak balas terhadap rangsangan dengan menjalankan penyiasatan iaitu * akar bergerak balas terhadap air, * akar bergerak balas terhadap graviti. * pucuk, daun dan bunga bergerak balas terhadap cahaya. * daun bergerak balas terhadap sentuhan.
Objek sebenar NOOR AZURA BINTI MOHAMAD SANI 5.2.1.MenyatakaMenyatakan tumbuhan membuat makanan sendiri dengan menjalankan proses fotosintesis melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
CD NOR IZZATI BINTI HASAN 5.2.2 Menyatakan Menyatakan proses fotosintesis memerlukan karbon dioksida, air, cahaya matahari dan klorofil melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Komputer NURUL WAZNI BINTI BUDIN 5.2.3 MenyatakaMenyatakan proses fotosintesis menghasilkan kanji dan oksigen
KAEDAH Courseware NOORBAITHI BINTI BAHARUDDIN 5.2.4 Membuat inMembuat inferens tentang kepentingan fotosintesis terhadap hidupan lain
Talaqqi Musyafahah Jalur filem IERANEE RUHAYU BINTI MOHAMAD SHABUDIN 5.2.5 Menaakul Menaakul mengapa tumbuhan tidak perlu bergerak seperti haiwan
Bercerita Flashcards NOR AZURA BINTI MOHD 5.2.6 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Latih Tubi Laptop ROZIAH BINTI MOKHTAR 6.1.1 Menyatakan Menyatakan panjang ialah ukuran jarak antara dua titik
Main Peranan Projektor LCD ALUDIN BIN ARIF 6.1.2 Mengukur pMengukur panjang dengan menggunakan alat yang tidak piawai seperti jengkal, hasta,depa dan tapak kaki, klip kertas, pensel, kapur tulis, penyedut minuman, benaang, tali dan anak mancis.
Perbincangan Masa Relief Model SUHANA BINTI SULAIMAN 6.1.3 MenyatakaMenyatakan panjang boleh diukur dengan menggunakan alat piawai seperti pembaris, pita pengukur dan benang serta pembaris dengan menjalankan aktiviti
Permainan 7.30 - 8.00 pg Notis MOHD FARIZ BIN ZULKIFLI 6.1.4 Menyatakan Menyatakan unit piawai ukuran panjang dalam sistem metrik iaitu millimeter (mm), sentimeter (cm), meter (m) atau kilometer (km)
Penyelesaian Masalah 8.00 - 8.30 pg Projektor overhead SITI SYARIFAH BINTI MOHD JANI 6.1.5 Mengukur Mengukur panjang dengan menggunakan alat dan unit piawai yang sesuai dengan kaedah yang betul.
Tasmik 8.30 - 9.00 pg Gambar MOHD NASRI BIN YAACUB 6.1.6 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Kuiz 9.00 - 9.30 pg Bahan bercetak NORHANISA BINTI HANIPAH 6.2.1 MenyatakaMenyatakan luas ialah besarnya sesuatu permukaan
Lakonan 9.30 - 10.00 pg Radio NORMA BINTI MOHAMED 6.2.2 Mengukur Mengukur luas permukaan satu objek menggunakan alat pengukur piawai seperti kertas petak berukuran 1cm x 1cm
Soal Jawab 9.30 - 9.50 pg Perakam pita MUHAMMAD KHAIRI BIN SHAMSUDDIN 6.2.3 Menyatakan Menyatakan unit piawai bagi luas dalam sistem metrik iaitu milimeter persegi (mm2), sentimeter persegi (cm2), meter persegi (m2) dan kilometer persegi (km2)
Projek 9.50 - 10.20 pg Televisyen SITI RAMLAH BINTI HALIM 6.2.4 Mengira l Mengira luas permukaan segiempat tepat dan segiempat sama menggunakan rumus: Luas = panjang xlebar
Sumbangsaran 10.00 - 10.20 pg Buku Teks AIDAH BINTI MAT HUSSIN 6.2.5 MenganggaMenganggarkan luas permukaan bentuk tidak sekata dengan menggunakan kertas petak 1cm x 1 cm
Lawatan 10.20 - 10.50 pg Video MOHAMMAD ZULFAHMIE BIN YUNUS 6.2.6 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Pertandingan 10.50 - 11.20 pg Papan putih MOHD IZZAN AMIR BIN MOHD JOHARI 6.3.1 MenyatakaMenyatakan isi padu ialah besarnya sesuatu ruang
Teka-Teki 11.20 - 11.50 pg Lembaran kerja JAUYAH BINTI HAMSAH 6.3.2 Mengukur Mengukur isi padu satu kotak lohong dengan menggunakan alat pengukur piawai seperti kubus berukuran 1cm x 1cm x 1cm
Perbahasan 11.50 - 12.20 pg Powerpoint KHAIRUL AMIR BIN RAMLI 6.3.3 MenyatakaMenyatakan bahawa unit isi padu dalam sistem metrik ialah milimeter padu (mm3), sentimeter padu (cm3) dan meter padu (m3)
Lukisan 12.20 - 12.50 tgh Buku Teks NORASHIMA BINTI SHUKOR 6.3.4 Mengira is Mengira isi padu kubus dan kuboid menggunakan rumus : Isipadu = panjang x lebar x tinggi
Catan 12.50 - 1.20 ptg Modul NORHASLIZA BINTI MOHD ROSLI 6.3.5 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Montaj Internet NORAZLINA BINTI SULAIMAN 6.4.1 Menyukat iMenyukat isi padu cecair dalam satu bekas menggunakan alat penyukat isi padu tidak piawai seperti sudu, gelas, cawan, mangkuk, jag dan botol
Cetakan Radas SHAFIAH BINTI HUSSAIN 6.4.2 Menyukat iMenyukat isi padu cecair menggunakan alat penyukat isi padu piawai seperti silinder penyukat, bikar, kelalang dan bekas bersenggat
Stensilan Buku Cerita HASLIANA BINTI HASAN 6.4.3 Menyatakan Menyatakan unit piawai isi padu cecair dalam sistem metrik ialah mililiter(ml) atau sentimeter padu(cm3), liter(l) dan meter padu(m3)
Poster Carta NORFAZILAH BINTI MOHD TAIB 6.4.4 Menyukat Menyukat isi padu cecair dengan menggunakan alat dan unit piawai yang sesuai dengan kaedah yang betul
Tiupan Graf AISHATUN NUUR BINTI RUSLI 6.4.5 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Ikatan dan Celupan SYED MAHDZAR BIN SYED HASSAN 6.5.1 Mengira i Mengira isi padu pepejal berbentuk sekata seperti kubus menggunakan kaedah sesaran air dan menggunakan rumus
Arca Timbul NOR LELA BINTI MOHD YUNUS 6.5.2 Mengira i Mengira isi padu pepejal berbentuk tidak sekata menggunakan kaedah sesaran air
Asemblaj NILAI NURUL AMALINA BINTI JAJULI 6.5.3 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Stabail Adil NORLIAN BINTI HARUN 6.6.1 Menyatakan Menyatakan jisim ialah kuantiti jirim dalam sesuatu objek
Tekat Amanah RAHIMAH BINTI HASAN 6.6.2 Mengenal pMengenal pasti alat pengukur jisim seperti neraca tuas atau neraca tiga alur
Tenunan Baik Hati SAKINAH BINTI MUSTAFA 6.6.3 Menyatakan Menyatakan unit piawai jisim dalam sistem metrik ialah miligram (mg), gram(g) dan kilogram(kg)
Alat Pertahanan Diri Bekerjasama KARTINI BINTI ABU BAKAR 6.6.4 Mengukur Mengukur jisim objek dengan menggunakan alat dan unit piawai yang sesuai dengan kaedah yang betul
Alat Perhiasan Diri Berani ROSLAN BIN MOHD SAID 6.6.5 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Talaqqi Musyafahah Berazam / Bercita-cita Tinggi MUHAMMAD RIZAL BIN HILME 6.7.1 MenyatakaMenyatakan masa ialah tempoh antara dua ketika
Bercerita Berdikari ABD HADI KAMIL BIN MUKHTAR 6.7.2 MenyatakaMenyatakan masa boleh diukur berasaskan peristiwa yang berulang secara seragam seperti titisan air, ayunan bandul dan denyutan nadi
Latih Tubi Berdisiplin MOHD FARID HELMYZAN BIN FAUZI 6.7.3 Mengenal pMengenal pasti alat pengukur masa seperti jam matahari, jam pasir, jam air, nyalaan lilin, jam randik dan jam digital
Main Peranan Berhati-hati HANIZAN BINTI ABDULLAH 6.7.4 Menyatakan Menyatakan unit piawai masa ialah saat (s), minit (min), jam (j), hari, bulan dan tahun
Perbincangan Berhemah Tinggi NIK FADRIZAM AKIMIN BIN ABDULLAH 6.7.5 Mengukur Mengukur masa dengan menggunakan alat dan unit piawai yang sesuai dengan kaedah yang betul
Permainan Berjimat Cermat RIZAMARHAINIS BINTI MUDA 6.7.6 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Penyelesaian Masalah Bersatu padu IKRAM BIN ISMAIL 6.8.1 Mencipta Mencipta alat untuk mengukur masa
Tasmik Bersimpati NURUL BAIZURA BINTI HAMZAH 6.8.2 MemerihalkMemerihalkan ciptaan yang dihasilkan melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Kuiz Bersopan santun / Peramah NURUL AIDA BINTI MOHD NORANI 6.9.1 MembandinMembanding dan membezakan ukuran yang dibuat menggunakan alat piawai dan tidak piawai dengan menjalankan aktiviti
Lakonan Bersyukur NURULHUDA BINTI HJ ABD LATIF 6.9.2 Menaakul Menaakul kepentingan mengukur menggunakan alat pengukur dengan kaedah yang betul
Soal Jawab Bertanggungjawab MOAZIM BIN MOHAMED 7.1.1 Mengenal Mengenal pasti sumber asas bagi bahan yang digunakan untuk membuat objek
Projek Berterima Kasih IMPAK NOOR AZIAH BINTI MD TAHIR 7.1.2 MengelaskMengelaskan objek berdasarkan sumber asasnya.
Sumbangsaran Bertoleransi Aktiviti pengayaan telah diberik NOR AZNEN BINTI JAMIL 7.1.3 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Lawatan Ikhlas Aktiviti pemulihan telah diberikan kepada murid-murid. 7.2.1 Mengenal Mengenal pasti bahan dari segi kebolehan menyerap air sama ada menyerap atau kalis air dengan menjalankan aktiviti
Pertandingan Jujur Selain itu,tunjuk ajar turut dilakukan oleh guru. 7.2.2 Mengenal pMengenal pasti bahan dari segi kebolehan terapung di atas permukaan air dengan menjalankan aktiviti
Teka-Teki Kasih Sayang Selain itu,penyeliaan turut dilakukan oleh guru. 7.2.3 Mengenal pMengenal pasti sifat bahan dari segi kekenyalan dengan menjalankan aktiviti
Perbahasan Kebebasan 7.2.4 Mengenal pMengenal pasti sifat bahan dari segi kebolehan mengalirkan arus elektrik iaitu konduktor atau penebat elektrik dengan menjalankan aktiviti
Lukisan Kesederhanaan 7.2.5 Mengenal pMengenal pasti sifat bahan dari segi kebolehan mengalirkan haba iaitu konduktor atau penebat haba dengan menjalankan aktiviti
Catan Mematuhi Undang-undang PETA I-THINK TAKSIR 7.2.6 Mengenal pMengenal pasti sifat bahan dari segi kebolehan penembusan cahaya iaitu legap, lut cahaya dan lut sinar dengan menjalankan aktiviti
Montaj Mencintai alam sekitar Circle Map (Peta Bulatan) Penilaian dan pentaksiran untuk standard pembelajaran di atas telah dilakukan dengan memberi LEMBARAN KERJA/BUKU AKTIVI7.2.7 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Cetakan Menepati Masa Bubble Map (Peta Buih) Penilaian dan pentaksiran untuk standard pembelajaran di atas telah dilakukan dengan memberi LATIH TUBI kepada semua pelajar7.3.1 Mencipta Mencipta objek dengan menggunakan pengetahuan tentang sifat bahan
Stensilan Menghargai Masa Double Bubble Map (Peta Buih Berganda) 7.3.2 Menaakul Menaakul pemilihan jenis bahan yang digunakan dalam mereka cipta objek
Poster Menghormati Tree Map (Peta Pokok) 8.1.1 Mengenal Mengenal pasti objek berkarat dan tidak berkarat dengan membuat pemerhatian terhadap objek di persekitaran
Catan Menjaga kebersihan Brace Map (Peta Dakap) 8.1.2 Mengitlak Mengitlak objek berkarat diperbuat daripada besi
Kolaj Menjaga Maruah / Harga diri Flow Map (Peta Alir) 8.1.3 Mengeksp Mengeksperimen bagi menentukan faktor yang menyebabkan pengaratan
Stensilan Patriotik Multi-flow Map (Peta Pelbagai Alir) 8.1.4 MenyatakaMenyatakan cara mencegah pengaratan seperti mengecat, menyalut, menyadur dan menyapu minyak atau gris
Tiupan Pemurah Bridge Map (Peta Titi) 8.1.5 Menaakul Menaakul kepentingan mencegah pengaratan.
Ikatan dan Celupan Prihatin 8.1.6 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Arca Timbul Rajin / Tekun 9.1.1 MemerihalkMemerihalkan ahli dalam Sistem Suria iaitu Matahari, planet, satelit semula jadi, asteroid, meteor, komet melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Asemblaj Rasional 9.1.2 Membuat uMembuat urutan planet dalam Sistem Suria dengan menjalankan aktiviti
Stabail Sabar KEMAHIRAN BERFIKIR 9.1.3 MenyatakaMenyatakan bahawa planet berputar pada paksinya dan pada masa yang sama beredar mengelilingi Matahari mengikut orbitnya melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Tekat Taat / Patuh Membuat kaitan 9.1.4 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Tenunan Tabah / Cekal Membanding dan membeza 9.2.1 MenyatakaMenyatakan anggaran saiz relatif Bumi berbanding dengan Matahari
Alat Pertahanan Diri Tolong menolong Mengkelaskan 9.2.2 MenyatakaMenyatakan anggaran saiz relatif Bulan berbanding dengan Matahari
Alat Perhiasan Diri Yakin Menyusun atur 9.2.3 MenyatakaMenyatakan anggaran saiz relatif Bulan berbanding dengan Bum
Pualaman Mengenal pasti pernyataan ‘benar’ atau ‘salah’ 9.2.4 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Ikatan dan celupan ELEMEN KBAT KURIKULUM Mengenal pasti pernyataan berasaskan fakta dan pendapat. 9.3.1 MenyatakaMenyatakan anggaran jarak relatif Bumi ke Matahari berbanding jarak Bumi ke Bulan
Renjisan dan percikan Mencipta Mengenal pasti pernyataan berat sebelah 9.3.2 MeramalkaMeramalkan keadaan di Bumi jika jaraknya lebih dekat dengan Matahari
Mobail Menilai Mengenal pasti sebab dan menyatakan pelbagai sebab 9.3.3 MeramalkaMeramalkan keadaan di Bumi jika jaraknya lebih jauh dengan Matahari
Diorama Menganalisis Mengenal pasti akibat dan meramal pelbagai akibat 9.3.4 MenjelaskaMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Stabail Mengaplikasi Membuat inferens atau kesimpulanan awal 10.1.1 MengenalMengenal pasti aktiviti yang mampu dilakukan dan tidak mampu dilakukan oleh otak, deria dan anggota badan dengan menjalankan aktiviti
Capan Memahami Membuat generalisasi atau hipotesis 10.1.2 Mengitla Mengitlak manusia mempunyai had keupayaan dalam melakukan aktiviti
Lipatan dan Guntingan Mengingat Mentafsir 10.1.3 Menjelas Menjelaskan melalui contoh alat yang digunakan untuk mengatasi had keupayaan manusia melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Renjisan dan Percikan Mengenal pasti idea utama, idea sokongan dan butir-butir terperinci 10.1.4 MenyatakMenyatakan teknologi merupakan salah satu aplikasi pengetahuan sains untuk mengatasi had keupayaan manusia.
Mobail ELEMEN KBAT KO-KURIKULUM Merumus atau meringkas 10.1.5 MenjelaskMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Boneka Pemikiran Kreatif dan Inovatif Membuat keputusan 10.2.1 MemerihaMemerihalkan perkembangan teknologi dalam bidang : pertanian, pengangkutan, pembinaan, komunikasi dan perubatan.
Topeng Penyelesaian Masalah Dan Penaakulan Menyelesaikan masalah 10.2.2 MenjelaskMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Anyaman Keupayaan Belajar Kemahiran Pemikiran Sejarah 10.3.1 Menjana Menjana idea kebaikan dan keburukan teknologi melalui pemerhatian menerusi pelbagai media
Pengetahuan Kajian Masa Depan 10.3.2 MemerihaMemerihalkan keperluan penciptaan teknologi baru dalam meneruskan kesejahteraan kehidupan manusia sejagat
Kemahiran Memimpin Penguasaan Konsep 10.3.3 MenaakulMenaakul kepentingan menggunakan bahan secara berhemah dalam penghasilan teknologi
Kemahiran Dwibahasa / Komunikasi 10.3.4 MenjelaskMenjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
Etika dan Kerohanian
Identiti Nasional

You might also like