Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 1

RPH BRM 2 Kumpulan

RPH 14 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu : 14 Hari : Selasa Tarikh : 10 April 2018
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran:
3 Amanah Tema / Tajuk : 8 - Wang Refleksi/Impak
/ 7 orang Kemahiran Pemulihan : 8.2 - Wang Hingga RM100 ______________________
8.30 – 9.30 pagi Standard Pembelajaran : ______________________
Matematik 4.1.2 Menentukan nilai wang hingga RM100. (Kumpulan 1)
Pemulihan Khas 4.1.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan dua nilai wang dan
hasil tambahnya hingga RM10 000. (Kumpulan 2) Kumpulan 1:
Pengetahuan Sedia Ada : 3 / 4 murid
Kumpulan 1 1. Mengenali nilai wang sehingga RM50 mencapai objektif.
Kumpulan 2 1. Mengenali nilai wang 1 / 4 murid tidak
2. Melakukan operasi tambah mencapai objektif.
PAK21 (4K1N): Kolaboratif
BBB / BBM: Set wang, iklan jualan, sampel duit, lembaran kerja. Kumpulan 2:
Objektif Pembelajaran : 2 / 3 murid
Pada akhir PdP, murid berupaya : mencapai objektif.
Kumpulan 1 1. Menukarkan wang kertas sehingga RM30. 1 / 3 murid tidak
Kumpulan 2 2. Menambah dua nilai wang dalam lingkungan RM50. mencapai objektif.

Aktiviti Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc) : Tindakan Susulan


Set Induksi (5 minit) 1. Murid ditunjukkan set wang Malaysia (semasa dan lama) dan wang luar Tindakan susulan untuk
negara. mengatasi masalah murid:-
2. Murid bersoal jawab mengenai ciri-ciri wang bersama guru. ______________________
______________________
Langkah 1 (10 minit) 3. Murid menerima wang yang berbeza nilai dari guru.
4. Murid menyebut nilai wang yang diterima. PdP ditangguhkan kerana:
_____________________
Kumpulan 1 Kumpulan 2 _____________________
Langkah 2 (20 minit) 5. Murid diberikan sampul berisi nilai 5. Murid diberikan iklan jualan dan
wang yang berbeza berserta lembaran.
lembaran.
6. Murid menulis tukaran wang 6. Murid menulis harga barangan
berdasarkan nilai yang dinyatakan pada lembaran berdasarkan iklan.
dalam lembaran. 7. Murid menambah jumlah harga
barangan.

Langkah 3 (20 minit) 7. Murid diberikan lembaran kedua. 8. Murid diberi lembaran kedua.
8. Murid menampal sampel duit 9. Murid menyelesaikan soalan
berdasarkan tukaran wang yang tambah.
dinyatakan dalam lembaran.

Penutup (5 minit) Murid menjawab secara spontan soalan berdasarkan nilai wang.

You might also like