Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС

Предмет: Страни језик Разред V


Наставна тема: Идентитет, породица, окружење

Наставна Упознавање (представљање себе и других, основни поздрави)


јединица:
Упознавање ученика с новим уџбеником и планом рада и развијање интереса за предмет; проширивање круга лексике
Циљ часа:
на тему Упознавање (сусрет, поздрављање, представљање себе и свог окружења); развијање културе дијалога
• разуме концепцију новог уџбеника и план рада
• пружи основне информације о себи и свом непосредном окружењу
• разуме одслушани текст са компакт диска
Очекивани
• пронађе, издвоји и разуме поруку текста и основне информације
исходи:
• ослањајући се на стечена знања увиди значење непознатих речи, памти и контекстуализије их
• учествује у организованом дијалогу
• користи циљни језик као језик комуникације у образовном контексту
Методе рада: Монолошка, дијалошка
Облици рада: Фронтални, рад у пару
Планиране активности наставника Планиране активности ученика
Уводни део часа − поставља циљ часа  пажљиво слуша говор наставника и адекватно реагује на
 упознаје ученике са структуром, садржајем и њега
начином коришћења новог уџбеника и планом  упознаје се са садржајем, структуром уџбеника
рада (његовим коришћењем) и планом рада
− модерира кратку дискусију током које утврђује  поставља и одговара на краћа питања о себи и свом
ученичка предзнања непосредном окружењу
− организује слушање текста са компакт диска  пажљиво слуша краћи текст са компакт диска
− проверава разумевање текста постављајући  одговара на питања која се односе на поруку и основне
питања која се односе на поруку и основне информације из текста
Средишњи део информације из текста  наслућује значење нових речи и израза на основу
− уводи ученике у нову лексику кроз упућивање контекста и познате лексике и записује издвојене
часа
на контекст и повезивање са предзнањима непознате речи и изразе
ученика  учествује у организованом раду у пару (поставља
− организује усмену лексичку вежбу кроз рад у питања везана за текст и основне информације о њему и
пару (питање-одговор) одговара на њих)
− подстиче ученике на учествовање у краћим  употребљава нове речи и изразе у иницираном дијалогу
дијалозима везаним за тему везаном за тему
Завршни део − на различите начине проверава оствареност − учествује у организованим активностима провере
часа исхода остварености резултата учења
− поставља питање ученициме где (како) могу − промишља и одговара на питања о функционалној
знања и вештине развијене током часа употреби знања и вештина развијених на часу
функционално да примене у реалном животном − информише се о свом напредовању
контексту
− даје позитивно интонирану повратну
информацију ученицима о њиховом
напредовању

− посматрање и бележење тачних одговори на питања о тексту


Провера − разговор ученика и наставника
остварености − вежбања / задаци
исхода − иницирање дијалога у коме се употребљавају нове речи и изрази везани за тему

Оквир за Да ли ми је адекватан избор начина провере остварености исхода?


преиспитивање Да ли сам планирао/ла адекватне активности ученика?
оствареног Да ли је било одступања/потешкоћа приликом остваривања планираног?
часа: Шта бих сада урадио/ла нешто другачије? ...

You might also like