Selasa 16 Julai

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 26 HARI : Selasa TARIKH : 16/7/2019


KELAS : 5 MASA : 0710-0810 MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYU
TEMA/TAJUK BIJAK MENGURUS WANG

STANDARD 1.6 Berbicara untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dengan tepat
KANDUNGAN secara bertatasusila.

STANDARD 1.6.2 Berbicara untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan jelas daripada media
PEMBELAJARAN elektronik menggunakan ayat yang mengandungi peribahasa secara bertatasusila

DI AKHIR PDPC, MURID DAPAT :


OBJEKTIF 1.Menyampaikan 3 daripada 4 maklumat tentang cara untuk mengurus kewangan menggunakan ayat yang
PEMBELAJARAN mengandungi peribahasa secara bertatasusila.
2. Mencari maksud 4 peribahasa yang terdapat dalam petikan.

1. Guru membawa dan menunjukkan kepada murid-murid beberapa objek (tabung,


duit,buku bank)
INDUKSI
2. Murid bersoal jawab bersama guru tentang objek yang ditunjukkan
3. Guru mengaitkan jawapan murid dengan tajuk pada hari ini.

4. Murid-murid diminta untuk membaca emel secara berkumpulan dan individu.


AKTIVITI 5. Di dalam kumpulan, murid-murid berinteraksi bersama rakan mereka dan
AKTIVITI
menceritakan cara mereka mengurus kewangan.
PDPC
6. Guru mengemukakan beberapa soalan kepada murid tentang teks. Murid diminta
untuk mengenal pasti peribahasa yang terdapat di dalam emel
7. Latihan : Mencari maksud 4 peribahasa yang terdapat dalam petikan.

PENUTUP 8. Guru merumuskan PdPc pada hari ini.


BAHAN BANTU tabung, buku bank. duit, buku peribahasa
MENGAJAR
EMK KECERDASAN PELBAGAI KEMAHIRAN BERFIKIR
TMK INTERPERSONAL MEMBANDING BEZA MEMBUAT KEPUTUSAN
KEUSAHAWANAN √ INTRAPERSONAL MENGKATEGORI MEMBUAT RUMUSAN
KREATIVIT &
MUZIKAL MEMBUAT INFERENS MENILAI
INOVASI
BAHASA VERBAL-LINGUISTIK √ MENJANA IDEA
PATRIOTISME KINESTETIK MENGHUBUNG KAIT √
ALAM SEKITAR LOGIK MATEMATIK KOMUNIKASI
SAINS
NATURALIS
TEKNOLOGI MENGINTEPRESTASI
NILAI MURNI VISUAL RUANG
MENCIPTA ANALOGI
MENTAFSIR
PDPC ABAD 21 CATATAN:Pdpc Ditangguhkan kerana:

GROUP
GALLERY WALK √ MESYUARAT
PRESENTATION CUTI UMUM/PERISTIWA

HOT SEAT BRAINSTORMING CRK/MC


MENGIRINGI MURID KELUAR

PROGRAM
TRAFFIC LIGHT THINK PAIR SHARE
SEKOLAH KURSUS

KEHADIRAN REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

____ / ____

MINGGU : 26 HARI : Selasa TARIKH : 16/7/2019


KELAS : 6 MASA : 1040-1140 MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYU
TEMA/TAJUK SAINS AERODINAMIK

STANDARD 1.7 Berbincang dan mengemukakan pendapat secara kritis dan kreatif dengan menggunakan ayat yang
KANDUNGAN gramatis secara bertatasusila.

STANDARD 1.7.2 Berbincang dan mengemukakan pendapat secara kritis dan kreatif dengan menggunakan ayat yang
PEMBELAJARAN gramatis secara bertatasusila.

OBJEKTIF DI AKHIR PDPC, MURID DAPAT :


PEMBELAJARAN 1.Berbincang dan mengemukakan 2 daripada 3 pendapat secara kritis dan kreatif.

INDUKSI 1. Guru memperkenalkan tajuk pada hari ini kepada murid-murid.

2. Murid diminta untuk meneliti gambar tentang ciri -ciri kapal terbang
AKTIVITI AKTIVITI 3. Guru bersoal jawab bersama murid-murid berkaitan gambar.
PDPC 4. Aktiviti: Mencipta kapal terbang menggunakan polistirena. Setiap kumpulan akan
membentangkan hasil kumpulan mereka
5. Latihan :Mengemukakan pendapat tentang kapal terbang yang mudah meluncur.

PENUTUP 6. Guru merumuskan PdPc pada hari ini.


BAHAN BANTU polistirena, gambar, lembaran kerja
MENGAJAR
EMK KECERDASAN PELBAGAI KEMAHIRAN BERFIKIR
TMK INTERPERSONAL MEMBANDING BEZA MEMBUAT KEPUTUSAN
KEUSAHAWANAN INTRAPERSONAL MENGKATEGORI MEMBUAT RUMUSAN
KREATIVIT &
MUZIKAL MEMBUAT INFERENS MENILAI
INOVASI
BAHASA VERBAL-LINGUISTIK √ MENJANA IDEA √
PATRIOTISME KINESTETIK MENGHUBUNG KAIT
ALAM SEKITAR LOGIK MATEMATIK KOMUNIKASI
SAINS
√ NATURALIS
TEKNOLOGI MENGINTEPRESTASI
NILAI MURNI VISUAL RUANG
MENCIPTA ANALOGI
MENTAFSIR
PDPC ABAD 21 CATATAN:Pdpc Ditangguhkan kerana:

GROUP
GALLERY WALK √ MESYUARAT
PRESENTATION CUTI UMUM/PERISTIWA

HOT SEAT BRAINSTORMING CRK/MC


MENGIRINGI MURID KELUAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PROGRAM
TRAFFIC LIGHT THINK PAIR SHARE
SEKOLAH KURSUS

KEHADIRAN REFLEKSI

____ / ____

MINGGU : 26 HARI : Selasa TARIKH : 16/7/2019


KELAS : 4 MASA : 0810-0910 MATAPELAJAR : BAHASA IBAN
TEMA/TAJUK BEJALAI

STANDARD ISI 1.2

STANDARD
1.2.3
PELAJAR

DI AKHIR PDPC, NEMBIAK ULIH :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Macha lalu ngeluluka teks cerita ngena intonasyen ti betul.
2. Nyaut 3 tanya bepelasarka teks enggau betul.

1. Pengajar ngayanka gambar ba dasar tasik.


INDUKSYEN
2. Pengajar ngaitka tajuk pdpc saritu

1. Nembiak macha teks cherita ubur-ubur ngena intonasyen ti engkeman.


AKTIVITI NGAJAR 2. Aktviti : Dalam raban nembiak dipinta ngeluluka teks nitih kreativiti. Setiap raban
AKTIVITI PDPC
ENGGAU BELAJAR deka mantaika hasil raban sida.
3. Pengajar betanya saut senentang teks ti dibacha.
4. Ngaga kereja latih

PENUTUP 5. Pengajar nyimpulka PdPc saritu.

KEREBAN BANTU Teks, kereja latih, gambar


BELAJAR
ENK PENGELANDIK MAYUH CHABANG KEMAHIRAN BERFIKIR
TMK INTERPERSONAL MEMBANDING BEZA MEMBUAT KEPUTUSAN
KEUSAHAWANAN √ INTRAPERSONAL MENGKATEGORI MEMBUAT RUMUSAN
KREATIVIT &
MUZIKAL MEMBUAT INFERENS MENILAI
INOVASI
BAHASA VERBAL-LINGUISTIK √ MENJANA IDEA √
PATRIOTISME KINESTETIK MENGHUBUNG KAIT
ALAM SEKITAR LOGIK MATEMATIK KOMUNIKASI
SAINS
NATURALIS
TEKNOLOGI MENGINTEPRESTASI
NILAI MURNI VISUAL RUANG
MENCIPTA ANALOGI
MENTAFSIR
PDPC ABAD 21 CATATAN:Pdpc Ditangguhkan kerana:

GALLERY WALK GROUP MESYUARAT


CUTI UMUM/PERISTIWA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PRESENTATION

HOT SEAT BRAINSTORMING √ CRK/MC MENGIRINGI MURID


KELUAR
PROGRAM
TRAFFIC LIGHT THINK PAIR SHARE
SEKOLAH KURSUS

KEHADIRAN REFLEKSYEN PDPC

____ / ____
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

26 Selasa 16/7/2019 3 1140-1240 SAINS


TEMA: SAINS FIZIKAL UNIT: 5.0 PROSES HIDUP TUMBUHAN
TAJUK Teknologi pembiakan tumbuh-tumbuhan
STANDARD
5.1
KANDUNGAN
STANDARD
5.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Menyatakan 2 teknologi pembiakan tumbuhan dengan jelas dan betul.
KRITERIA
Menyatakan kepentingan tumbuhan kepada manusia dan haiwan dengan jelas dan betul.
KEJAYAAN
1. Guru menunjukkan beberapa gambar tumbuhan yang telah kering dan layu.
2. Memaklumkan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan kepada murid.
3. Guru bersoal jawab dengan murid,Apakah yang akan berlaku sekiranya tumbuhan tiada?
4. Guru meminta murid secara berkumpulan menyenaraikan jawapan berdasarkan soalan
yang diberikan oleh guru.
AKTIVITI PDPC
5. Murid berbincang dan menunjukkan hasil kerja mereka.
6. Guru mentsruktur kembali idea murid dan memberi pujian.
7. Guru mengedarkan lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan.
8. Guru merumuskan pdpdc

AKTIVITI PAK- Recap Group (Mengulangi / mengingat


Talk Partners ( Rakan Berbual)
21 semula)
Menggunakan
Memerhati / Mengelas Membuat inferens /
nombor
Ruang dan
KPS Meramal Berkomunikasi Mentafsir data
masa
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
p/ubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan
Membersihkan peralatan sains
sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan spesimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan
Tidak berkenaan /
sains
BAHAN BANTU
Buku teks, gambar tumbuhan , lembaran kerja
BELAJAR
KBAT/EMK/NIL
Menilai Nilai murni Berdisiplin
AI
TP (PBS) 6 Penilaian / Pentaksiran Hasil kerja murid, pemerhatian guru
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________

You might also like