RPH MAIZAN Isnin (20 Betul)

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 5

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN PRASEKOLAH

MINGGU : 20 HARI : ISNIN


TARIKH : 10/06/19

MASA : 8.00 PG -12 TGH

MASA/ STANDARD AKTIVITI BAHAN/CATATAN/


KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN P&P

20 minit PERBUALAN AWAL :


FK 1.1.2 1 Murid ditunjukkan dengan Kesepaduan:
demostrasi mengikat tali. KD 2.3.5
Fizikal Menunjukkan
2 Murid mengikat tali kasut. Menunjukkan
(30 minit) koordinasi mata dan kebolehan sendiri
tangan dan melalui pelbagai
kaedah komunikasi.
kemahiran motor
Bahan :
halus melalui
pelbagai aktiviti. Tali kasut
Impak:
Objektif:
BM:
Murid dapat SM:
mengikat tali tm
dengan betul.

Topic : school
BAHASA BI 1.3.2 Lesson development
INGGERIS
Name favourite EXPLOIT
20 MIN things and
Circle time
activities
1. Sing a song 1) Song: This is the
Objective: 2. Exploit activity 2 way we go to
3. Set up table time
Children can name school
the things in the
2) Flashcards
school Table time
(stationary and
1. Transition chant actions)
2. Manual activity
3. Tidy up 3) Worksheets (In
4. Show and tell my classroom…)

MATEMATIK AWAL MA 3.1.2 1.Murid diterangkan dengan Kesepaduan:


operasi tambah. BM 1.4.4
(20 MIN ) Menyatakan hasil
Berinteraksi
tambah 2.Murid menyelesaikan operasi menggunakan ayat
berdasarkan tambah dengan menggunakan alat mudah mengikut
situasi.
situasi yang pembilang.
diberikan dengan Bahan :
3.Guru mengedarkan lembaran kerja
menggunakan Alat
kepada murid. pembilang,lembar
objek. an kerja
Objektif: Impak:
BM
Murid dapat SM:
menyatakan hasil TM
tambah dengan
menggunakan
objek.
BAHASA BM 2.3.3membaca 1.Menyebut suku kata secara lisan Kesepaduan:
perkataan dengan bagi setiap individu KD 2.3.1
MELAYU suku kata terbuka 2. mencantum kad suku kata menjadi Bertutur dengan
yakin
perkataan. Kemeja,kebaya,
(30 min) ii)KV+KV +KV Bahan :
perigi,kereta,kepala
objektif 3. menyebut perkataan dan Kad
gambar,lembaran
menyalinnya kerja
murid dapat sebut 3
Impak:
perkataan dari 5
BM:
perkataan
SM
TM:
10.00 – KUDAPAN
10.30
30 minit Murid makan, baca doa, bersih diri
REHAT

AKTIVITI PEMBELAJARAN BERTEMA

( SILA RUJUK LAMPIRAN

PENUTUP 1. Membuat ulasan dan peneguhan kepada aktiviti yang berlaku hari ini:
2. Memberi pesanan untuk aktiviti pada keesokan hari.
(10 minit)
3. Bacaan doa sebelum pulang dan bersalaman dengan guru dan PPM
REFLEKSI MURID

REFLEKSI GURU

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN PRASEKOLAH


MINGGU : 20 HARI : SELASA TARIKH
: 11/06/2019
8.00 PG – 12.00 TGH

MASA/ STANDARD AKTIVITI BAHAN/CATATAN/


KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN P&P

20 minit .PERBUALAN AWAL :

BM 2.3.3 membaca Kesepaduan:


BAHASA MELAYU perkataan dengan 1.Murid mengeja perkataan kvkvkv.
KD 2.3.1
sukukata terbuka 2Kemudian murid memilih sukukata
(30 minit) untuk melengkapkan perkataan Bertutur dengan
ii)kv+kv+kv
yakin

Bahan :
Objektif:
lembaran kerja
murid dapat menbaca
perkatan kvkvkv
degan bimbingan. Impak:
BM:

SMi:

TM

20 MIN MAIN BEBAS

SA 3.4.5 Guru meminta murid Kesepaduan:


SAINS mengambil beberapa daun.
Memerhati dan KD 2.3.1
Kemudian guru menerangkan
AWAL mengumpul bahagian
tumbuhan bentuk bentuk daun. Bertutur dengan
berdasarkan ciri Murid mengelaskan daun yakin
berikut mengikut jenis bentuk.
Bahan :
(20 minit)) iii) bentuk
Daun

Impak:
Objektif: Belum menguasai:

murid dapat Sedang menguasai:


menyatakan jenis Telah menguasai
bentuk daun.
BAHASA Topic : school

INGGERIS BI 2.2.5 Lesson development

30 min Recognize and sound EXPLOIT


out letters of the
Circle time
alphabet
1. Sing a song 1) Song: This is the
2. Post song activity – expansion way we go to
3. Sounds activity
Objective: school
4. Exploit activity 5 (words and
pupils can recognize pictures) 2) Flashcards
and sound out letter (stationary and
in the word. Pen , eraser, gate, flag, books actions)

3) Word cards

4) Word cards and


letter cards

10.00 – 10.30 KUDAPAN

REHAT Murid makan, baca doa, bersih diri

30 MIN

PEMBELAJARAN BERPUSAT

80 MIN Seperti Lampiran


PENUTUP 2. Membuat ulasan dan peneguhan kepada aktiviti yang berlaku hari ini:
(10 minit) 3. Memberi pesanan untuk aktiviti pada keesokan hari.
4. Bacaan doa sebelum pulang dan bersalaman dengan guru dan PPM
REFLEKSIMURID

REFLEKSI GURU

You might also like