Priprava 9 G

You might also like

Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 2

Štruktúra vyučovacej hodiny

Ročník: štvrtý
Vyučovací predmet: hra na klavíri
Dátum: 15.10.2015
Vyučujúci: Martin Jánošík

Tematický celok: Hra spamäti

Téma vyučovacej hodiny: Hodina spamäti skladba J.S.Bach - Menuet

Výchovno-vzdelávací cieľ:

Žiak dokáže počas hodiny memorovať skladbu, už naučenú z nôt.

Vyučovacie metódy:

Výklad, rozhovor, ukážka

Organizačné formy:

Individuálne

Pomôcky, didaktická technika :

klavír, noty, nahrávka skladby, žiacka knižka

Didaktické zásady: postupnosť

Typ hodiny: Individuálna


Organizačná fáza – 2 min:
Zápis do triednej knihy

Motivačná fáza - 3 min


V úvode žiaka rozohráme. Na dnešnej hodine budeme dbať na
postupné učenie sa skladby rôznymi postupmi spamäti.

Expozičná fáza. – 7 min


So žiakom si prejdem skladbu raz z nôt, aby som zistil či ju ovláda
technicky. Ak nie prehráme si ju dva-tri krát, aby bol žiak pripravený
postupne si skladbu ukladať do pamäte. Tým zistím či hrá skladbu
intonačne a rytmicky správne. Ak nie, hodinu presuniem na ďalšiu
hodinu.

Fixačná fáza – 8 min:


Skladbu sa postupne, takt po takte, frázu po fráze snažíme dostať
do pamäte. Vyhýbame sa takzvanej svalovej pamäti a  snažíme sa skladbu
pochopiť a následne zahrať spamäti na základe logických celkov.

Diagnostická fáza – 12 min:

Pokračujeme upevňovaním výrazu. Vraciame sa k  problémom ktoré


sa vyskytli počas hrania častí skladby.
.

Organizačná fáza – 3 min


Zápis do žiackej knižky , zadanie DÚ, ohodnotenie žiaka
- Žiaka ohodnotím podľa jeho aktivity

You might also like