Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 1

Дневна припрема наставника

Датум:
Основна школа:
Наставник
Наставна тема: Играмо се бојама
Наставна јединица: Светло-тамно, обојено-безбојно
Редни број часа: 4. Тип часа: обрада
Облик рада: фронтални, групни, индивидуални,
Наставне методе: вербална, демонстративна, илустративна, самосталан рад ученика
Наставна средства: Практикум ликовне културе стр. 4
Корелација: свет око нас (светлост и боје)
Ученици се постепено и спонтано упућују у поступак рада бојама.
Циљ и задаци часа: Стицање почетног знања о основним и изведеним бојама.
Развијати интересовање за сликање и рад бојом.
ТОК ЧАСА:

МОТИВАЦИОНА ПРИПРЕМА:
 Разговор о измени дана и ноћи. Како изгледа њихова соба или дневни боравак дању, а како
ноћу?
 Навести их на закључак да од светлости зависи интензитет и јасноћа боја.
 Упознати их ученике са данашњом наставном јединицом.
 Проверити да ли сви ученици имају дрвене боје и поделити им практикуме

ГЛАВНИ ДЕО ЧАСА - АКТИВНОСТИ:


 Ученици наводе све боје које знају и покушавају да их покажу у свом окружењу у учионици.
 Упутити ученике на Практикум стр. 4
 Ученици посматрају приказане боје, а учитељ их упознаје са основним и изведеним бојама.
 Сваку слику заједно са ученицима анализирати.
 Самосталан рад ученика у Практикуму на стр. 4 (обојити крушку, грожђе, лист, бојама које су
приказане, а затим кућицу за пса треба да обоје изведеним бојама.
 Ученике усмерити на прецизност и уредност приликом бојења (не прелазити линију, боју
повлачити у једном потезу).

ЗАВРШНА АКТИВНОСТ:
 Ученици показују шта су урадили, анализирају данашњи свој рад.
 Кратко понављање о бојама (само их набројати).

_________________________________________________________________________________

You might also like