Lesvoorbereiding Afstandles Frans Planète3 EP

You might also like

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 4

ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent

Educatieve bachelor lager onderwijs

Naam student: Emma Paris Y Lopez Leergroep OLO2D1


Naam mentor: Bart Meesseman, Lander Van Der Klas
6L Aantal lln.: 34
Biest, Jyske Van Laere
School: Sint-Salvator Gent

/DAG Afstand les Handtekening mentor + datum:

Van / tot /
Leergebied(onderdeel): Frans
Lesonderwerp: Herhaling Planète 3

Leerplandoelen: Leerplan: ZILL – OVSG – GO! – andere


MEmw1 Media enthousiast en positief aanwenden
• 2.5-12j Nieuwsgierig zijn naar media en genieten om ermee bezig te zijn - de wereld
van de media met een open houding exploreren
• 2.5-12j Bereid zijn om eigen mediatalent te tonen en in te zetten bij het eigen leren en
spelen en dat van anderen
MEge2 Passende mediamiddelen kiezen, gebruiken en combineren in functie van
een beoogd doel
• 10-12j Binnen voor hen relevante contexten, ICT gebruiken bij het uitvoeren van
complexe opdrachten
TOtg1 Plezier beleven aan taal en het spelen met taal

TOsf1 Een voor hen bestemde schriftelijke boodschap in het Frans begrijpen
• Gevraagde informatie selecteren in: > prescriptieve teksten
IVzv3 Doelgericht en efficiënt handelen door taken te plannen, uit te voeren, erop te
reflecteren en waar nodig bij te sturen in functie van zelfredzaam en zelfstandig
functioneren
• 4-12j Erop gericht zijn het zelfsturend functioneren te verhogen - zelfstandig kunnen
functioneren

Leerinhoud:
• Frans
o Woordenschat van deze unité inoefenen:

o Werkwoorden boire en manger vervoegen :


§ Boire: je bois – tu bois- il/ elle boit – nous buvons – vous buvez – ils/elles
boivent
§ Manger: je mange – tu manges – il/elle mange – nous mangeons- vous mangez-
ils/elles mangent

1
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

o Grammatica:
§ De + le = du
De + la = de la
De + l' = de l'
De + les = des
• Mediawijsheid
Het gebruiken van de website om oefeningen op te lossen over de werkwoorden – grammatica en
woordenschat van Planète 3. Hiervoor worden verschillende tools, gemaakt via LearningApps,
gebruikt om de gekende leerinhoud verder in te oefenen. Kinderen gaan hier positief mee om en
zien het nut ervan in

Lesdoelen:
De leerlingen kunnen...
1. Zelfstandig aan het leerpad werken (IVzv3)
2. Een schriftelijke boodschap, in de vorm van oefeningen, begrijpen en toepassen (TOsf1):
grammarie, werkwoorden en woordenschat
3. Plezier beleven aan het oefenen van Frans (TOtg1)
4. ICT gebruiken om de oefeningen op te lossen (MEge2)
5. Genietend werken met media en hiervan het nut inzien (MEmw1)

Beginsituatie specifiek voor deze les:


Situering in het leerproces: aanbrengen inoefenen
Waarop bouwt deze les verder?
• De leerlingen hebben de volledige Planète gezien. Dit leerpad dient enkel als herhaling en
inoefening ter voorbereiding van de volgende Planète (4). Ze hebben dus alle inhoud al gezien,
is er enkel als revisie.
• De kinderen hebben nog niet vaak gewerkt met deze soort site’s, er verloopt dus een korte
uitleg via Teams bij de uitleg van de opdracht.
Leerling specifieke gegevens + acties:
• De leerlingen specifieke gegevens zijn in het leerpad toegepast door enkele differentiËrende
oefeningen. Ze kunnen bij woordenschat kiezen of ze de moeilijke/redelijk/makkelijke
oefeningen willen maken. Ze mogen natuurlijk altijd een niveau hoger.

Bronnen: volgens de APA-normen


• Balduck, N. B., Goekint, C. G., & Van Craesbeek, L. V. C. (2012). Quartier étoile 6a. Pelckmans.

Bijlagen: bordschema, ingevulde werkbladen, teksten …


• /

Materiaal / locatiewijziging:
• Online leerpad: http://6lsint-salvator.weebly.com

2
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

Lesopbouw

Zelfstandig werken aan een voor hen ontworpen leerpad rond Planète 3 (geziene inhoud
herhalen)
oriënteren verwerven verwerken afronden
Zelfstandig aan het leerpad werken (IVzv3)
Een schriftelijke boodschap, in de vorm van oefeningen, begrijpen en toepassen (TOsf1):
grammarie, werkwoorden en woordenschat
Plezier beleven aan het oefenen van Frans (TOtg1)
ICT gebruiken om de oefeningen op te lossen (MEge2)
Genietend werken met media en hiervan het nut inzien (MEmw1)

Organisatie
Samenkomst via Teams
Te gebruiken site wordt uitgedeeld: http://6lsint-salvator.weebly.com

Vandaag kunnen de kinderen zelfstandig aan de slag gaan met de geziene inhoud van Planète 3: à
table. Ze mogen op hun eigen tempo de verschillende tools overlopen.

Instructie van de leerkracht


Hallo iedereen. Vandaag zullen we de inhoud van Planète 3 nog eens grondig inoefenen zodat we
helemaal klaar zijn voor onze nieuwe Planète, namelijk Planète 4.
Hiervoor gebruiken jullie de volgende site: http://6lsint-salvator.weebly.com
We overlopen ook even samen wat de tools zijn:
• Woordenschat: hier gaan jullie de woordenschat van de Planète nog wat oefenen. Er zijn hier
verschillende oefeningen volgens verschillende niveaus
• Grammaire: hier gaan jullie de grammaire (zie leerinhoud) inoefenen
• Werkwoorden: hier gaan jullie de werkwoorden (zie leerinhoud) wat meer onder de knie krijgen
aan de hand van enkele oefeningen

Jullie zullen hieraan zelfstandig mogen werken. Je mag ook kiezen welke inhoud je eerst begint. Er
staan dan op elke pagina knoppen om naar de volgende stap te gaan.
Het is dus de bedoeling dat jullie oefeningen zullen maken, bij sommige staat een moeilijkheidsgraad,
kies daarom welke oefening het best bij jou past. Gaat een oefening goed, kan je ook een moeilijkere
proberen! Houd ook bij hoe die oefening voor jou gaan want op het einde van elke pagina staat er
wat uitleg over wat je precies moet doen bij jouw resultaat. Vergeet dus zeker ook niet de vragenlijst
in te vullen.

Nadat je alle opdrachten hebt afgerond staat er nog een leuk filmpje op jou te wachten.
De leerkracht blijft de hele tijd via Teams beschikbaar, moesten er vragen zijn van de leerlingen.

Veel succes!

3
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs

Evaluatie: Evalueer hier je eigen pedagogisch, didactisch en/of organisatorisch handelen. Wat deed je goed en
waarom? Wat ging niet goed en waarom? (Denk aan voorbereiding en realisatie.) Doe een verbetervoorstel.

You might also like