Professional Documents
Culture Documents
Kako Poduzeća Razgovaraju S Tobom, R. Brečić, J. Filipović
Kako Poduzeća Razgovaraju S Tobom, R. Brečić, J. Filipović
Kako Poduzeća Razgovaraju S Tobom, R. Brečić, J. Filipović
RAZREDNI ODJEL: 5. __
NASTAVNA TEMA OSOBA KAKVA ŽELIM POSTATI
NASTAVNO PODRUČJE kultura i mediji
Ružica Brečić, Jelena Filipović,
NASTAVNA JEDINICA
Kako poduzeća razgovaraju s tobom
TIP NASTAVNOGA SATA obrada
TRAJANJE AKTIVNOSTI 1 sat
ODGOJNO-OBRAZOVNI ISHODI
HJ C.5.2. Učenik opisuje značenje popularnokulturnih tekstova u kontekstu
svakodnevnoga života.
ODGOJNO-OBRAZOVNI ISHODI NA RAZINI AKTIVNOSTI
− uočava razliku između reklame i oglasa
− izražava doživljaj teksta
– izdvaja ključne riječi i piše kratke bilješke
– sažima tekst na temelju ključnih riječi i bilježaka
− prepoznaje prikriveno oglašavanje u medijima
– uočava vezu teksta i svijeta koji ga okružuje
− razvija vlastiti potencijal za stvaralaštvo
ODGOJNO-OBRAZOVNI ISHODI MEĐUPREDMETNIH TEMA
POD C.2.2.
– uočava medijsko oglašavanje u svojoj sredini i obrazlaže njegovu ulogu u prodaji
proizvoda
– kritički preispituje medijsko oglašavanje u svojoj sredini
IKT C.2.3.
– uspoređuje i odabire potrebne informacije među pronađenim informacijama
AKTIVNOSTI UČENIKA
− razgovara o temi (oglašavanje)
− rješava tablicu
− sluša zvučni zapis teksta
– izražava razmišljanja potaknuta tekstom
– odgovara na pitanja koja provjeravaju razumijevanje teksta
– izdvaja ključne riječi i izraze
– samostalno oblikuje sažetak teksta
– izvodi (improvizira) oglas po izboru
– suradnički radi u skupini: osmišljava i izvodi oglas
− komentira rad svojih vršnjaka
STRATEGIJE UČENJA I POUČAVANJA
− odgovaranje na pitanja nakon slušanja/čitanja
– istraživanje o temi: rad na tekstu prema zadanim smjernicama
– oblikovanje teksta svojim riječima radi boljega razumijevanja
− uspoređivanje činjenica i razmišljanja potaknuta vlastitim čitateljskim iskustvom
VREDNOVANJE
Vrednovanje za učenje
– provjera razumijevanja sadržaja ciljanim pitanjima
– promatranje i praćenje aktivnosti i rada učenika tijekom sata
TIJEK AKTIVNOSTI
1. motivacijska aktivnost
U kojim se medijima susrećete s oglašavanjem? Ukratko opišite svoj najdraži oglas.
Koje oglase uočavate na svojemu putu do škole? Što oglašavaju? Što zaključuješ o njihovoj
brojnosti?
5. aktivnost: improvizacija
Prisjetite se svojega omiljenog televizijskog ili radijskog oglasa i izvedite ga (improvizirajte).
PRIJEDLOG ZA DVOSAT
− oglašavanje: spominjanje proizvoda ili usluge koje nas podsjeća na njihovo postojanje i
potiče na kupnju