Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN : TEMA :SAINS TOPIK : KELAS : 3 TARIKH : 3 .4.18


SAINS HAYAT 3.0 HAIWAN ORKID
MASA : 12.00 – HARI : SELASA
1.00
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN NILAI EMK
3.1 Memahami ciri haiwan 3.1.1 Mengenalpasti ciri haiwan Menggunakan TMK
Iaitu dari segi ICT secara
a) litupan badan berhemah
b) anggota badan
c) cara membiak
d) habitat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : BBM :
Pada akhir proses Pdpc murid dapat : ICT
1. Melabel dengan betul 3 bahagian litupan badan haiwan Buku Teks
2. Melabel dengan betul 3 anggota badan haiwan
Untuk penyebaran maklumat yang tepat dan selamat .

LANGKAH PENGAJARAN : ( 4K 1N )
Set induksi :Komunikasi
AKTIVITI a) Memegang Bulu tangkis. Menyatakan haiwan yang mempunyai bulu
PERMULAAN Seperti bulu tangkis

Langkah 2- Kaloboratif
a) Murid berbincang tentang perbezaan antara litupan badan dan anggota badan
Haiwan.
b) Menyatakan bahawa litupan badan bermaksud yang menutup badan haiwan
Manakala anggota badan adalah di bahagian badan haiwan tersebut ada apa.
AKTIVITI c) Menyatakan contoh litupan badan dan menyatan 3 anggota badan haiwan
UTAMA Langkah 3 – Pemikiran Kritis
a) Murid mencari gambar haiwan - mengenalpasti litupan badan dan melabelkan
Anggota badan haiwan secara berkumpulan.
Langkah 4 - Kreatif
a) Murid menghasilkan bahan pameran dan mempamerkan hasil perbincangan
Di dinding kumpulan masing – masing.
b) Gallery Walk- murid – murid dari kumpulan lain mendapatkan maklumat
Haiwan lain dari kumpulan lain.
Langkah 5- Nilai
a) Berbincang nilai murni daripada aktiviti KOMUNIKASI
AKTIVITI Iaitu – perlu sayangi haiwan
PENUTUP b) Menjaga specimen hidup dengan baik
KOLABORATIF KREATIVITI

BERPUSATKAN
Pentaksiran berdasarkan individu dalam setiap MURID

PENTAKSIRAN kumpulan

PEMIKIRAN NILAI MURNI


KRITIS & ETIKA
REFLEKSI ____ orang murid masih tidak menguasai kemahiran dan akan dibimbing dengan
bahan bantu yang sesuai.

You might also like