Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

Методички подаци о часу

Наставна тема Пролећне слике

Наставна јединица Прва група писаних слова: А, Е, Ј, О, - иста слова у оба


писма и група слова: T,I, U, N, K
Тип часа обрада

Облици рада фронтални, индивидуални

Циљеви и задаци часа Овладати читањем и писањем писаних слова латинице:


појединачно, у речима и реченицама; формирати навику за читко
и уредно писање.

Усвајање наведених писаних слова, правилно исписивање


и повезивање слова.
Наставне методе дијалошка, текстуална, метода писаних радова, демонстративна

Наставна средства и потребан


материјал
– свеске, словарица

Активности ученика Слуша, уочава, записује, посматра, чита, самовреднује.

Активности наставника Показује, демонстрира, коментарише, објашњава, обилази,


пружа помоћ, коригује.

Резултати часа – исходи Ученици пишу писаним словима латинице, правилно


употребљавају велико слово у писању имена.

Корелација Ликовна култура

Ток часа:

Уводни део часа – 5 минута

– Уочавање оних писаних слова латинице (А, Е, Ј, О) која се исто


пишу као и у ћириличном писму, и још пет слова (Т,I,U,N,K) која
се разликују.

Главни део часа – 35 минута

Најава прве група писаних слова и записивање на табли.

Уочавање познатих слова и карактеристике нових слова.

Посматрање примера у уџбенику,


– Вежбе у писању слова.
– Читање писаног текста.
– Примена знања – писање надимака као што је започето.
– У другом делу часа решавање задатака
– Учитељ обилази ученике и пружа помоћ и коригује грешке.

Завршни део часа – 5 минута


– У завршном делу користећи словну ленту ученици треба да
провере своје знање писаних слова.
– На крају самовредновање рада.
– За домаћи задатак дати ученицима да напишу по један ред
научених слова.
(Само)евалуација и корекција часа

Прилози

You might also like