Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Школа:

Наставни предмет: Математика

Разред: Шести

Датум реализације:

Наставник:

ПОДАЦИ О ЧАСУ БР. 90

Настава тема: Рационални бројеви


Наставна јединица: Рационални бројеви - контролна вежба
Тип часа: Систематизација
Вредновање степена усвојених наставних садржаја о рационалним
Циљ часа:
бројевима.
Ученици треба да покажу у којој су мери усвојили појмове, правила
Образовни задаци: и својства из области рационалних бројева и како умеју да их
примењују у решавању задатака.
Функционални
-
задаци:
Васпитни задаци: -
Кључни појмови: -
Образовни стандарди: -
Облици рада: Индивидуални
Наставне методе: Самостални рад
Наставна средства: Листићи са задацима, прибор за геометрију
Место извођења наставе: Кабинет за математику
Корелација: -
Литература и додатни
материјал за -
наставнике:
Литература и додатни
-
материјал за ученике:

Напомене:
ТОК ЧАСА
Уводни део часа: Наставник дели ученицима листиће са задацима и да краћа упутства о
(3 минута)
раду.
Главни део часа: ЗАДАЦИ:
(40 минута) 1. Решити једначине:

а)

б) .

2. Наћи највећи цео број који задовољава неједначину

3. Ако је израчунај: .

4. Израчунај:

а) ,

б) .

5. Попуни таблицу

a b c b+c ab ba ac ab+ac a(b+c)

-0,5

-0,375

-2,3 -0,05 -3,1


Koja си својства множења користио?

Завршни део часа:


Најава завршетка рада.
(2 минута)
ПРИЛОЗИ
ЗАДАЦИ:
1. Решити једначине:

а)

б) .

2. Наћи највећи цео број који задовољава неједначину .

3. Ако је израчунај: .

4. Израчунај:

а) ,

б) .

5. Попуни таблицу

a b c b+c ab ba ac ab+ac a(b+c)

-0,5

-0,375

-2,3 -0,05 -3,1


Koja си својства множења користио?

You might also like