Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 11

每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期日 / 12.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 2D / 7.30 – 8.30 am/ 华文
3 主题 / 课题: 单元一 丰富多彩的校园生活(说话教学)
学习标准: 1.3 进行口头表达,具体地讲述和说明事情,做到内容充
实,用语准确得体,语句通顺,表达清楚,并敢于表
现。

4 学习目标: 1.3.1 讲述事情的经过,能交代时间、地点、人物和情节。


做到语音正确,语句完整,态度大方。

5 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生通过教师所播放的演示文稿明白听说教学进行时所
需注意的事项。
3. 学生仔细聆听教师所播放的录音,并将有关的重点记录
下来。
4. 学生根据所记录的重点回答教师的提问,并复述有关的
音频的内容。
5. 学生完成活动卷。
6. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 勤勉
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 图卡、音频、演示文稿、液晶显示器
8 教学评价 学生能记下音频重点,并复述有关的音频内容。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅
导。
/ 36 位学生缺席。

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期日 / 12.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 1C / 8.30 – 9.00 am/ 体健
3 主题 / 课题: 迎新周活动 – 植物的世界
4 学习目标: 学生能够说出“我是大花”或“我是小花”。
5 教学活动: 1. 教师引导学生想象自己是个叶子,模仿叶子飘落。
2. 学生分成五人一组,围成圆圈。
3. 学生以圆圈为组,聆听教师的指示做动作。(我是大
花,我是小花)
4. 教师点评并给予鼓励。
5. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 合作
6.2 跨课程元素 数学
7 教具 口哨
8 教学评价 学生能够聆听指示做动作。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅导。
/ 36 位学生缺席。

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期日 / 12.1.2020

1
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
2 班级 / 时间 / 科目: 1F / 9.30 – 10.30 am/ 体健
3 主题 / 课题: 迎新周活动 – 植物的世界
4 学习目标: 学生能够至少说出不同植物的名称。
5 教学活动: 1. 学生仔细观察教师所出示的植物图片。
2. 学生说出不同植物的名称。
3. 学生说出不同植物种子的颜色、形状和大小。
4. 学生认识植物的名称并选出有关植物的种子。
5. 学生仔细观察教师所播放神奇的种子影片。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 勤勉
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 演示文稿、活动卷、视频
8 教学评价 学生能够不同植物的名称。
9 反思 / 33 位学生成功达标。 / 33 位学生需要辅导。
/ 33 位学生缺席。

MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 12 – 1 – 2020


MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
KELAS 1C
MASA 10.50 – 11.50 pagi

2
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
TEMA Aktiviti Minggu Transisi
TOPIK Deklamasi Sajak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran , murid –murid dapat:
1. Mendeklamasikan sajak.

1. Murid meneliti sajak yang dipaparkan oleh guru.


2. Murid mengikut guru membaca ayat yang terdapat dalam sajak
AKTIVITI PDP tersebut.
3. Murid memahami latar belakang sajak.
4. Murid mendeklamasikan sajak.
PENGISIAN KURIKULUM :
ILMU / NILAI Rajin
EMK/ KB/ BCB Bahasa
Kemahiran Berfikir – Merumus
STRATEGIK P&P
KP- Naturalis
BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar dan lembaran kerja
PENILAIAN PDP Guru menilai murid berdasarkan soal jawab.
/ 29 murid dapat mencapai objektif.
REFLEKSI / IMPAK _____ orang murid yang tidak mecapai objektif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN PBD -

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期一 / 13.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 2D / 8.00 – 9.30 am/ 华文
3 主题 / 课题: 单元一 丰富多彩的校园生活
学习标准: 2.2 朗读教材,感悟其内容。要求正确、流利、有感情地朗
读。

4 学习目标: 2.2.1 朗读教材,感悟其内容。做到语音正确、字句完整,


语速、语调恰当,尝试有感情地朗读。

3
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
5 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生朗读课文。
3. 学生回答教师提出的问题。
4. 学生完成活动卷。
5. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 勤勉
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 课本、活动本、活动卷、液晶显示器
8 教学评价 学生掌握课文内容,并至少答对 2 道问题。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅导。
/ 36 位学生缺席。

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期一 / 13.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 1F / 10.00 – 10.30 am/ 科学
3 主题 / 课题: 植物的世界 – 认识开花与不开花的植物
4 学习目标: 1. 认识开花和不会开花的植物。
5 教学活动: 1. 学生仔细观察教师展示的会开花的植物。
2. 学生仔细观察教师展示的不会开花的植物。
3. 组别活动,学生将会开花和不会开花的植物进行分类。
4. 学生仔细观察教师所播放有关会开花与不会开花的植物
的影片。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 合作
6.2 跨课程元素 联想与联系、比较异同
7 教具 视频、液晶显示器
8 教学评价 学生能够针对会开花和不会开花植物进行分类。
9 反思 / 33 位学生成功达标。 / 33 位学生需要辅导。
/ 33 位学生缺席。

MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Isnin / 13 – 1 – 2020


MATA PELAJARAN Aktiviti Minggu Transisi (Bahasa Malaysia)
KELAS 1C
MASA 11.50 pagi – 12.50 petang
TOPIK Dunia Tumbuhan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran , murid –murid dapat:
1. Mengenali tumbuh – tumbuhan.
AKTIVITI PDP 1. Murid ditunjukkan beberapa gambar tumbuh – tumbuhan. (pokok
kelapa, bunga raya, pokok pisang dan bunga orkid)
2. Murid menamakan tumbuh – tumbuhan berdasarkan gambar

4
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
yang ditunjukkan.
3. Murid mengisikan huruf berdasarkan nama tumbuh – tumbuhan
dengan bimbingan guru.
4. Murid menyiapkan lembaran kerja.
PENGISIAN KURIKULUM :
ILMU / NILAI Rajin
EMK/ KB/ BCB Bahasa
BAHAN BANTU MENGAJAR Lembaran kerja dan slaid tumbuh - tumbuhan
PENILAIAN PDP Guru menilai murid berdasarkan soal jawab dan lembaran kerja.
/ 33 murid dapat mencapai objektif.
REFLEKSI / IMPAK _____ orang murid yang tidak mecapai objektif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN PBD -

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期二 / 14.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 4B / 8:30 – 9.30 am/ 历史
3 主题 / 课题: 主题 1: 我们来学历史 单元一 认识历史
内容标准: 1.1.2 确定历史来源。
4 国民意识: K.1.1.9 说明为后代保存历史资源的重要性。
5 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生观察史料来源之图片。
3. 组别活动,学生于组别内根据所收集到的史料来源进行
配对。
4. 学生分享保存历史资源的重要性。
5. 师生进行总结。

6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 仁爱
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 历史课本、史料来源之图片、液晶显示器

5
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
8 教学评价 学生能够说明为后代保存历史资源的重要性。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅导。
/ 36 位学生缺席。

MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Selasa / 14 – 1 – 2020


MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
KELAS 1C
MASA 9.30 – 10.30 pagi
TEMA Aktiviti Minggu Transisi
TOPIK Dunia Tumbuhan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran , murid –murid dapat:
1. Mengenali tumbuh – tumbuhan berbuah dan tidak berbuah.

AKTIVITI PDP 1. Murid ditunjukkan gambar tumbuh – tumbuhan berbuah dan


tidak berbuah.
2. Murid mengenal pasti tumbuh – tumbuhan berbuah dan tidak
berbuah. (pokok manga, pokok rambutan, pokok pisang, pokok
padi, pokok kaktus dan bunga matahari)
3. Murid menyanyikan lagu ‘Tanyan Sama Pokok’.
4. Murid mengisikan tempat kosong dan menwarna gambar tumbuh

6
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
– tumbuhan.
5. Murid menamakan tumbuh – tumbuhan yang dipelajari pada hari
ini.
PENGISIAN KURIKULUM :
ILMU / NILAI Rajin
EMK/ KB/ BCB Bahasa
Kemahiran Berfikir – Merumus
STRATEGIK P&P
KP- Naturalis
Gambar tumbuh – tumbuhan, video lagu ‘Tanyan Sama Pokok’, dan
BAHAN BANTU MENGAJAR
lembaran kerja
PENILAIAN PDP Guru menilai murid berdasarkan soal jawab dan lembaran kerja.
/ 29 murid dapat mencapai objektif.
REFLEKSI / IMPAK _____ orang murid yang tidak mecapai objektif akan diberi
bimbingan khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN PBD -

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期二 / 14.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 2D / 11.20am – 12.50pm / 华文
3 主题 / 课题: 单元一 丰富多彩的校园生活 我们的校园故事
学习标准: 4.2 背诵古诗,能初步理解诗歌的内容,感受语言的优美。
4 学习目标: 4.2.1 背诵古诗十首,初步理解诗歌的内容,感受语言的优
美。
6 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生朗读诗歌。
3. 学生聆听教师对诗歌内容的讲解。
4. 学生回答教师提出的问题。
5. 分组活动,学生学习朗诵诗歌。
6. 学生朗诵诗歌。
7. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 勤奋
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 课本、活动本、活动卷、液晶显示器
8 教学评价 学生掌握课文内容,并至少扩展 2 个词语。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅导。
/ 36 位学生缺席。

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期三 / 15.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 2D / 8.00 – 9.30 am/ 华文
3 主题 / 课题: 单元一 丰富多彩的校园生活

7
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
学习标准: 2.1 阅读与理解教材,能了解文章的内涵, 领会其教育意
义,体验文章表达的情 感。在阅读中发展语感,能感受
语言的 优美,积累语言材料,并了解文章叙 述、描写和
说明等表达手法,体会阅读 的乐趣。

4 学习目标: 2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句


子、段落、篇章的内容。

7 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生朗读课文。
3. 学生回答教师提出的问题。
4. 学生完成活动卷。
5. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 勤勉
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 课本、活动本、活动卷、液晶显示器
8 教学评价 学生掌握课文内容,并至少答对 2 道问题。
9 反思 / 36 位学生成功达标。 / 36 位学生需要辅导。
/ 36 位学生缺席。

MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Rabu / 15 – 1 – 2020


MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
KELAS 1C
MASA 9.30 – 10.30 pagi
TEMA Aktiviti Minggu Transisi
TOPIK Dunia Tumbuhan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran , murid –murid dapat:
1. Mengenali bahagian tumbuh – tumbuhan.

1. Murid diperkenalkan bahagian tumbuh – tumbuhan. (buah, bunga,


daun, batang dan akar)
2. Murid mengenal pasti bahagian tumbuhan yang ditunjukkan oleh
AKTIVITI PDP guru.
3. Murid menggunting dan memadamkan gambar pada bahagian
tumbuhan.
4. Guru dan murid membuat kesimpulan secara verbal.
PENGISIAN KURIKULUM :
ILMU / NILAI Bedikari
EMK/ KB/ BCB Bahasa
STRATEGIK P&P KP- Naturalis
BAHAN BANTU MENGAJAR -
PENILAIAN PDP Guru menilai murid berdasarkan lembaran kerja murid.
/ 29 murid dapat mencapai objektif.
REFLEKSI / IMPAK _____ orang murid yang tidak mecapai objektif akan diberi bimbingan
khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN PBD -

8
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期三 / 15.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 4A / 11.50 – 12.50 am/ 历史
3 主题 / 课题: 主题 1: 我们来学历史 单元一 认识历史
内容标准: 1.1.2 确定历史来源。
4 国民意识: K.1.1.9 说明为后代保存历史资源的重要性。
6 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生观察史料来源之图片。
3. 组别活动,学生于组别内根据所收集到的史料来源进行
配对。
4. 学生分享保存历史资源的重要性。
5. 师生进行总结。

6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 仁爱
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 历史课本、史料来源之图片、液晶显示器
8 教学评价 学生能够说明为后代保存历史资源的重要性。
9 反思 / 33 位学生成功达标。
/ 33 位学生需要辅导。

1 周次 / 星期 / 日期: 3 / 星期四 / 16.1.2020


2 班级 / 时间 / 科目: 2D / 8.30 – 9.30 am/ 华文
3 主题 / 课题: 单元一 丰富多彩的校园生活
学习标准: 2.1 阅读与理解教材,能了解文章的内涵, 领会其教育意
义,体验文章表达的情 感。在阅读中发展语感,能感受
语言的 优美,积累语言材料,并了解文章叙述、描写和
说明等表达手法,体会阅读 的乐趣。

4 学习目标: 2.1.2 阅读教材,培养语感。能展开想象,初步体验文章表


达的情感,领会其教育意义。并能感受语言的优美,
体会阅读的乐趣。

9
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
8 教学活动: 1. 教师进行导入。
2. 学生朗读课文。
3. 学生回答教师提出的问题。
4. 学生完成活动卷。
5. 师生进行总结。
6 PENGISIAN KURIKULUM:
6.1 价值观 自律
6.2 跨课程元素 联想与联系
7 教具 课本、活动本、活动卷、液晶显示器
8 教学评价 学生掌握课文内容,并至少答对 2 道问题。
9 反思 / 33 位学生成功达标。
/ 33 位学生需要辅导。

MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Khamis /16 – 1 – 2020


MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
KELAS 1C
MASA 9.30 – 10.30 pagi
TEMA Aktiviti Minggu Transisi – Dunia Tumbuhan
TOPIK Mengenali daun tumbuh – tumbuhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran , murid –murid dapat:
1. Mengenali daun tumbuh – tumbuhan

1. Murid diperkenalkan tumbuh - tumbuhan dengan daunnya.


AKTIVITI PDP 2. Murid menjawab soalan yang diajukan oleh guru.
3. Murid memadankan bunga dengan daunnya.
PENGISIAN KURIKULUM :
ILMU / NILAI Bedikari
EMK/ KB/ BCB Bahasa
STRATEGIK P&P KP- Naturalis
BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar dan lembaran kerja
PENILAIAN PDP Guru menilai murid berdasarkan lembaran kerja.
/ 29 murid dapat mencapai objektif.
REFLEKSI / IMPAK _____ orang murid yang tidak mecapai objektif akan diberi bimbingan
khas dalam sesi akan datang.
PENTAKSIRAN PBD -

Kelas / Masa / Mata Pelajaran 1A / 11.20am - 12.20am / 体健 Pendidikan Kesihatan


Tema / Tajuk Standard 植物的世界 – 一般提供人类营养食物的植物
Pembelajaran
Objektif Pembelajaran 学生能够说出一般提供人类营养食物的植物。
Aktiviti PDP 1. 学生观察教师所展示的植物图片。(玫瑰花、包菜、玉蜀
黍、萝卜、仙人掌和向日葵)
2. 学生说出一般被人类食用,提供人类营养的植物的名称。
3. 学生完成教师所分发的活动卷。
4. 师生进行总结。
Pengisian Kurikulum
Ilmu / Nilai 尊重自己

10
每日教学计划 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu / 3
EMK / KB / BCB 信息通讯技术 -认知阶段
Bahan Bantu Mengajar 精明白板(Smart Board)
Penilaian PDP / Pentaksiran PDP
Refleksi / Impak ( )个学生目标达致 ( )个学生给予辅导
( )个学生缺席

11

You might also like