Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 10

Тема: «Україна»

Цілі:

навчальна: формувати предметні компетентності з іноземної мови;


 фонологічну -навчати та відпрацьовувати правильну вимову
іншомовних слів;
 перевірити рівень знань під час виконання вправ;
 лексичну -відпрацювати вживання вивчених лексичних одиниць і
активізувати їх в мовленні, навчати застосовувати отримані знання на
практиці під час виконання вправ.
 розвиваюча: розвивати ключові компетентності учнів:
 комунікативну - розвивати культуру спілкування учнів, розвивати
уміння висловлювати свої думки англійською мовою, розвивати
монологічне мовлення учнів, розвивати уміння працювати в групах;
 саморозвитку та самоосвіти - вміння учнів самостійно шукати
інформацію та розвивати мовну здогадку;
 полікультурну - уміння учнів орієнтуватися в англомовній культурі
за допомогою ігрових форм навчання;
 здоров’язберігаючу - розвивати та підтримувати прагнення учнів до
здорового способу життя та залучати їх до підтримання свого здоров’я,
протягом уроку шляхом фізкультхвилинок та релаксацій.
виховна:
 виховувати культуру спілкування учнів;
 інтерес до країни, мова якої вивчається;
 виховувати позитивне, толерантне ставлення до англомовних країн.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок
Методи: рольова гра, метод проектів
Прийоми: асоціативний кущ, розповідь-пояснення
Форми роботи: індивідуальна, робота в групах, парах,фронтальна
Обладнання уроку: підручник, картки із завданнями, картки із зображенням
свят, мультимедійна дошка, ноутбук, презентація
Очікувані результати:

Учні повинні:
-вживати вивчені лексичні одиниці в діалогічному та монологічному
мовленні;

-уміти розповідати про визначні місця України;

-учні повинні уміти задавати питання з теми та відповідати на них

План уроку:

І. Орієнтація, мотивація діяльності.


ІІ. Цілепокладання.
1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку;
2. Мотивація навчальної діяльності;
3. Визначення очікуваних результатів.
ІІІ. Цілереалізація.
1. Перевірка домашнього завдання; відтворення й коригування опорних
знань, умінь та навичок, необхідних для самостійного виконання
практичних завдань уроку.
2. Робота в групах
3. Самостійне виконання завдань під контролем і за допомогою вчителя,
враховуючи індивідуальні можливості. Розвиток навичок усного мовлення
4. Фізкультпауза
5. Аудіювання.
6. Робота в парах
7. Розвиток навичок писемного мовлення
8. Узагальнення та систематизація учнями результатів роботи
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
1. Підведення підсумків уроку
2. Повідомлення домашнього завдання
3. Рефлексія
4. Цінування, оцінювання

Хід уроку
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності
Т: Доброго ранку, діти. Я дуже рада вас бачити. Як ви себе почуваєте? Як
настрій? Ви готові до сьогоднішнього уроку? Сподіваюсь, що так.( Good
morning pupils! Today we have guests at the lesson, but don’t be shy and shy. Be
brave, smart, happy, try to do your best and be good pupils.)The slogan of our
lesson is “The more we travel, The more we know ”
Сьогодні у нас незвичайний урок, у нас на уроці є гості.Яка тема нашого
сьогоднішнього уроку? Pupils, today at the lesson we’ll have to do a lot of
activities. We are going to prepare for our travelling about …. But what
country we’ll travel you must tell me. You must open the word at the blackboard.
I’ll help you. )
U K R A I N E

U – we use it when it rains (umbrella)

K – the capital of our country (Kyiv)

R – the colour of double-decker busses in London (red)

A – it is the 1st letter of the English alphabet (a)

I – part of the land (island)

N – it is a negative word (no)

E – it is the biggest animal (elephant)

So, what country is it?

- It’s Ukraine.

T: Yes, it’s Ukraine.

At our lesson we’ll speak about Ukraine. Try to do your best! We’ll go by bus.
But first of all we need tickets. You shouldn’t pay money for these tickets.
You should answer my question to get a ticket. Let’s start.

Визначення очікуваних результатів.


Чому б ви хотіли навчитися сьогодні на уроці? What do you want to learn
from this lesson?
Мотивація навчальної діяльності.
А як ви думаєте, для чого нам потрібно вивчати цю тему? (щоб вміти
розказати, запитати, поговорити про традиції та звичаї України, адже коли ми
знайомимося з іншими людьми, знаходимо нових друзів, ми завжди
говоримо про себе та свою родину, про традиції вдома).
Уведення в іншомовну атмосферу. Warming –up
1. Description of the weather.
(Учні описують погоду)

(EX). P1: - To my mind the weather is good because the sun is not
shining, the sky is grey, the wind is blowing.But it is Spring and it is
warm

Фонетична розминка. Phonetic drills.


Before we’ll start to speak about Ukraine let’s revise the words from our
previous lessons. Let’s repeat and translate these words: Independent,
country, custom, culture, flag, region, territory, trident, capital.

ІІ. Цілепокладання
Для того, щоб учні краще засвоїли необхідність вивчення теми «Свята», їм
пропонується скласти асоціативну схему.
Що ви уявляєте, коли ми говоримо про свята, які асоціації у вас виникають?
Які слова ви можете пов’язати з темою «Україна»? (Учні складають
асоціативну схему за допомогою вчителя).
Сьогодні на уроці ми повторимо лексику з теми «Україна», виконаємо вправи
та все це допоможе вам краще орієнтуватися в цій темі та правильно
виконати домашнє завдання для наступного уроку.

capital
beautiful European
nature country

rivers
people UKRAINE lakes

seas
mountains
cities
towns
villages

ІІІ. Цілереалізація
1. Перевірка домашнього завдання; відтворення й коригування опорних
знань, умінь та навичок, необхідних для самостійного виконання
практичних завдань уроку.

Вдома вам треба було виконати наступне завдання –написати


Молодці! Ви дуже добре впоралися із завданням!

2. Загальний інструктаж, усвідомлення алгоритму дій (виконання


вправ під контролем та за допомогою вчителя).
a) Work in groups
Teacher:
1) Find and choose necessary things.
2) Find and choose sometimes necessary things.
3) Find and choose not necessary things.
T: Don’t forget about necessary things, when you prepare your suitcase for
the journey.
Ready? Let’s check up.
Молодці! Ви дуже добре впоралися з цим завданням.
3. Самостійне виконання завдань під контролем і за допомогою вчителя,
враховуючи індивідуальні можливості.
T:
Speaking( Говоріння)
Teacher: Let’s remember some information about Ukraine. (slides 8-15)
(Pupils speak about Ukraine in turn)
Ukraine is a sovereign state. It has it’s own territory, government,
national emblem, anthem and state flag. The National Flag of Ukraine is blue
and yellow. The blue colour stands for the clear blue sky and the yellow colour
stands for the golden wheat field. The Ukrainian Anthem is the song by Pavlo
Chubynsky and Mykhailo Verbytsky. (Гімн)
Ukraine is situated in the centre of Europe. The population is more
than 39 million. The territory of Ukraine is 603,628 km2. The main river is the
Dnipro.
Ukraine was a part of Kyiv Rus, an ancient state.
Kyiv is the capital of Ukraine. It is very beautiful. The main street of
the capital is Khreshchatyk. The national language is Ukrainian, the people are
Ukrainians. They are talented, friendly and hardworking. The Ukrainians live in
small towns and big cities, in the villages. They are proud of their country.

4. Фізкультпауза.
Ми вже з вами так гарно попрацювали, зробили стільки завдань! Тепер час
відпочити! (учні виконують фізичні вправи та співають пісеньку)
T: I think you are tired, my dear. Let’s have a rest
5. Аудіювання. Listening Comprehension

Teacher: Well, children, You will listen to the text «Ukrainian National
Symbols and answer the questions.
UKRAINIAN NATIONAL SYMBOLS

Ukraine has got a long history. The word Ukraine was first
mentioned in the 12th century. It was a geographical name for the
land in the south of Kyivan Rus.

In old times the Russian people used the blue and yellow colours in
their national symbols. The colours of our flag are blue and yellow.
Some people say that they are the colours of the golden sun and
cloudless blue sky.

The Golden Trident is our state emblem. It is the symbol of the Holy
Trinity.

The anthem of Ukraine «She lives on our Ukraine» was written and
put to music by Verbytsky and Chubinsky in the 19th century.

3) Post-Listening Activity. Проверка понимания содержания


прослушанного текста.

Ученики работают с карточками и обозначают, соответствуют


или нет предложения содержанию текста. По окончании работы
учитель собирает карточки на проверку.

НО:

Say if the sentences are true or false.

    True False
1. The word Ukraine was first mentioned in the 15th century.    
2. It was the name for the northern land in Kyi van Rus.    
3. The colours of our flag are blue and yellow.    
4. Our state emblem is the Trident.    
5. The anthem of Ukraine was written and put to music in the 19th century.    

6. Work in pairs. You can see the scrambled questions. Put the words in
the logical order to make up the questions and answer them. (Дано 5
речень з розкиданих слів. Потрібно правильно побудувати питання та
дати на нього відповідь.)
1) Is/main/what/the/national/holiday/Ukraine/in?
- What is the main national holiday in Ukraine? (Independence Day)
Thank you!
7.Розвиток навичок писемного мовлення.Writing

Т: True/False

Listen to my statements and put true or false. If the sentence is false,


correct it.

- Kyiv is situated on the banks of the river Dniprо. (T)


- Ukraine is situated in the centre of Asia. (F)
- The symbol of Kyiv is Chestnut tree. (T)
- The population of Ukraine is 52 million. (F)
- The people of Ukraine are proud of their capital. (T)
- The main river of Ukraine is the Dniester. (F)
- Ukraine is washed by the Irish Sea. (F)
- Khreshchatyk is the main street in Kyiv. (T)
- Our country is a nice place to live and to travel in. (T)

8.Узагальнення та систематизація учнями результатів роботи


T: And now I would like you to

Давайте ж будемо з вами цінити, поважати та любити звичаї та традиції


англомовних країн!
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
1. Підведення підсумків уроку.
Молодці! Ви сьогодні дуже гарно попрацювали!
2. Повідомлення домашнього завдання

Teacher:

Now, children, open your day books and write down your home task for the next
lesson, please. Let us see what the task is. Project work. Make a poster about
Ukraine.(high level)

3.Рефлексія. Метод мікрофону


Вам сподобався урок?
Які завдання вам сподобались найбільше?
Чого ви навчились на уроці?
Ви отримали наступні оцінки….
Ви молодці!
T: Thank you very much for your work.
Did you like the lesson?
Did you know anything new?
What have you learnt today?

You might also like