Minggu 16 PKP

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


1 UTARID,
1 ZUHRAH, 1 9.00 – 10.00am
16 Khamis Matematik
BUMI

60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 100

STANDARD KANDUNGAN 1.6 Nilai tempat.

STANDARD
1.6.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.

KRITERIA
Murid dapat : Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
KEJAYAAN
Kenali Nilai Tempat dan Nilai Digit (Buku teks Jilid 1 – Muka surat 25 – 26)
1. Guru menghantar link pautan Youtube ke group Whatsapp dan Google Classroom.
2. Guru membimbing murid memahami nilai tempat dan nilai digit bagi suatu nombor
dengan menayangkan video animasi yang dihasilkan oleh guru.
3. Murid mengenalpasti perbezaan nilai tempat dengan nilai digit.
AKTIVITI
4. Guru menjelaskan digit ialah nombor dari 0 hingga 9 dan boleh membentuk nombor
PDPC lain dalam video animasi tersebut.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dan hantar balik hasil kerja ke Google
Classroom atau group Whatsapp.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran dalam video
pembelajaran.
AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)

BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan

NILAI MURNI Baik hati


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan

TAHAP PENGUASAAN
4 PBD Kuiz
(PBS)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
1 URANUS, 1
9.00 – 10.00am
16 Khamis NEPTUN Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 100

STANDARD KANDUNGAN 1.6 Nilai tempat.

STANDARD
1.6.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.

KRITERIA
Murid dapat : Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
KEJAYAAN
Kenali Nilai Tempat dan Nilai Digit (Buku teks Jilid 1 – Muka surat 25 – 26)
1. Guru menghantar link pautan Youtube ke group Whatsapp dan Google Classroom.
2. Guru membimbing murid memahami nilai tempat dan nilai digit bagi suatu nombor
dengan menayangkan video animasi yang dihasilkan oleh guru.
3. Murid mengenalpasti perbezaan nilai tempat dengan nilai digit.
AKTIVITI
4. Guru menjelaskan digit ialah nombor dari 0 hingga 9 dan boleh membentuk nombor
PDPC lain dalam video animasi tersebut.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru dan hantar balik hasil kerja ke Google
Classroom atau group Whatsapp.
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran dalam video
pembelajaran.
AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)

BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan

NILAI MURNI Baik hati


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan

TAHAP PENGUASAAN
4 PBD Kuiz
(PBS)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
Minggu : 16 Hari : RABU Tarikh : 19/5/2021

Mata Pelajaran Pendidikan Kesenian Masa 9.00 – 10.00 pagi


Kelas Tahun 1 Tema dan Tajuk Seni Menceritakan Sesuatu - Tanglung Hiasan
Bidang Mencorak dan membuat rekaan - tiupan
Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran
Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif.
3. Membuat penerokaan media, teknik dan proses.

Standard Pembelajaran 1. Guru menghantar link pautan Youtube dalam group Whatsapp untuk mendengarkan
(Aktiviti PdP) lagu” Cahaya Tanglung”.
2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
3. Meneroka dan mengaplikasi media,proses dan teknik.
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai garisan,
jalinan, warna, imbangan dan rupa serta prinsip kesatuan, harmoni dan kontra
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya dan hantar dalam Google Classroom
atau group Whatsapp.

EMK 1. Kreatif dan inovatif, keusahawanan (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4 dan EK 5), TMK dan nilai
murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, warna air, penyedut minuman, gam, soletape, gunting, stepler, benang,
lidi dan alat bahan lain yang sesuai.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang mencorak dan membuat rekaan menggunakan teknik
tiupan berdasarkan dua standard kandungan

Refleksi

You might also like