Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

ДНЕВНА ПРИПРЕМА

датум:31.01.2022.
разред: IV
Број часа: 54
предмет : Физичко васпитање
Наставна јединица: ПРИР: Висина, тежина и моторичке способности
Тип часа: вјежба
Очекивани исходи: Ученик ће бити способан да:
самостално измјери висину и масу тијела; сазна на ком су нивоу његове способности;
активно учествује у игри;
Облици наставног рада: групни, индивидуални
Наставне методе: мнр,мд
Наставна средства и помагала: Вага за мјерење тјелесне масе, метар

ТОК ЧАСА
Уводни дио часа:
Формирање врсте и одлазак на вјежбалиште.

Игра - Трчање за мном

Комбиновано трчање и ходање на различите начине и на знак учитеља (промјена


темпа, поскоци, чучањ, уназад)
Вјежбе загријавања и обликовања.
I Вјежбе за врат
Став спетни, руке су уз тијело. Лагано савијати главу напријед ‒ назад (10 пута) и
лијево – десно (10 пута).
II Вјежбе за рамена и руке
Из става спетног и узручења кроз одручење, предручно погрчити руке пред грудима,
зиб длановима уназад, руке спустити у полазни положај (10 пута).
III Вјежба за труп
Из става спетног згрчити лијеву ногу предножењем, рукама обухватити поткољеницу,
приножити, одручити уз засук трупа улијево са рукама у одручењу. Исто десном ногом
(10 пута).
IV Вјежба за труп
У раскорачном ставу и одручењем, пренос тежине на лијеву, односно на десну ногу,
дубоки претклон савијеним кољенима, рукама дохватити тло, усправ у полазни положај
(10 пута).
V Вјежбa за труп и леђа
Став раскорачни, руке на боковима, отклон трупа уз засук лијево, усправ, отклон трупа
уз засук десно (10 пута).

VI Вјежба за труп и ноге


Из става спетног лагано савијање кољена и спуштање у получучањ, усправ, претклон,
рукама дохватити тло (10 пута).
VIII Вјежба за ногe
Став спетни, одручити, предножити леву, одножити, заножити, приножити у почетни
положај. Исто десном ногом (наизменично 10 пута).

IX Вјежба за ноге
Из става спетног поскоком у раскорак, са замахом руку у одручење и поскоком у став
спетни, са замахом руку у приручење (10 пута).

Централни дио часа:


Уз помоћ тјелесне ваге и метра измјерити висину и тежину ученика. Податке
записати и рећи ученику.
Затим радимо осам вјежби предвиђених за провјеру моторичких способности ученика.
За сваку вјежбу је потребно објаснити ученицима како се ради, те податке унијети у
табелу предвиђену за ову провјеру.

Завршни дио часа:


Лагана шетња око игралишта.
Ученици након тога сједе у кругу. Разговарамо о важности здравог начина живота,
правилној исхрани, бављењу спортом...

Формирање врсте и напуштање игралишта.

Оствареност очекиваних исхода:

You might also like