Professional Documents
Culture Documents
Labdajatek Oraterv 3.evf
Labdajatek Oraterv 3.evf
Labdajatek Oraterv 3.evf
Óraterv
A pedagógus neve:
Műveltségi terület: Testnevelés és sport
Tantárgy: Testnevelés
Osztály: 3.
Az óra témája:
Minikosárlabda: átadások párokban, helyben és lassú haladással.
Minikosárlabda: Labdavezetés meghatározott mozgásútvonalon.
Az óra cél- és feladatrendszere
Gimnasztika: labdával végzett feladatok.
Labdaügyesség fejlesztése.
Labdavezetés, labdaátadások technikájának oktatása, gyakorlás.
Ismeretek-fejlesztési követelmények
A mozgás örömének felfedeztetése, megismertetése, megtapasztalása, a sporttevékenység megszerettetése.
Új anyag elsajátítása, gyakorlás.
Motiválás, differenciálás, folyamatos hibajavítás.
Nevelési-fejlesztési célok:
Sikerélmény, örömteli, közösségben történő gyakorlásuk révén a tantárgyhoz fűződő kedvező attitűdök, érzelmi és szociális területek erősítése,
fejlesztése. A kihívást jelentő mozgás iránti pozitív érzelmi bázis formálása.
A sportjátékok játékos formában történő alaptechnikai feladatmegoldásának fejlesztése.
Ismeretek, személyiség fejlesztése:
Mozgáskapcsolatok megértése eszközzel, társakkal. Labdabiztonság fejlesztése.
Fegyelem, figyelem, önbizalom erősítése. A térbeli tudatosság (érzékelés) fejlesztése: elhelyezkedés a térben, mozgásirány, a mozgás
horizontális síkjai, a mozgás végrehajtásának útvonala, a mozgás kiterjedése – szempontjából. Balesetmegelőzés alapvető szabályainak
megismerése, rendszabályok.
Tantárgyi kapcsolatok:
Ének-zene: ritmus-gyakorlatok.
Környezetismeret; természetismeret: iskolai elfoglaltság, szabadidős tevékenység, sportelfoglaltság, játék, tájékozódási alapismeretek.
Matematika: számolás, térbeli tájékozódás, összehasonlítások. Mérés, mérhető tulajdonságok.
Környezetismeret: testünk, életműködéseink, az emberi szervezet.
Vizuális kultúra: tárgy- és környezetkultúra, vizuális kommunikáció. Közvetlen tapasztalás útján szerzett élmények feldolgozása,
látványok megfigyelése, leírása.
Kulcsfogalmak: Játékfeladat, játékszabály, helyezkedés, labdatartás, labdavezetés, együttműködés.
Dátum:
Nevelési-oktatási stratégia
Időkeret Az óra menete Megjegyzések
Módszerek Tanulói munkaformák Eszközök
Előkészítő mozgások:
Labdavezetés tárgykerüléssel,
egyenes útvonalon,
tanári közlés, egyéni foglalkoztatás Játékosság.
25-43. szlalomban, 4 kör, 4 labda Mozgásos
perc játékvezetés
játékos feladatok, élményszerzés.
versenyszerűen.
A mozgás iránti
együttes pozitív érzelmi bázis
44-45. Óra értékelése, továbbhaladási célok
tanári közlés formálása.
perc kitűzése osztályfoglalkoztatás
Teljesíthető célok
kitűzése.