Erph 8 Feb Hingga 14 Feb 2022

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 9

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PANITIA SAINS
TARIKH 08/02/2022 Hari SELASA
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 5
KELAS 5 INTELEK
MASA 7.50-9.20 am
KEHADIRAN 40
TEMA TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP

BIDANG
CAHAYA DAN OPTIK
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Memahami pembentukan imej oleh kanta


PEMBELAJARAN

Murid dapat :
:
KRITERIA KEJAYAAN  memerihalkan kanta cebung sebagai kanta penumpu dan kanta cekung sebagai
kanta pencapah
 Menentukan panjang fokus kanta cembung bagi suatu kanta cembung
menggunakan objek jauh

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
1. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 2. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
1. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini https://youtu.be/Na3jqCpasZY
AKTIVITI UTAMA 2. Guru bersama pelajar berbincang
3. Pelajar membuat latihan praktis sumatif 7 (m/s217)

AKTIVITI PENUTUP 1. Refleksi oleh pelajar


2. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Guru cuti sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 08/02/2022 Hari SELASA
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 5
KELAS 5 setia
MASA 11.20-12.20 pm
KEHADIRAN 6/33
TEMA TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP

BIDANG
CAHAYA DAN OPTIK
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Memahami pembentukan imej oleh kanta


PEMBELAJARAN

Murid dapat :
:
KRITERIA KEJAYAAN  memerihalkan kanta cebung sebagai kanta penumpu dan kanta cekung sebagai
kanta pencapah
 Menentukan panjang fokus kanta cembung bagi suatu kanta cembung
menggunakan objek jauh

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
3. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 4. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
4. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini https://youtu.be/Na3jqCpasZY
AKTIVITI UTAMA 5. Guru bersama pelajar berbincang
6. Pelajar membuat latihan praktis sumatif 7 (m/s217)
AKTIVITI PENUTUP 3. Refleksi oleh pelajar
4. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 9/02/2022 Hari RABU
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 5
KELAS 5 INTELEK
MASA 7.50-9.50 AM
KEHADIRAN 40
TEMA TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP

BIDANG
CAHAYA DAN OPTIK
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Pelajar dapar Menentukan ciri-ciri imej kanta cembung dan kanta ceking

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat :


:
 Menentukan ciri-ciri imej melalui gambarajah sinar bagi imej yang dibentuk oleh
kanta cembung dan kanta cekung

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
AKTIVITI PEMULAAN 1. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
2. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
1. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini https://youtu.be/Na3jqCpasZY
2. Guru bersama pelajar berbincang
AKTIVITI UTAMA
3. Pelajar melakar gambarajah sinar mengunakan bagi kanta cembung dan
kanta cekung berdasarkan Jadual 7.3 dan Jadual 7.4

AKTIVITI PENUTUP 1. Refleksi oleh pelajar


2. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi
Catatan Cuti sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 09/02/2022 Hari RABU
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 5
KELAS 5SETIA
MASA 10.50-12.20 PM
KEHADIRAN 33
TEMA TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP

BIDANG
CAHAYA DAN OPTIK
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Pelajar dapar Menentukan ciri-ciri imej kanta cembung dan kanta ceking

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat :


:
 Menentukan ciri-ciri imej melalui gambarajah sinar bagi imej yang dibentuk oleh
kanta cembung dan kanta cekung
KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
3. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 4. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
4. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini https://youtu.be/Na3jqCpasZY
5. Guru bersama pelajar berbincang
AKTIVITI UTAMA
6. Pelajar melakar gambarajah sinar mengunakan bagi kanta cembung dan
kanta cekung berdasarkan Jadual 7.3 dan Jadual 7.4

AKTIVITI PENUTUP 3. Refleksi oleh pelajar


4. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 10/02/2022 Hari KHAMIS
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 5
KELAS 5SETIA
MASA 10.50-12.20 PM
KEHADIRAN 33
TEMA TENAGA DAN KELESTARIAN HIDUP

BIDANG
CAHAYA DAN OPTIK
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Pelajar dapar Menentukan ciri-ciri imej peralatan optik

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat :


:
 Memerihalkan pembentukan imej akhir oleh teleskop dan mikroskop

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
1. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 2. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
1. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini https://youtu.be/sYrXSwRot5o
AKTIVITI UTAMA 2. Guru bersama pelajar berbincang
3. Pelajar melakar gambarajah sinarteleskop dan mikroskop

AKTIVITI PENUTUP 1. Refleksi oleh pelajar


2. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 11/02/2022 Hari JUMAAT
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 4
KELAS 4 GEMILANG
MASA 9.5011.20 PM
KEHADIRAN 30
TEMA PENEROKAN UNSUR DAN ALAM
BIDANG
KIMIA INUSTRI
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pelajar dapar


PEMBELAJARAN 1. Memerihalkan komponen kaca dan seramik
2. Menerangkan aplikasi kaca dan seramik dngan contoh

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat :


:
 Memerihalkan pembentukan imej akhir oleh teleskop dan mikroskop

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
3. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 4. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
4. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini
AKTIVITI UTAMA 5. Guru bersama pelajar berbincang
6. Pelajar membuat latihan

AKTIVITI PENUTUP 3. Refleksi oleh pelajar


4. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PANITIA SAINS
TARIKH 14/02/2022 Hari isnin
MATA PELAJARAN Sains Tingkatan 4
KELAS 4 GEMILANG
MASA 9.50-11.20 PM
KEHADIRAN 30
TEMA PENEROKAN UNSUR DAN ALAM

BIDANG
KIMIA INUSTRI
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pelajar dapar


PEMBELAJARAN 1. menerangkan polimer semulajadi dan polimer sintetik
2.menerangkan proses pempolimeran penambahan

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat :


:
 Memberi contoh 2 polimer semulajadi dan 2 polimer sintetik
 Menerangkan kaedah proses pempolimeran penambahan

KONSEP UTAMA /
PERBENDAHARAAN
KATA
RANGKA PENGAJARAN IMPAK /
REFLEKSI
1. pelajar menjawab soalan yang di ajukan mengaitkan pelajaran hari ini.
AKTIVITI PEMULAAN 2. Guru berkongsi objektif pembelajaran dan criteria kejayaan dengan
pelajar
1. Guru kongsi pautan untuk topik hari ini
AKTIVITI UTAMA 2. Guru bersama pelajar berbincang
3. Pelajar membuat latihan

AKTIVITI PENUTUP 1. Refleksi oleh pelajar


2. Pelajar merujuk criteria kejayaan.

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Penggayaan

UNTUK MURID Pelajar menjawab soalan objektif Pelajar menjawab soalan struktur

KBAT menganalisa
SIKAP SAINTIFIK & Menghargai sumbangan sains dan teknologi.
NILAI MURNI
Refleksi

Catatan Cuti Sakit

You might also like