Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK
TAHUN 5
Tarikh 12.7.2022

Kelas 5 Neptun

Masa 9.00-10.20

Bidang Nombor dan Operasi

Tajuk 5) bahagi hingga 1 000 000

Standard Kandungan 5.2Bahagi hingga 100000

Standard
5.2.1 Murid membahagi sehingga jumlah 100000
Pembelajaran

Objektif Pada akhir pembelajaran,murid berupaya untuk :-


Pembelajaran
a) Menyelesaikan masalah yang harian yang melibatkan pembahagi

1) Nyatakan satu situasi yang belaku di sekolah yang melibatkan


pembahagian
Aktiviti 2) Bincangkan penyelesaian masalah yang bukan rutin dengan murid
3) Berikan intrumen pentaksiran kepada murid
4) Latihan pengukuhan – Buku Aktiviti dan Buku teks

1.Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
2.EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku latihan.

Ditafsir melalui aktiviti secara individu bagi mengelas mengikut tahap


Pentaksiran
penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

Refleksi
PdP ditunda

kerana………………………………………….............................................................

…………………………Cuti Hari Raya Haji


……………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

11.20-12.20
Reka Bentuk dan Teknologi
15 Selasa 12/7/2022 4 Bumi
60 minit
MODUL/TAJUK

2.0 Pengenalan Kepada Reka Bentuk

STANDARD KANDUNGAN 2.2 Reka Bentuk Produk Bertema


2.2.8 Membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah dihasilkan.
STANDARD PEMBELAJARAN

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah dihasilkan.

Murid berjaya membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah
KRITERIA KEJAYAAN dihasilkan.

Set Induksi:-

Murid mengimbas pelajaran lalu. Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran pada hari
tersebut.

Aktiviti:-

1. Murid membuat persembahan reka bentuk produk yang telah dihasilkan


menggunakan pelbagai cara mengikut kreativiti masing-masing.
AKTIVITI 2. Murid dibimbing membuat perbentangan produk yang telah dihasilkan. (PAK21)
PDPC 3. Murid perlu menerangkan langkah-langkah untuk menghasilkan produk dan juga
gambar-gambar yang berkaitan sekiranya menggunakan persembahan berbantukan
komputer seperti Microsoft Power Point.
4. Murid digalakkan bersoal jawab untuk mewujudkan komunikasi dua hala. (KBAT)
5. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan sesi soal jawab dan hasil kerja murid.
6. Murid diberi borang semak untuk tujuan pentaksiran. (PBD)
Penutup:-

Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Presentations (Persembahan)- berkumpulan.


BT halaman 36, bahan-bahan pembentangan.
BBB

KBAT Mencipta
NILAI Kerjasama
EMK Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 6 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah
KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

Cuti Hari Raya Haji

You might also like