Буква А 21.10

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 6

Дата: 21.

10 укрмова
Тема: Звук [а]. Букви Аа. Звуконаслідування. Обведення графічного образу букви. Складання речень,
друкування букви.
Мета: формувати поняття про букву та звук а. Познайомити з буквою „А”, розвивати мовленнєвий
апарат, навики зв’язного мовлення, вміння слухати і висловлювати свою думку, виховувати
спостережливість, увагу.
Обладнання: схема океану букв, які уміють розмовляти, образ букви А, предметні картинки, сюжетна
картина.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
1.Організаційна частина
Психологічна розминка «Вовк і зайчата»
2.Актуалізація знань
Покажіть картинки, де зображено дію (що роблять, робить)
Діти, сьогодні з Острова Голосного я одержала посилку. Давайте її відкриємо. Тут багато цікавого.
Що це, підкажіть? (Ананаси, абрикоси, апельсини). Хто ж це нам надіслав?
Давайте проговоримо протяжно всі слова, який звук чує вухо самий перший?

Це буква А. Назви всіх предметів починаються із звука А. Буква А позначає звук а, вона мешкає
на острові Голосному. Буква А запрошує нас до себе в гості. Кораблик „Азбуківець” нас чекає. То в
дорогу.

Давайте згадаємо, поки будемо пливти, слова, які починаються із звука А.


Акула,
Гра «Спіймай спільний звук»
Акула зубата Не вміє читати.
Ну а спритний рак Омар Прочитав увесь Буквар!
Ананас, ананас Не росте чомусь у нас,
А малесенький Івасик Дуже любить ананаси.
Гра «Упіймай звук»
Аеропорт. Гайда звідсіль
Автобусом до міста!
Нас обганя автомобіль,
А в нім автотуристи.
Гра «Хто який?»
Діти, пригадайте, чи може звук А бути ще і словом. Зараз ми пограємо в гру, де звук а
перетвориться в слово.
Використовую предметні картинки:
Їжак колючий, а кішка ... .
Заєць швидкий, а черепаха ... .
Слон великий, а мишка ... .
Фізхвилинка
Гра «Назви, що бачиш»
Діти уважно дивляться і називають предмети в груповій кімнаті.
Діти, ви чуєте, хто це кричить.

Це дівчинка на острові, вона кричить [а-а-а].


Її звати дівчинка Аля, вона не вміє по-справжньому розмовляти, їй так хочеться повністю вимовляти своє
ім’я, та вона може вигукнути тільки „А”. Діти, чому вона не може вимовляти своє ім’я? Тому, що це не
просто гарнесенька дівчинка, це буква-дівчинка „А”.
Показую дітям букву-образ: один бік лялька і ніжка, другий бік, ніжка та поділ платтячка.
Давайте з буквою-дівчинкою пограємося.
Буква „А” показує дітям картинку, діти складають речення за картиною (сюжетна картина „У лісі”.)
Діти, давайте, намалюємо букву-дівчинку А, а також предмети, які вона любить.
(Діти малюють букву і предмети, які починаються на звук А.)
Пальчикова гімнастика
Обведення букви А
Підсумок уроку. Рефлексія

You might also like