29500 - природознавство 3 класс

You might also like

Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 3

Природознавство

Тема:Використання енергії сонця.


Мета:розширити уявлення учнів про використання енергії Сонця,її
переваги;формувати навички самостійної роботи з інформацією,вміння
висловлювати власну думку; розвивати логічне мислення,вміння
порівнювати,аналізувати,творчі здібності,інтелектуальні вміння;сприяти
вихованню бережного ставлення до природи,її багатств
Зміст уроку
1.Організаційний момент.
Треба разом привітатися
Дружно радісно сказати
-Добрий день.
Вліво ,вправо поверніться
одне одному всміхніться
А тепер мерщій сідайте
Не шуміть і не дрімайте
Руки вчасно підіймайте.
І так до роботи.
2.Підсумок фенологічних спостережень.
1)Повідомлення новин гідрометцентру.
Я хочу повідомити...
-Яка пора року,місяць,число?
Яка температура повітря?
Стан неба,опади.
Які зміни відбулися за останній тиждень?
2)Заповнення календаря спостережень.
3Перевірка домашнього завдання.
1)”Мозковий штурм”
-Пригадайте що таке енергія?
(Здатність рухатися і виконувати роботу)
-Які види енергії ви знаєте?
(Енергія світла,тепла,електрична і енергія руху)
-Звідки ми її отримуємо?
(Від Сонця,вітру,води,корисних копалин)
-Якими видами енергії користувалися люди в давнину? Наведіть приклади.
(Світлом,теплом,використовуючи дрова )
-А в наш час? Порівняти.
-Які властивості енергії?
(Переходити з одного виду в інший)
2)Робота з таблицею,
Використовуючи цю властивість доведіть,що енергія сонячного променя
перетворюється на інші види енергії.
-Які бувають джерела енергії?
(Поновлювальні та непоновлювальні)
-Що відноситься до непоновлюваних видів енергії? Чому?
(Корисні копалини-це нафта,природний газ,кам’яне вугілля.Їх запаси
вичерпуються,а їх утворення досить довге)
-Які їх недоліки?
(Виділення в повітря диму,який шкідливо впливає на здоров’я людини і
тварини)
-Що відноситься до відновлювальних джерел енергії?
(Сонце,вітер,рухома вода)
-Що є головним джерелом енергії? Чому?
(Сонце,впливає на вітер і воду)
3)Продовження роботи в творчому проекті”Облаштуємо нашу планету
“.Розгляд малюнків конкурсу”Значення енергіїї для життя на Землі”
4).Перевірка завдання хлопчика Струма.
Презентація проектів пам”ятників електричній лампочці.
-За що вшановують лампочку?
1група”Художники”
2група”Скульптори”
4.Фізкультхвилинка
(під музичний супровід пісні про сонечко)
5.Новий матеріал
1)Повідомлення теми і мети уроку.
Проблемне питання.
-Чи зможе людство вижити,коли закінчаться запаси корисних копалин?
На ці запитання дасть відповідь наш урок.Його тема”Використання енергії
сонця
2)Бесіда з елементами розповіді.
3)Робота з підручником.
-Що нагадав нам хлопчик Струм?
(Сонячна енергія здавна допомагає людям,нагріває воду,освітлює приміщення)
-Що називають”зеленою енергією”?Чому?
-Назвіть приклади використання енергії Сонця.
-Що зображено на малюнках хлопчика Струма?
-Що є недоліком сонячної енергії?
(хмарні дні,недоступна в нічний час)
4).Висновки”Гронування”
-Що є найголовнішим джерелом енергії для постачання світла і тепла?
-Яку енергію перетворюють в електричну?
-Якою є енергія сонця по затратам?
-Чому енергію Сонця називають “зеленою”?
-Де на Україні потужну енергію Сонця використовують в великих масштабах?
-Де на Україні є сонячні електростанції?
6.Узагальнення і систематизація знань
1)Доповідь творчої групи”Всезнайки”
1.Цікавинки.
-До Землі світло досягає за 8хв19сек.
-Сонце за 15хв виробляє енергію,якої вистачить на рік.
-Завдяки дослідженням вчені дійшли висновку,що біле хутро північних
тварин,особливо ведмедів уловлює 95% сонячного тепла,особливості будови
волосинок цих тварин беруть до уваги під час виробництва сонячних батарей.
2.Група “ Дослідників” проаналізувала записи спостережнь за погодою і
визначила приблизну кількість сонячних днів
Звіти групи “Дослідників”
-Чи доцільно використовувати сонячні установки в нашій місцевості
3.Робота в зошиті (самостійно)
7.Підбиття підсумків.Рефлексія
Cьогодні працювали добре.Молодці..
Приємно спостерігати за вашою роботою.Найактивнішими були ... .
Із сонцем кожний дружить,
бо всі його люблять дуже.
Бажаю,щоб і ви з сонечком дружили і росли здоровими
-На отриманих сонечках показали свій настрій і прикріпили на дошці.
8.Домашнє завдання.
С.70-71.Завдання на вибір.
1.Пофантазуйте і запропонуйте власний проект використання сонячної енеггії
2.Дізнайтеся про новітні приклади використання сонячної енергії.
Дослідницький практикум “Запитай у батьків”.

You might also like