Kemahiran Manipulatif (Sinaran) 21mac

You might also like

Download as pdf or txt
Download as pdf or txt
You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #488287

RANCANGAN PELAJARAN
GURU : NURDIYANAH JINLI MINGGU : 1 HARI : ISNIN
SEKOLAH : SK PASIR PUTEH TARIKH : 21-03-2022 MASA 1: 11:00 hingga 12:00

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : SINARAN STANDARD KANDUNGAN : 1.1. Pengamatan penglihatan
MATA PELAJARAN : PK - KEMAHIRAN MANIPULATIF STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.1 Mengenal pasti susunan objek dan gambar
TAJUK : 1. SENSORI pada: (i) blok parquetry (ii) analogi bergambar

STANDARD PRESTASI

Meniru aktiviti pengamatan penglihatan dengan Menyatakan cara melakukan aktiviti pengamatan
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
bimbingan. penglihatan pada objek dan gambar.

Melakukan aktiviti pengamatan penglihatan pada Melakukan aktiviti pengamatan penglihatan pada objek dan
Tahap Penguasaan 3 Tahap Penguasaan 4
objek dan gambar berdasarkan contoh. gambar yang pelbagai.

Melakukan aktiviti pengamatan penglihatan pada pelbagai


Melakukan aktiviti pengamatan penglihatan pada
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6 jenis objek dan gambar dengan betul serta boleh
pelbagai jenis objek dan gambar dengan betul.
membantu rakan.

OBJEKTIF GURU
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
KRITERIA KEJAYAAN
melakukan susunan blok partequetry dengan baik tanpa bimbingan
guru sekurang-kurangnya 2 daripada 3 kali percubaan.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

1. Guru melakukansenaman mudah bersama murid mengikut rentak lagu.


SET INDUKSI PEMERHATIAN - Gambar aktiviti
2. Guru mengaitkan aktiviti yang dilakukan dengan tajuk pembelajaran hari ini.

3. Murid melihat tayangan video mengenai deria sensori yang terdapat pada
manusia.
Lisan - Soal jawab
4. Murid membincangkan kegunaan-kegunaan deria secara berkumpulan.

5. Guru memperkenalkan 'Blok Paquetry' kepada murid.


BERKUMPULAN PEMERHATIAN - Gambar aktiviti
6. Murid menyusun blok tersebut mengikut gambar yang diberi.

7. Murid melukis gambar rajah blok yang terhasil daripada gambar yang diberi.
INDIVIDU Hasil Kerja Murid
8. Murid membentangkan hasil kerja yang dilakukan kepada guru dan rakan
sekelas.
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Permainan
PEMIKIRAN ABAD KE-21 Berfikir Kreatif PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Bertanggungjawab
KEMAHIRAN BERFIKIR AT - Mencipta ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Kreativiti Dan Inovasi
KAEDAH ALTERNATIF Terapi Bermain BAHAN BANTU MENGAJAR Bahan Maujud
KEMAHIRAN INSANIAH Bekerjasama STRATEGI CATCH-UP PLAN SIMULASI AMALI
# NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK T/P # NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK T/P

MANDY EVE CLARISSA ELVINOS (LEWAT


PERKEMBANGAN GLOBAL - Murid boleh bergerak aktif dan DOMAIN TINGKAH
EDISON FINIAN EDNUS@EDMUND (AUTISME - ) DOMAIN KOGNITIF 4 berkolaborasi dengan murid lain semasa pengajaran dan LAKU
4
pembelajaran berlangsung)

Melcolm Dexter Melvin (MASALAH PEMBELAJARAN DOMAIN BAHASA & Mohd Faiz Farish bin Hip Yuk Lee@Lim Nip
SPESIFIK - ) KOMUNIKASI
3 (MASALAH PEMBELAJARAN SPESIFIK - Membuat buku skrap DOMAIN KOGNITIF 3
mengenai tubuh haiwan, dua haiwan pilihan)

Nur Ain Azrianie bt Mohd Fadhli (MASALAH DOMAIN TINGKAH DOMAIN BAHASA &
PEMBELAJARAN SPESIFIK - Murid berani untuk bersuara jika tidak LAKU
3 Robbie Mossen Nivoneycastro (AUTISME - ) KOMUNIKASI
2
faham aktiviti yang diberi)

Tahap Penguasaan Murid


TP1 = 0/6 TP2 = 1/6 TP3 = 3/6 TP4 = 2/6 TP5 = 0/6 TP6 = 0/6
KEHADIRAN : /6
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : Objektif tidak dapat dicapai dengan baik secara keseluruhan kerana masih terdapat murid yang belum dapat
memahami pengajaran yang disampaikan.
1. Masih terdapat murid yang kurang faham untuk menganalisis gambar yang diberi.
2. Murid tidak dapat menggambar bentuk yang terhasil daripada blok.
3. Pengajaran perlu diulang sebagai pengukuhan kepada murid pada pengajaran seterusnya.

You might also like