RPH Segak 2022

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 9

MINGGU: 13 HARI: ISNIN TARIKH: 20/6/2022

KELAS 1SM 3SD


3SB Masa: 9.30
8.10 – 10.10
8.50 am
am

MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /


PELAJARAN

TAJUK KOMPONEN KECERGASAN FIZIKALBERDASARKAN KESIHATAN


LUMBA JALAN KAKI

PENTAKSIRAN KECERGASAN FIZIKAL (UJIAN SEGAK)


Standard
Standard 1.7 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul.
Kandungan 3.5 Mengukur tahap kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
Kandungan
Standard Murid boleh:
Standard
pembelajaran Murid boleh:
pembelajaran
(LO) 3.5.1
1.7.1 Mengukur
Melakukan tahap kecergasan
kemahiran fizikal
lumba menggunakan
jalan kaki. ujian SEGAK mengikut prosedur yang betul.
(LO) 4.5.1 Menganalisis keputusan ujian SEGAK untuk menentukan tahap kecergasan fizikal kendiri.
5.3.1 Berinteraksi secara positif dalam melakukan aktiviti tanpa mengira perbezaan individu.
2.7.1 Menyatakan lakuan yang boleh membatalkan peserta lumba jalan kaki.
2.7.2 Menerangkan
Murid boleh : kesan rotasi pinggul terhadap panjang langkah (stride length) semasa
Kriteria lumba maklumat
1. Menulis jalan kakiperibadi
Kejayaan 5.2.1
2. Mengambil
Pemanasan bahagian dalam aktiviti secara aktif.
badan
(SC) 3. Melakukan Ujian SEGAK bersama penguji:
Murida) boleh:
Mengambil ukuran berat dan tinggi
Kriteria b) Naik Turun Bangku
Kejayaan 1.7.1c)Melakukan
Tekan Tubikemahiran lumba jalan kaki.
(SC) d) Ringkuk Tubi Separa
4. Penyejukkan
2.7.1 Menyatakan badan
lakuan yang boleh membatalkan peserta lumba jalan kaki.
5. Justifikasi ujian.
2.7.2 Menerangkan kesan rotasi pinggul terhadap panjang langkah (stride length) semasa
Set Induksi lumba jalan kaki
Set induksi
1.Murid
5.2.1 diterangkan
Mengambil tajuk pembelajaran
bahagian dalam aktiviti secara aktif.
2. Murid memahami pelaksanaan Ujian SEGAK
Set Induksi Set induksi
Aktiviti 1.Guru
Murid menerangkan
diberi tajuk melaksanakan
penerangn untuk pembelajaranUjian SEGAK
1.Murid melakukan pengukuran berat dan tinggi
Aktiviti 1. Muridmencatat
2. Murid diberi penerangan
bacaan dalamkemahiran jalan
borang yang kaki
disediakan
2. Murid
3. Murid melakukan
membuat pemanasan
pengiraan badan
Indek Jisim Badan melalui berat dan tinggi
4. Murid menganalisa
3.Murid Indeks Jisiim
diberikan penerangan Badan untuk
perlakuan acarakategori
jalan kaki mengikut teknik yang betul
4 Murid lakuan yang boleh membatalkan peserta lumba jalan kaki.
Penutup 1.Murid menilai BMI dan Status kecergasan kendiri dan memberi justifikasi ujian.
5. Menerangkan kesan rotasi pinggul terhadap panjang langkah (stride length) semasa
2. Guru merumuskan sesi pdpc pada hari ini
lumba jalan kaki
Refleksi 6. Murid melakukan
 ____/____ aktiviti
orang murid lumba
dapat jalan kaki
menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
Penutup 1.Murid diberi soalan latihan
 ____/____
2. Guru orang murid
merumuskan tidakpada
sesi pdpc menguasai
hari ini objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
BBM PENTAKSIR
 ____/____ orang PETA I-THINK
murid AKTIVITI
tidak menguasai STRATEGI
objektif pembelajaran EMK
dan diberi latihan pemulihan.
AN & PEMBELAJARAN
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku
BBM teks Pemerhatian
PENTAKSIR Peta
PETA buih
I-THINK Kemahiran
AKTIVITI Penyelesaian
STRATEGI Nilai
EMKMurni
Bangku, tilam Lisan
AN & Peta lakar Proses
PEMBELAJARAN masalah
PDPC Kerjasama
senaman, span,
straw, jangkauan Bertulis
PENILAIAN Aktiviti Berkumpulan
ABAD KE-21
melunjur, Pembentangan
metronome, wisel,
Buku teks,
jam randik, skital
borang Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni
ujian. Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
Bertulis Aktiviti Berkumpulan
Pembentangan
MINGGU: 13 HARI: ISNIN TARIKH: 20/6/2022

KELAS 2SB Masa: 1.10 – 1.50 TGH

MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /


PELAJARAN

TAJUK LUMBA JALAN KAKI

Standard
pembelajaran 1.7 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul.
(LO)

Murid boleh:
Kriteria
Kejayaan 1.7.1 Melakukan kemahiran lumba jalan kaki.
(SC)
2.7.1 Menyatakan lakuan yang boleh membatalkan peserta lumba jalan kaki.
2.7.2 Menerangkan kesan rotasi pinggul terhadap panjang langkah (stride length) semasa
lumba jalan kaki
5.2.1 Mengambil bahagian dalam aktiviti secara aktif.

Set Induksi Set induksi


1.Guru menerangkan tajuk pembelajaran

Aktiviti 1.Murid diberi penerangan kemahiran jalan kaki


2.Murid melakukan pemanasan badan
3.Murid diberikan penerangan perlakuan acara jalan kaki mengikut teknik yang betul
4 Murid lakuan yang boleh membatalkan peserta lumba jalan kaki.
5.Menerangkan kesan rotasi pinggul terhadap panjang langkah (stride length) semasa
lumba jalan kaki
6.Murid melakukan aktiviti lumba jalan kaki
7. Penyejukan badan

Penutup 1.Murid diminta menyatakan perlakuan lumba jalan kaki dengan betul
2. Guru membuat rumusan pembelajaran hari ini

Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________

BBM PENTAKSIR PETA I-THINK AKTIVITI STRATEGI EMK


AN & PEMBELAJARAN PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku teks Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni


Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
Bertulis Aktiviti Berkumpulan
Pembentangan
MINGGU: 13 HARI: ISNIN TARIKH: 21/6/2022
MINGGU: 13 HARI: SELASA TARIKH: 21/6/2022
KELAS 3SM 3SN Masa: 10.30 – 1.10 TGH
KELAS 2SB Masa: 7.30 – 8.10 TGH
MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /
PELAJARAN
MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /
PELAJARAN
TAJUK KOMPONEN KECERGASAN FIZIKALBERDASARKAN KESIHATAN
TAJUK KOMPONEN KECERGASAN FIZIKALBERDASARKAN KESIHATAN
PENTAKSIRAN KECERGASAN FIZIKAL (UJIAN SEGAK)
PENTAKSIRAN KECERGASAN FIZIKAL (UJIAN SEGAK)
Standard
3.5 Mengukur tahap kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
Kandungan
Standard
3.5 Mengukur tahap kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
Kandungan
Standard Murid boleh:
pembelajaran
Standard 3.5.1
MuridMengukur
boleh: tahap kecergasan fizikal menggunakan ujian SEGAK mengikut prosedur yang betul.
(LO)
pembelajaran 4.5.1 Mengukur
3.5.1 Menganalisis keputusan
tahap ujianfizikal
kecergasan SEGAK untuk menentukan
menggunakan tahap kecergasan
ujian SEGAK fizikal kendiri.
mengikut prosedur yang betul.
(LO) 5.3.1 Menganalisis
4.5.1 Berinteraksi secara positifujian
keputusan dalam melakukan
SEGAK aktiviti tanpa tahap
untuk menentukan mengira perbezaanfizikal
kecergasan individu.
kendiri.
5.3.1 Berinteraksi secara positif dalam melakukan aktiviti tanpa mengira perbezaan individu.
Murid boleh:
Kriteria 1. 2. Pemanasan
Murid boleh: badan
Kejayaan
Kriteria 3. Melakukan Ujian
1. 2. Pemanasan badan SEGAK bersama penguji:
(SC)
Kejayaan e) Mengambil
3. Melakukan ukuran berat
Ujian SEGAK bersama dan penguji:
tinggi
f) Mengambil
i) Naik Turun Bangku
ukuran berat dan tinggi
(SC) g) Naik
TekanTurun
Tubi Bangku
j)
h) Tekan
k) Ringkuk Tubi Separa
Tubi
4. Penyejukkan
l) RingkukbadanTubi Separa
5.
4. Justifikasi
Penyejukkan ujian.
badan
5. Justifikasi ujian.

Set Induksi Set induksi


1.Guru menerangkan tajuk pembelajaran
Set induksi
Set Induksi
1.Guru menerangkan tajuk pembelajaran
Aktiviti Murid diberi penerangn untuk melaksanakan Ujian SEGAK
Aktiviti 1. Murid
Murid melakukan
diberi penerangnpengukuran berat dan
untuk melaksanakan tinggi
Ujian SEGAK
2. Murid melakukan
1. mencatat bacaan dalamberat
pengukuran borang yang
dan disediakan
tinggi
3. Murid mencatat
2. membuat bacaan
pengiraan Indek
dalam Jisim yang
borang Badan melalui Berat dan Tinggi
disediakan
4.
3. Murid melaksanakan
membuat pengiraan Indek Jisim Badan melalui Tubi,
ujian Naik Turun Bangku,Tekan Berat Ringkuk Tubi Separa,
dan Tinggi
Jangkauan
4. Melunjur
Murid melaksanakan ujian Naik Turun Bangku,Tekan Tubi, Ringkuk Tubi Separa,
5 Murid melakukan
Jangkauan Melunjurpenyejukkan badan
6.Murid
5 membuat justifikasi
Murid melakukan ujianbadan
penyejukkan kecergasan SEGAK
6.Murid membuat justifikasi ujian kecergasan SEGAK
Penutup 1.Murid menilai BMI dan Status kecergasan kendiri dan memberi justifikasi ujian.
Penutup 2. Guru merumuskan
1.Murid sesiStatus
menilai BMI dan pdpc kecergasan
pada hari inikendiri dan memberi justifikasi ujian.
2. Guru merumuskan sesi pdpc pada hari ini
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
Refleksi  pengukuhanorang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
____/____
 ____/____
pengukuhanorang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdPorang
____/____ ditangguhkan kerana
murid tidak _____________
menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________

BBM PENTAKSIR PETA I-THINK AKTIVITI STRATEGI EMK


BBM AN &
PENTAKSIR PETA I-THINK PEMBELAJARAN
AKTIVITI PDPC
STRATEGI EMK
PENILAIAN
AN & ABAD KE-21
PEMBELAJARAN PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21
Buku teks Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni
Bangku, tilam
Buku teks Lisan
Pemerhatian lakar
Peta buih Proses
Kemahiran masalah
Penyelesaian Kerjasama
Nilai Murni
senaman, span,
Bangku, tilam
straw, jangkauan Bertulis
Lisan Peta lakar Aktiviti Berkumpulan
Proses masalah Kerjasama
senaman, span,
melunjur,
straw, jangkauan Bertulis Pembentangan
Aktiviti Berkumpulan
metronome, wisel,
melunjur,
jam randik, borang
Pembentangan
metronome, wisel,
ujian.
jam randik, borang
ujian.
MINGGU: 13 HARI: SELASA TARIKH: 14/6/2022
MINGGU:
KELAS 13 HARI:
1SB SELASA TARIKH:
Masa: 8.5021/6/2022
– 9.30 Pagi
KELAS
MATA 2SM
PENDIDIKAN JASMANI Masa: 7.30 – 8.10 TGH
BIL. MURID: /
PELAJARAN
MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /
PELAJARAN
TAJUK OLAHRAGA :LARI PECUT

TAJUK
Standard KOMPONEN KECERGASAN
1.7 Melakukan kemahiran FIZIKALBERDASARKAN
olahraga asas dengan lakuan yang betul KESIHATAN
Kandungan PENTAKSIRAN
2.7 MenggunakanKECERGASAN FIZIKAL
pengetahuan konsep (UJIAN SEGAK)
pergerakan dan prinsip mekanik semasa melakukan kemahiran olahraga asas.

Standard 5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.
3.5 Mengukur tahap kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
Kandungan
Standard
Standard
1.7.1 Melakukan lari pecut dengan menggunakan blok permulaan..
Murid boleh:
2.7.1 Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan ‘sedia’.
pembelajaran
pembelajaran 3.5.1 Mengukur tahap kecergasan fizikal menggunakan ujian SEGAK mengikut prosedur yang betul.
5.5.2 Mempamerkan semangat kesukanan dan permainan bersih (fairplay) dalam permainan.
(LO)
(LO) 4.5.1 Menganalisis keputusan
5.2.1 Mempamerkan keseronokan ujianmelakukan
semasa SEGAK aktiviti.
untuk menentukan tahap kecergasan fizikal kendiri.
5.3.1 Berinteraksi secara positif dalam melakukan aktiviti tanpa mengira perbezaan individu.

Murid
Murid boleh:
boleh:
Kriteria
Kriteria 1. 2. Melakukan
1.7.1 Pemanasan badan
lari pecut dengan menggunakan blok permulaan..
Kejayaan 3. Melakukan
2.7.1 Ujian
Mengenal pasti SEGAKpusat
kedudukan bersama penguji:
graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan ‘sedia’.
Kejayaan m) Mengambil
5.5.2 Mempamerkan ukuran
semangat berat dan
kesukanan permainan bersih (fairplay) dalam permainan.
dan tinggi
(SC)
(SC) 5.2.1 Mempamerkan keseronokan
n) Naik Turun Bangkusemasa melakukan aktiviti.
o) Tekan Tubi
p) Ringkuk Tubi Separa
Set Induksi Set induksi
4. Penyejukkan
1.Guru menerangkan badantajuk pembelajaran
5.
2. Justifikasi
Penerangan ujian.
aktiviti pdpc hari ini

Aktiviti 1.Murid diberi penerangn untuk melaksanakan Olahraga Lari Pecut


Set Induksi Set induksi
2.Murid melakukan pemanasan badan
1.Guru
3.Muridmenerangkan
diberi penerangan tajuk perlakuan
pembelajaran
lari pecut dengan menggunakan blok permulaan
4. Mengenal pasti kedudukan pusat graviti semasa kedudukan ‘ke garisan’ dan ‘sedia’.
Aktiviti Murid diberi penerangn untuk melaksanakan Ujian SEGAK
5.Murid melakukkan aktiviti lari pecut
1.Murid
6. Murid melakukan
melakukan pengukuran
penyejukan badan berat dan tinggi
2. Murid mencatat bacaan dalam borang yang disediakan
3. Murid membuat pengiraan Indek Jisim Badan melalui Berat dan Tinggi
4. Murid melaksanakan ujian Naik Turun Bangku,Tekan Tubi, Ringkuk Tubi Separa,
Penutup 1.Murid
Jangkauandiminta menerangakan perlakuan lari pecut
Melunjur
2. Guru merumuskan sesi pdpc pada hari ini
5 Murid melakukan penyejukkan badan
Refleksi 6.Murid membuat
 ____/____ orangjustifikasi
murid dapatujian kecergasan
menguasai SEGAK
objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
Penutup 1.Murid menilai BMI dan Status kecergasan kendiri dan memberi justifikasi ujian.
 ____/____
2. Guru orang murid
merumuskan tidakpada
sesi pdpc menguasai
hari ini objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________
Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
BBM PENTAKSIR PETA
 ____/____ orang I-THINK
murid AKTIVITI
tidak menguasai STRATEGI
objektif pembelajaran EMK
dan diberi latihan pemulihan.
AN & PEMBELAJARAN
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku
BBM teks Pemerhatian
PENTAKSIR Peta
PETA buih
I-THINK Kemahiran
AKTIVITI Penyelesaian
STRATEGI Nilai
EMKMurni
Blok Lisan
AN & Peta lakar Proses
PEMBELAJARAN masalah
PDPC Kerjasama
permulaan,skita Bertulis
PENILAIAN Aktiviti Berkumpulan
ABAD KE-21
l Pembentangan
Buku teks Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni
Bangku, tilam Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
senaman, span,
straw, jangkauan Bertulis Aktiviti Berkumpulan
melunjur, Pembentangan
metronome, wisel,
jam randik, borang
ujian.
MINGGU: 13 HARI: RABU TARIKH: 22/6/2022

KELAS 3SB 3SD Masa: 10.00 – 10.30 Pagi

MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /


PELAJARAN

TAJUK KEMAHIRAN OLAHRAGA ASAS


LARI BERPAGAR

Standard KEMAHIRAN OLAHRAGA ASAS


Kandungan 1.8 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul
2.8 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik semasa melakukan
kemahiran olahraga asas

Standard 1.8.1 Melakukan kemahiran lari berpagar.


pembelajaran 2.8.1 Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
(LO) 5.1.3 Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.

1.8.1 Melakukan kemahiran lari berpagar.


Kriteria 2.8.1 Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
Kejayaan 5.1.3 Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.
(SC)

Set Induksi 1.Murid diberi penerangan olaraga

Aktiviti 1 Melakukan kemahiran lari berpagar.


2. Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
3. Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.

Penutup 1.Murid diminta menyatakan perlakuan lari berpagar


2. Guru membuat rumusan pembelajaran hari ini

Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________

BBM PENTAKSIR PETA I-THINK AKTIVITI STRATEGI EMK


AN & PEMBELAJARAN PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku teks, Pagar Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni
rendah, skital Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
Bertulis Aktiviti Berkumpulan
Pembentangan
MINGGU: 13 HARI: RABU TARIKH: 22/6/2022

KELAS 3SM Masa: 10.30 – 11.00 Pagi

MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /


PELAJARAN

TAJUK KEMAHIRAN OLAHRAGA ASAS


LARI BERPAGAR

Standard KEMAHIRAN OLAHRAGA ASAS


Kandungan 1.8 Melakukan kemahiran olahraga asas dengan lakuan yang betul
2.8 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik semasa melakukan
kemahiran olahraga asas.

Standard 1.8.1 Melakukan kemahiran lari berpagar.


pembelajaran 2.8.1 Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
(LO) 5.1.3 Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.

1.8.1 Melakukan kemahiran lari berpagar.


Kriteria 2.8.1 Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
Kejayaan
5.1.3 Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.
(SC)

Set Induksi

Aktiviti 1. Melakukan kemahiran lari berpagar.


2.Menjelaskan kedudukan tangan dan kaki semasa fasa lonjakan dalam lari berpagar.
3.Melakukan aktiviti fizikal di ruang atau tempat yang sesuai dan selamat.

Penutup Murid diminta menyatakan perlakuan lari berpagar


2. Guru membuat rumusan pembelajaran hari ini

Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________

BBM PENTAKSIR PETA I-THINK AKTIVITI STRATEGI EMK


AN & PEMBELAJARAN PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku teks, Pagar Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni
rendah, skital Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
Bertulis Aktiviti Berkumpulan
Pembentangan
MINGGU: 13 HARI: ISNIN TARIKH: 22/6/2022

KELAS 3SM Masa: 10.30 – 11.10 am

MATA PENDIDIKAN JASMANI BIL. MURID: /


PELAJARAN

TAJUK KOMPONEN KECERGASAN FIZIKALBERDASARKAN KESIHATAN


PENTAKSIRAN KECERGASAN FIZIKAL (UJIAN SEGAK)

Standard
3.5 Mengukur tahap kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
Kandungan

Standard Murid boleh:


pembelajaran 3.5.1 Mengukur tahap kecergasan fizikal menggunakan ujian SEGAK mengikut prosedur yang betul.
(LO) 4.5.1 Menganalisis keputusan ujian SEGAK untuk menentukan tahap kecergasan fizikal kendiri.
5.3.1 Berinteraksi secara positif dalam melakukan aktiviti tanpa mengira perbezaan individu.

Murid boleh:
Kriteria 1. Menulis maklumat peribadi
Kejayaan 2. Pemanasan badan
(SC) 3. Melakukan Ujian SEGAK bersama penguji:
4. Mengambil ukuran berat dan tinggi

Set Induksi Set induksi


1.Guru menerangkan tajuk pembelajaran

Aktiviti Murid boleh :


1. Murid melakukan pengukuran berat dan tinggi
2. Murid mencatat bacaan dalam borang yang disediakan
3. Murid membuat pengiraan Indek Jisim Badan melalui Berat dan Tinggi
4. Murid melaksanakan ujian Tekan Tubi
5. Murid melaksanakan ujian Ringkuk Tubi Separa
6. Murid melaksanakan Ujian Jangkauan Melunjur
7. Murid melakukan penyejukkan badan
8. Murid membuat justifikasi ujian kecergasan SEGAK

Penutup 1.Murid menilai BMI dan Status kecergasan kendiri dan memberi justifikasi ujian.
2. Guru merumuskan sesi pdpc pada hari ini

Refleksi  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/
pengukuhan
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
 Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________

BBM PENTAKSIR PETA I-THINK AKTIVITI STRATEGI EMK


AN & PEMBELAJARAN PDPC
PENILAIAN ABAD KE-21

Buku teks Pemerhatian Peta buih Kemahiran Penyelesaian Nilai Murni


Bangku, tilam Lisan Peta lakar Proses masalah Kerjasama
senaman, span,
straw, jangkauan Bertulis Aktiviti Berkumpulan
melunjur, Pembentangan
metronome, wisel,
jam randik, borang
ujian.
KEJOHANAN
OLAHRAGA SMKTM
KALI KE-49 TAHUN
2022
TARIKH : 24 JUN 2022
JUMAAT
MASA: 7.30 -12.30 TGH

You might also like