Compile RPH M31

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 18

Pelan Pengajaran

SMK PASIR GUDANG 3


Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Bentuk Geometri Tiga 2 Intan 25/9/2022
Dimensi Hari;Ahad
Kehadiran : / Masa : 1.10.-
2.10
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
6.4.2, 6.4.3 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menghitung gabungan isipadu Murid dapat :

1) menghitung gabungan isipadu kon,


kubus dan hemisfera
(TP 3 / 4 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Geometri, tiga, dimensi, luas, isipadu

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc dalam tajuk bentuk geometri 3 dimensi? memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1 MENGHITUNG GABUNGAN ISIPADU KON, KUBUS DAN


Bagaimanakah anda akan menerangkan HEMISFERA (AKTIVITI 1. ONE TO TWO GROUP
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda?
Adakah anda akan memberikan strategi 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 3 soalan
contoh? gabungan isipadu kon,hemisfera dan kubus dalam kumpulan
Adakah anda mempunyai aktiviti masing-masing
berkumpulan?
Bagaimanakah anda akan menguruskan
kumpulan anda? 2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing Terdapat 11 murid
mempunyai
Pentaksiran: 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi masalah dalam
Apakah peluang  yang ada untuk menyelesaikan soalan tersebut
pentaksiran? menghitung
gabungan isipadu
Siapakah yang anda akan taksirkan? 4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi
menyelesaikannya Soalan KBAR telah
Apakah yang anda akan taksirkan?
diberi supaya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan memantapkan asas
perlu kumpulkan? pengiraan isipadu
6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan
KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK KK1 tidak dapat
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini. dicapai

Kerja susulan telah


diberi
Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Latihan menghitung isipadu(buku
teks)
Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: ASAS SAINS KOMPUTER Topik: Kelas: Tarikh:
Pembangunan Algorithma 3 Amber 25/9/2022
Hari; Ahad
Kehadiran : / Masa : 4.10.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
3.1.4 Yakin, beretika MATEMATIK

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat mengesan dan membaiki ralat dalam Murid dapat :
pseudokod dan melukis carta alir
1) dapat mengesan dan membaiki ralat
dalam pseudokod dan melukis carta alir
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Pseudokod, ralat

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc sebelum ini? memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1 , MENGESAN DAN MEMBAIKI RALAT DALAM


Bagaimanakah anda akan menerangkan PSEUDOKOD DAN MELUKIS CARTA ALIR (AKTIVITI 1. ONE
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
TO TWO GROUP
murid anda?
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan kepada semua murid dalam kumpulan
Adakah anda mempunyai aktiviti dimana perlu menulis pseudokod dan melukis carta alir bagi
berkumpulan? sesuatu penyelesaian masalah yang dipilih
Bagaimanakah anda akan menguruskan Hanya terdapat 6
kumpulan anda? murid mempunyai
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing masalah dalam
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
mengesan ralat
3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi dalam pseudokod
pentaksiran?
menyelesaikan soalan tersebut mereka
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru memberi 25min untuk menyelesaikannya
Apakah yang anda akan taksirkan?

Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda 5. Selepas itu, semua murid perlu ‘run’ code mereka dalam
perlu kumpulkan? phyton program.

6. Semua murid diarahkan untuk mengesan dan baiki ralat dalam


pseudokod mereka dalam masa lebih kurang 25 min

7. Guru menyemak semua hasil kerja murid

8. Rumusan akan dibuat oleh guru dan wakil murid

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK KK1 dapat dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Berlian 25/9/2022
Hari; Ahad
Kehadiran : / Masa : 4.45.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes yang melibatkan
garisan sendeng
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES YANG MELIBATKAN GARISAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? SENDENG(TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 5 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 6 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing memmpunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencari jarak
menyelesaikan soalan tersebut antara dua titik
Siapakah yang anda akan taksirkan? kerana lemah
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 30 min diberikan bagi dalam asas mencari
menyelesaikannya koordinat
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan
Pdpc akan
6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan disambung pada
KK1 hari esok bagi aras
soalan yang lebih
sukar

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Delima 26/9/2022
Hari; Isnin
Kehadiran : / Masa : 1.10.-
2.10
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.2.1, 7.2.3 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan titik tengah di antara dua titik Murid dapat :
pada satah Cartes
1) menentukan titik tengah di antara
dua titik pada satah Cartes
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Cartes, satah, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN TITIK TENGAH DI ANTARA DUA


Bagaimanakah anda akan menerangkan
TITIK PADA SATAH CARTES (TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 4 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti menentukan titik tengah di antara dua titik pada satah cartes
berkumpulan?
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 7 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing memmpunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencari titik tengah
menyelesaikan soalan tersebut antara dua titik
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 30 min diberikan bagi
Apakah yang anda akan taksirkan?
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: ASAS SAINS KOMPUTER Topik: Kelas: Tarikh:
Kod Arahan 2 Amber 26/9/2022
Hari; Isnin
Kehadiran : / Masa : 4.10.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
3.2.1 Yakin, beretika MATEMATIK

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menghasilkan atur cara yang Murid dapat :
melibatkan struktur kawalan jujukan dalam penyelesaian masalah
1) dapat menghasilkan atur cara yang
melibatkan struktur kawalan jujukan
dalam penyelesaian masalah
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Struktur kawalan

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc sebelum ini? memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1 , DAPAT MENGHASILKAN ATUR CARA YANG


Bagaimanakah anda akan menerangkan MELIBATKAN STRUKTUR KAWALAN JUJUKAN DALAM
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
PENYELESAIAN MASALAH (AKTIVITI 1. ONE TO TWO GROUP
murid anda?
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan kepada semua murid dalam kumpulan
Adakah anda mempunyai aktiviti dimana perlu menulis pseudokod ( kawalan jujukan sahaja) dan
berkumpulan? melukis carta alir bagi sesuatu penyelesaian masalah yang dipilih
Bagaimanakah anda akan menguruskan Hanya terdapat 2
kumpulan anda? murid mempunyai
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing masalah dalam
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
menulis pseudokod
3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi
pentaksiran?
menyelesaikan soalan tersebut
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru memberi 25min untuk menyelesaikannya
Apakah yang anda akan taksirkan?

Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda 5. Guru menyemak semua hasil kerja murid
perlu kumpulkan?
6. Rumusan akan dibuat oleh guru dan wakil murid

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK KK1 dapat dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Berlian 25/9/2022
Hari; Isnin
Kehadiran : / Masa : 4.45.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes yang melibatkan
garisan sendeng
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES YANG MELIBATKAN GARISAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? SENDENG(TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 6 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Pdpc semalam
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing disambung kerana
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
semalam tidak
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencukupi masa
menyelesaikan soalan tersebut
Siapakah yang anda akan taksirkan? Pembezaan soalan
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi telah diberi kerana
menyelesaikannya melibatkan soalan
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda KBAR dan KBAT
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan
4 soalan KBAR
6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan 2 soalan KBAT
KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Ametis 27/9/2022
Hari; Selasa
Kehadiran : / Masa : 3.00.-
3.35
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes yang melibatkan
garisan sendeng
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES YANG MELIBATKAN GARISAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? SENDENG(TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 5 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 3 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing memmpunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencari jarak
menyelesaikan soalan tersebut antara dua titik
Siapakah yang anda akan taksirkan?

Apakah yang anda akan taksirkan?


4. Guru menetapkan masa hanya 30 min diberikan bagi
menyelesaikannya Pdpc akan
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda disambung pada
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan hari esok bagi aras
soalan yang lebih
6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan sukar
KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Berlian 27/9/2022
Hari; Selasa
Kehadiran : / Masa : 4.45.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2, 7.2.4 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes dalam penyelesaian masalah
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes dalam penyelesaian
masalah
(TP 4 / 5 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES DALAM PENYELESAIAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? MASALAH (TP 4 / 5 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 3 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan penyelesaian masalah dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 8 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing mempunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi menyelesaikan
menyelesaikan soalan tersebut soalan aras
Siapakah yang anda akan taksirkan? sederhana / tinggi
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Intan 27/9/2022
Hari; Selasa
Kehadiran : / Masa : 5.15.-
5.45
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes yang melibatkan
garisan sendeng
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES YANG MELIBATKAN GARISAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? SENDENG(TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 3 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 9 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing memmpunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencari jarak
menyelesaikan soalan tersebut antara dua titik
Siapakah yang anda akan taksirkan? kerana lemah
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 20 min diberikan bagi dalam asas mencari
menyelesaikannya koordinat
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Ametis 28/9/2022
Hari; Rabu
Kehadiran : / Masa : 1.10.-
2.10
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2, 7.2.4 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes dalam penyelesaian masalah
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes dalam penyelesaian
masalah
(TP 4 / 5 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES DALAM PENYELESAIAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? MASALAH (TP 4 / 5 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 4 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan penyelesaian masalah dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 6 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing mempunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi menyelesaikan
menyelesaikan soalan tersebut soalan aras
Siapakah yang anda akan taksirkan? sederhana / tinggi
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Delima 28/9/2022
Hari; Rabu
Kehadiran : / Masa : 2.40.-
3.30
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.1.1,7.1.3,7.2, 7.2.4 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan jarak di antara dua titik pada Murid dapat :
satah Cartes dalam penyelesaian masalah
1) menentukan jarak di antara dua titik
pada satah Cartes dalam penyelesaian
masalah
(TP 4 / 5 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN JARAK DI ANTARA DUA TITIK


Bagaimanakah anda akan menerangkan
PADA SATAH CARTES DALAM PENYELESAIAN
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? MASALAH (TP 4 / 5 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 4 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
menentukan jarak di antara dua titik pada satah cartes
Bagaimanakah anda akan menguruskan penyelesaian masalah dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 10 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing mempunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi menyelesaikan
menyelesaikan soalan tersebut soalan aras
Siapakah yang anda akan taksirkan? sederhana / tinggi
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 tidak dapat


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini. Kerja susulan telah
diberi

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


2 Soalan KBAR & 2 soalan
KBAT
Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: ASAS SAINS KOMPUTER Topik: Kelas: Tarikh:
Pembangunan Algorithma 3 Amber 28/9/2022
Hari; Rabu
Kehadiran : / Masa : 4.45.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
3.1.4 Yakin, beretika MATEMATIK

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat mengesan dan membaiki ralat bagi Murid dapat :
penyelesaian masalah yang melibatkan sort
1) dapat mengesan dan membaiki ralat
bagi penyelesaian masalah yang
melibatkan sort
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Pseudokod, ralat

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc sebelum ini? memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1 , MENGESAN DAN MEMBAIKI RALAT BAGI


Bagaimanakah anda akan menerangkan PENYELESAIAN MASALAH YANG MELIBATKAN SORT
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
AKTIVITI 1. ONE TO TWO GROUP
murid anda?
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan kepada semua murid dalam kumpulan
Adakah anda mempunyai aktiviti dimana perlu menulis pseudokod bagi sesuatu penyelesaian
berkumpulan? masalah yang dipilih
Bagaimanakah anda akan menguruskan Hanya terdapat 4
kumpulan anda? murid mempunyai
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing masalah dalam
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
mengesan ralat
3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi dalam pseudokod
pentaksiran?
menyelesaikan soalan tersebut mereka
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru memberi 25min untuk menyelesaikannya
Apakah yang anda akan taksirkan?

Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda 5. Selepas itu, semua murid perlu ‘run’ code mereka dalam
perlu kumpulkan? phyton program.

6. Semua murid diarahkan untuk mengesan dan baiki ralat dalam


pseudokod mereka dalam masa lebih kurang 25 min

7. Guru menyemak semua hasil kerja murid

8. Rumusan akan dibuat oleh guru dan wakil murid

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK KK1 dapat dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Intan 29/9/2022
Hari; Khamis
Kehadiran : / Masa : 1.10.-
2.10
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.2.1, 7.2.3 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan menentukan titik tengah di antara dua titik Murid dapat :
pada satah Cartes
1) menentukan titik tengah di antara
dua titik pada satah Cartes
(TP 3 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Cartes, satah, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENENTUKAN TITIK TENGAH DI ANTARA DUA


Bagaimanakah anda akan menerangkan
TITIK PADA SATAH CARTES (TP 3 ) (AKTIVITI 1. ONE
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 4 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti menentukan titik tengah di antara dua titik pada satah cartes
berkumpulan?
Bagaimanakah anda akan menguruskan dalam kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 10 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing memmpunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi mencari titik tengah
menyelesaikan soalan tersebut antara dua titik
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 30 min diberikan bagi
Apakah yang anda akan taksirkan?
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 tidak dapat


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini. Kerja susulan telah
diberi

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: ASAS SAINS KOMPUTER Topik: Kelas: Tarikh:
Kod Arahan 2 Amber 29/9/2022
Hari; Khamis
Kehadiran : / Masa : 3.00.-
3.35
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
3.2.1 (ii) Yakin, beretika MATEMATIK

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menghasilkan atur cara yang Murid dapat :
melibatkan struktur kawalan pilihan dalam penyelesaian masalah
1) dapat menghasilkan atur cara yang
melibatkan struktur kawalan pilihan
dalam penyelesaian masalah
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Struktur kawalan

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc sebelum ini? memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1 , DAPAT MENGHASILKAN ATUR CARA YANG


Bagaimanakah anda akan menerangkan MELIBATKAN STRUKTUR KAWALAN PILIHAN DALAM
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
PENYELESAIAN MASALAH (AKTIVITI 1. ONE TO TWO GROUP
murid anda?
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan kepada semua murid dalam kumpulan
Adakah anda mempunyai aktiviti dimana perlu menulis pseudokod ( kawalan PILIHAN sahaja) dan
berkumpulan? melukis carta alir bagi sesuatu penyelesaian masalah yang dipilih
Bagaimanakah anda akan menguruskan Hanya terdapat 7
kumpulan anda? murid mempunyai
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing masalah dalam
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
menulis pseudokod
3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi
pentaksiran?
menyelesaikan soalan tersebut
Siapakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru memberi 25min untuk menyelesaikannya
Apakah yang anda akan taksirkan?

Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda 5. Guru menyemak semua hasil kerja murid
perlu kumpulkan?
6. Rumusan akan dibuat oleh guru dan wakil murid

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK KK1 dapat dicapai
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Ametis 29/9/2022
Hari; Khamis
Kehadiran : / Masa : 4.10.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.3 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menyelesaikan masalah yang Murid dapat :
melibatkan sistem koordinat
1) menyelesaikan masalah yang
melibatkan sistem koordinat
(TP 4 / 5 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENYELESAIKAN MASALAH YANG


Bagaimanakah anda akan menerangkan
MELIBATKAN SISTEM KOORDINAT
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? (TP 4 / 5 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 4 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
penyelesaian masalah yang melibatkan sistem koordinat dalam
Bagaimanakah anda akan menguruskan kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 4 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing mempunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi menyelesaikan
menyelesaikan soalan tersebut soalan aras
Siapakah yang anda akan taksirkan? sederhana / tinggi
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 40 min diberikan bagi
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Pelan Pengajaran
SMK PASIR GUDANG 3
Mata Pelajaran: MATEMATIK Topik: Kelas: Tarikh:
Koordinat 2 Ametis 29/9/2022
Hari; Khamis
Kehadiran : / Masa : 4.10.-
5.15
Kod Standard Pembelajaran Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
7.3 Yakin, beretika RBT

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menyelesaikan masalah yang Murid dapat :
melibatkan sistem koordinat
1) menyelesaikan masalah yang
melibatkan sistem koordinat
(TP 4 / 5 )
Konsep Utama/ Perbendaharaan Kata Utama: Sumber: Buku teks, bahan edaran
Satah cartes, jarak, titik

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Aktiviti Pemula
Bagaimanakah cara anda akan menarik
SET INDUKSI ; Guru menanyakan murid, apakah yang di Semua murid dapat
minat murid dengan topik anda?
pelajari pada pdpc yang lepas memberi pendapat
Apakah rutin anda? masing-masing
1. Semua murid memberi pendapat berkaitan soalan tersebut
2. Guru menerangkan OP dan KK bagi pembelajaran hari ini

Aktiviti Utama KK1, MENYELESAIKAN MASALAH YANG


Bagaimanakah anda akan menerangkan
MELIBATKAN SISTEM KOORDINAT
tentang pembelajaran dengan jelas kepada
murid anda? (TP 4 / 5 ) (AKTIVITI 1. ONE TWO GROUP
Adakah anda akan memberikan strategi
contoh? 1. Guru memberi tugasan semua murid perlu menjawab 3 soalan
Adakah anda mempunyai aktiviti
berkumpulan?
penyelesaian masalah yang melibatkan sistem koordinat dalam
Bagaimanakah anda akan menguruskan kumpulan masing-masing
kumpulan anda? Terdapat 7 murid
2.Murid akan mula berbincang dalam kumpulan masing-masing mempunyai
Pentaksiran:
Apakah peluang  yang ada untuk
masalah dalam
pentaksiran? 3. Murid akan berkongsi cara dan pendapat sesama mereka bagi menyelesaikan
menyelesaikan soalan tersebut soalan aras
Siapakah yang anda akan taksirkan? sederhana / tinggi
Apakah yang anda akan taksirkan?
4. Guru menetapkan masa hanya 20 min diberikan bagi
menyelesaikannya
Apakah hasil kerja murid/bukti yang anda
perlu kumpulkan? 5. Guru menyemak semua jawapan setiap kumpulan

6. Wakil murid membuat rumusan dan mengaitkannya dengan


KK1

Aktiviti Plenari AKTIVITI PENUTUP : TELL ME KK1 dapat dicapai


Apakah maklumat yang ANDA perlu
1) Murid mengulang OP dan KK
ketahui pada penghujung sesi ini? 
Apakah yang murid perlu ketahui? 2) Guru membuat rumusan hasil pembelajaran hari ini.

Kerja susulan untuk murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


LAPORAN AKTIVITI MINGGUAN
TARIKH AKTIVITI CATATAN
ISNIN KELAS INTENSIF Mengajar matematik tingkatan
MATEMATIK 3
26/9/2022
Per ; Kelas Intensif Matematik
Program Panitia (Kelas Tambahan)
Tempat ; Bengkel Mekanikal
Waktu : 10.30 am – 12.00pm

RABU KELAS INTENSIF Mengajar matematik tingkatan


MATEMATIK 2
28/9/2022
Per ; Kelas Intensif Matematik
Program Panitia (Kelas Tambahan)
Tempat ; Bengkel Mekanikal
Waktu : 10.30 am – 12.00pm

RABU PERJUMPAAN Mengendalikan aktiviti


KOKURIKULUM (UBS) berkumpulan
28/9/2022
Per : Perjumpan Kadet Bomba
Tempat : Galeri Sarjana
Waktu : 5.15pm – 6.40pm

You might also like