Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 3

PREDMET: Engleski jezik NASTAVNIK:

ČAS BROJ: 21. ODELJENJE: DATUM:


NASTAVNA TEMA: Shopping for Mum
NASTAVNA JEDINICA: Revision 1
TIP ČASA: utvrđivanje
CILJ ČASA: Osposobljavanje učenika da primene stečena znanja u novom kontekstu.
OPŠTI ISHODI:
Na kraju teme učenici će biti u stanju da:
- prepoznaju i imenuju pojmove koji se odnose na temu;
- razumeu jednostavnije opise predmeta i mesta;
- opišu bića, predmete i mesta u nekoliko vezanih jednostavnijih iskaza; razumeju, pitaju i saopšte koliko nečega ima;
- razumeju jednostavnije iskaze kojima se izražava posedovanje / neposedovanje i reaguje na njih;
- traže i daju jednostavnija obaveštenja koja se odnose na posedovanje / neposedovanje;
- razumeju, pitaju i saopšte koliko nečega ima;
- poštuju pravila učtive komunikacije prilikom kupovine
- razumeju i saopšte jednostavnije iskaze koji se odnose na hronološko vreme;
- razumeju jednostavnije tekstove u kojima se opisuju uobičajene radnje u sadašnjosti koje se događaju u određeno
vreme; razmene informacije koje se odnose na datu komunikativnu situaciju;
- opišu uobičajene radnje u sadašnjosti koje se događaju u određeno vreme;
- razumeju i objasne sličnosti i razlike u svakodnevnim aktivnostima tokom radnog dana u ciljnoj kulturi i kod nas.

OPERACIONALIZOVANI ISHODI:
Na kraju časa učenici će biti u stanju da:
- primene stečena znanja u novom kontekstu
- imenuju pojmove koji se odnose na hranu
- razumeju i saopšte jednostavnije iskaze koji se odnose na hronološko vreme.

METODE RADA: auditivna, problemska nastava, rad na tekstu, dijaloška, metoda pisanja, audio-lingvalna
OBLICI RADA: frontalni, individualni, rad u paru
NASTAVNA SREDSTVA: udžbenik, radna sveska, CD, CPT, online practice, tabla
MEĐUPREDMETNA POVEZANOST: srpski jezik i književnost, priroda i društvo, muzička kultura
MEĐUPREDMETNE KOMPETENCIJE: učenje, komunikacija, saradnja, odgovorno učešće u demokratskom
društvu, rad sa podacima i informacijama

UVODNI DEO:

 Nastavnik pomoću kartica obnavlja sa učenicima reči koje se odnose na hranu. Pokazuje fleš karticu sa
crtežom jaja i pita What are these? Zatim na tabli piše broj 8 i podstiče učenike da ga imenuju, a potom
ukazuje na razliku u izgovoru glasova /e/ i /eI/ – eggs i eight.

GLAVNI DEO:

Aktivnost 1 – Radna sveska, strana 27, zadatak 1. Vežbanje izgovora. (Slušanje 1.32)

 Nastavnik upućuje učenike na crtež i podseća ih da je u pitanju zvučna mašina koja izgovara određene grupe reči i
da će danas učenici pomoću nje vežbati izgovor glasova /e/ i /eI/ /. Pušta CD sa pauzama, kako bi učenici
rasporedili date reči u odgovarajuću kategoriju. Provera odgovora se vrši tako što učenici čitaju odgovore, a
nastavnik ih beleži na tabli u unapred nacrtanoj tabeli sa dve kolone.

Aktivnost 2 – Radna sveska, strana 27, zadatak 2. Slušanje. (Slušanje 1.33)

Nastavnik pušta CD kako bi učenici još jednom proverili tačnost svojih odgovora.

1
Aktivnost 3 – Radna sveska, strana 27, zadatak 3. Pesmica. (Slušanje 1.34)

Nastavnik upućuje učenike na pesmicu u vežbanju i daje učenicima dovoljno vremena da je pročitaju, a zatim pušta
CD i podstiče učenike da je pevaju. Nastavnik ističe da obrate pažnju na izgovor glasova obrađenih u prvom
zadatku i pomaže učenicima u izgovoru i intonaciji.

Aktivnost 4 – Obnavljanje.

Nastavnik zamoli učenike da zatvore udžbenike i pita ih koliko se sećaju iz obrađene nastavne teme, mogu li da
imenuju reči koje se odnose na hranu, sećaju li se kako se iskazuje hronološko vreme, Otove pesme i kako poručiti
hranu u restoranu.

Aktivnost 2 – Radna sveska, strana 28, Kviz.

Nastavnik piše na table ‘Quizzy’s Questions’ i pita učenike sećaju li se o kakvoj vrsti vežbanja se radi. Podseća
učenike da ovo nije test, već način da obnove naučeno gradivo. Deli učenike u parove i daje im dovoljno vremena da
kažu koliko je sati i označe časovnike na jedan od dva ponuđena načina, reše ukrštenicu i formiraju rečenice od
ponuđenih reči.

Odgovori:

Question 1: four o’clock half past eight six o’clock half past twelve two o’clock half past ten
Question 2: crisps sandwich cheese grapes pasta egg milk biscuits rice bread
Question 3: 1 He’s got some biscuits. 2 She hasn’t got any crisps. 3 He doesn’t like green apples.
4 She has lunch at one o’clock. 5 She sometimes has cereal for breakfast. 6 He never has sandwiches for
lunch.

ZAVRŠNI DEO:

Učenici označavaju odgovarajuće polje, radeći samoprocenjivanje svog napretka.

Nastvnik odgovara na eventualna pitanja i nedoumice učenika.

Domaći zadatak: pripremiti se za test.

ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________
2
_________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

You might also like