Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 5

PRIPREMA ZA ČAS 23

Predmet: Engleski jezik Škola i razred:


Nastavnica/
Datum održavanja:
nastavnik:
Nastavna Module 2, Travel the World
tema/oblast:
Nastavna jedinica: Progress Check 2

Tip časa: utvrđivanje


 Usvajanje i primena jezičkih sadržaja koji se odnose na
Cilj časa: opisivanje događaja u prošlosti.

Na kraju časa učenik će biti u stanju da:


 razumeju opšti smisao i glavne informacije iz tekstova koji se
odnose na opisivanje radnji i situacija u sadašnjosti i prošlosti;
Očekivani ishodi na
kraju časa:  razmene nekoliko informacija u nizu koje se odnose na radnje i
situacije u sadašnjosti i iz prošlosi;
 poštuju pravila učtive komunikacije.

demonstrativna, audio-lingvalna, dijaloška, metoda pisanja, rad na


Nastavne metode:
tekstu
Udžbenik Right on 4, IWB softver, računar, projektor, zvučnici,
Nastavna sredstva:
platno, CD, tabla
Oblici rada: frontalni, individualni, rad u paru
Komunikativna kompetencija, kompetencija za učenje, digitalna
Međupredmetne
kompetencija, rad sa podacima i informacijama, odgovorno učešće u
kompetencije:
demokratskom društvu
Međupredmetno
srpski jezik i književnost, geografija
povezivanje:
Ključni pojmovi: Past simple, Past Continuous, Present Perfect, Used to

1
Prikaz multimedijalnih sadržaja nastavne
jedinice 1. Zadatak:
vokabular.
2. Zadatak
glagoli.
3. Zadatak:
predlozi
Continuous.
4. Zadatak:
dopunjavanje
rečenica
odgovarajući
m oblicima
glagola
5. Zadatak: -
dopunjavanje
rečenica
6. Zadatak:
biranje
odgovora
7dopunjavanj
e rečenica
8. Zadatak:
Slušanje i
zaokruživanje
9. Zadatak:
Samoevaluaci
ja.

TOK ČASA

Planirane aktivnosti nastavnice/nastavnika: Planirane aktivnosti


učenika:
Uvodni deo časa (5 minuta)

Udžbenik 44. i 45. strana, Progress Check 2

1. Choose the correct word. - Biraju odgovarajuće


- Ističe cilj časa. reči u rečenicama.
- Objašnjava da učenici treba da odaberu odgovarajuću reč u rečenici. - Čitaju i proveravaju
- Sluša i proverava odgovore. odgovore.

Glavni deo časa (30 minuta)

2
2. Fill in with: got, froze, missed, poured, lost. - Dopunjuju rečenice
- Objašnjava da učenici treba da dopune rečenice datim rečima. datim rečima.
- Sluša i proverava odgovore. - Čitaju i proveravaju
odgovore.

3. Choose the correct preposition. - Biraju odgovarajuće


- Objašnjava da učenici treba da odaberu odgovarajuću reč u reči u rečenicama.
rečenici. - Čitaju i proveravaju
- Sluša i proverava odgovore. odgovore.

4. Complete the gaps with the correct form of - Dopunjuju tekst


the words in brackets. odgovarajućim
- Objašnjava da učenici treba da dopune rečenice odgovarajućim oblikom glagola.
oblikom glagola. - Čitaju i proveravaju
- Sluša i proverava odgovore. odgovore.

5. Put the verb in brackets into the past simple or the past - Dopunjavaju
continuous. rečenice.
- Objašnjava da učenici treba da dopune rečenice odgovarajućim - Čitaju i proveravaju
oblikom glagola u zagradi. odgovore.
- Sluša i proverava odgovore.

6. Choose the correct option. - Biraju tačne


- Objašnjava da učenici treba da odaberu odgovarajuću reč u rečenici. odgovore.
- Sluša i proverava odgovore. - Čitaju i proveravaju
odgovore.

7. Choose the correct option.


- Objašnjava da učenici treba da odaberu odgovarajuću reč u rečenici. - Biraju tačne
- Sluša i proverava odgovore. odgovore.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.

8. Listen to three conversations and choose the correct answer.


- Objašnjava da učenici treba na osnovu slušanja da odaberu tačne - Na osnovu slušanja
odgovore. biraju odgovore.
- Pušta CD (1.20). - Čitaju i proveravaju
- Sluša i proverava odgovore. odgovore.

9. Read the email and think of a word which best fits each gap (1- - Dopunjavaju imejl.
3
8). Use only one word in each gap. - Čitaju i proveravaju
- Upućuje učenike da pročitaju imejl i dopune ga odgovarajućim odgovore.
rečima.
- Sluša i proverava odgovore.

Završni deo časa (10 minuta)

Competences - Samoevaluiraju se.


- Beleže domaći
- Upućuje učenike da izvrše samoevaluaciju svog znanja, a u vezi sa zadatak.
gradivom ove nastavne teme.
- Zadaje domaći zadatak.
Domaći zadatak
Radna sveska 20. i 21. strana.

Izgled table

- praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti


Načini provere - tačnost rešenja vežbanja u udžbeniku
ostvarenosti ishoda: - uspešnost učenika tokom aktivnosti u zaključnom delu
časa
ОKVIR ZA
PREISPITIVANJE
OSTVARENOG ČASA:
 Da li mi je adekvatan
izbor načina provere
ostvarenosti ishoda?
 Da li sam planirao/-la

4
adekvatne aktivnosti
učenika?a
 Da li je bilo
odstupanja/poteškoća
prilikom ostvarivanja
planiranog?
 Šta bih promenio/-la?

You might also like