Download as doc, pdf, or txt
Download as doc, pdf, or txt
You are on page 1of 5

PRIPREMA ZA ČAS 18

Predmet: Engleski jezik Škola i razred:


Nastavnica/
Datum održavanja:
nastavnik:
Nastavna Module 2, Travel the World
tema/oblast:
Nastavna jedinica: Units 2c, Holiday problems

Tip časa: utvrđivanje


 Usvajanje i primena jezičkih sadržaja koji se odnose na
Cilj časa: opisivanje problema tokom odmora.

Na kraju časa učenik će biti u stanju da:


Očekivani ishodi na  opisuje događaje koji se odnose na probleme tokom odmora
kraju časa:  u nekoliko vezanih iskaza opišu likove koristeći naučene fraze.

demonstrativna, audio-lingvalna, dijaloška, metoda pisanja, rad na


Nastavne metode:
tekstu
Udžbenik Right on 4, IWB softver, računar, projektor, zvučnici,
Nastavna sredstva:
platno, CD, tabla
Oblici rada: frontalni, individualni, rad u paru
Komunikativna kompetencija, kompetencija za učenje, digitalna
Međupredmetne
kompetencija, rad sa podacima i informacijama, odgovorno učešće u
kompetencije:
demokratskom društvu
Međupredmetno
srpski jezik i književnost, geografija
povezivanje:
Ključni pojmovi: holidays

1
Prikaz multimedijalnih sadržaja nastavne
jedinice 1. Zadatak
vokabular
2. Zadatak.
korišćenje
fraza u
opisivanju
3. Zadatak.
razumevanje
na osnovu
slušanja.

TOK ČASA

Planirane aktivnosti nastavnice/nastavnika: Planirane aktivnosti


učenika:
Uvodni deo časa (5 minuta)

Udžbenik 34. strana, 2c Listening

1. Listen and repeat.


- Ponavljaju reči
- Ističe cilj časa. vežbajući izgovor.
- Upućuje učenike da pogledaju slike u vežbanju. - Slušaju objašnjenja.
- Pušta CD (1.12) kako bi učenici ponovili reči horski i pojedinačno. - Postavljaju pitanja.
- Upućuje učenike na odeljak Note. - Navode sopstvene
- Daje dodatna objašnjenja i odgovara na eventualna pitanja i primere upotrebe
nedoumice učenika u vezi sa navedenim frazama: datih fraza.
2
get seasick = become seasick
get sunburnt = become sunburnt
get food poisoning = have food poisoning
get lost = become lost.
- Podstiče učenike da navedu svoje primere upotrebe ovih fraza i
pohvaljuje ih.

Glavni deo časa (30 minuta)

2. Talk about the people in Ex. 1. Use phrases from the Useful
Language box.
- Upućuje učenike da treba da iskoriste fraze iz vežbanja i u paru - Naučenim frazama
opišu likove iz 1. vežbanja. opisuju najpre u paru,
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi. a zatim i pred
- Ohrabruje učenike da pred razredom opišu prikazane likove. razredom, likove iz
vežbanja.

Primer:

A: Guess what? Lyn got seasick while she was


on holiday.
B: How awful!
3 A: Have you heard? Lucas got sunburnt while
he was on holiday.
B: Oh no!
4 A: Did you hear about Tina? She got food
poisoning while she was on holiday.
B: Oh dear!
5 A: Did you hear what happened to Mary? The
airline lost her luggage while she was flying
to Madrid.
B: That’s a shame.
6 A: Guess what? Joan had no hotel reservation
when she arrived at her hotel.
B: That’s terrible!
7 A: Have you heard? Laura lost her passport
while she was on holiday.
B: Oh no!
8 A: Did you hear about Ben? He missed his flight
when he was returning from his holiday.

3
B: That’s a pity.
9 A: Did you hear what happened to Alfie? He
got lost while he was on holiday.
B: That’s too bad!
10 A: Guess what? Ryan lost his smartphone while
he was on holiday.
B: How awful!

Završni deo časa (10 minuta)

3. Listen to four conversations and choose the correct answer.


- Na osnovu slušanja
- Upućuje učenike da na osnovu slušanja treba da odaberu tačan biraju tačne
odgovor. odgovore.
- Pušta CD (1.13) - Čitaju i proveravaju
- Sledi usmena provera odgovora. odgovore.
- Beleže domaći
Domaći zadatak zadatak.
 Radna sveska 16. strana.

Izgled table

4
- praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti
Načini provere - tačnost rešenja vežbanja u udžbeniku
ostvarenosti ishoda: - uspešnost učenika tokom aktivnosti u zaključnom delu
časa
ОKVIR ZA
PREISPITIVANJE
OSTVARENOG ČASA:
 Da li mi je adekvatan
izbor načina provere
ostvarenosti ishoda?
 Da li sam planirao/-la
adekvatne aktivnosti
učenika?a
 Da li je bilo
odstupanja/poteškoća
prilikom ostvarivanja
planiranog?
 Šta bih promenio/-la?

You might also like