RPH Farah 23.11.2022

You might also like

Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 2

KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR PUTERI


Telefon : 011-63266550
JAYA Email : KEA3121@moe.edu.my
08000 SUNGAI PETANI , KEDAH DARUL AMAN Website : https://smkbpj.edu.my/

RPH : PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN BERSEMUKA

NAMA GURU FARAH DEEBA BINTI ROSLAN

MINGGU 34 TARIKH 23.11.2022 HARI RABU


TINGKATAN 4P2 MASA 11.00 – 12.00 JUMLAH MURID 34
MATA PELAJARAN PERNIAGAAN KEHADIRAN
STANDARD 2.2 BAHAGIAN FUNGSIAN UTAMA DALAM ORGANISASI PERNIAGAAN
KANDUNGAN
Murid boleh:
STANDARD 2.2.4 Menerang dan menganalisis hubungan dan interaksi bahagian fungsian dalam
PEMBELAJARAN organisasi dengan organisasi luar, aliran maklumat dan aliran barang

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid akan dapat:


OBJEKTIF
1. Menerangkan proses komunikasi dalam aliran maklumat
PEMBELAJARAN
1. Menerangkan 6 langkah-langkah dalam proses komunikasi yang berkesan
KRITERIA KEJAYAAN
Aktiviti Permulaan / Set Induksi:
1. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan (kumpulan 1: lelaki dan kumpulan 2:
perempuan)
2. Murid pertama dalam setiap kumpulan akan diberi mesej untuk disampaikan
kepada murid kedua dan murid kedua pula akan menyampaikan mesej kepada
murid ketiga dan seterusnya hingga murid terakhir.

Mesej: Setiap perniagaan perlu bijak menjalankan urusan seperti


menggunakan kemudahan teknologi terkini seperti media sosial, e-mel dan
sebagainya agar dapat mengurangkan kos pengeluaran ke tahap yang paling
minimum.

3. Murid yang terakhir perlu menyebut mesej yang diterima secara lisan
AKTIVITI 4. Murid dalam setiap kumpulan akan membuat perbandingan dengan mesej asal
yang diterima dan membuat rumusan
5. Guru mengaitkan aktiviti set induksi dengan tajuk yang akan dipelajari pada hari ini

Aktiviti Utama
6. Kumpulan 6 membentangkan subtajuk 4.5.2 Aliran Maklumat. Tajuk tugasan telah
diberikan seminggu lebih awal. Murid membentangkan hasil tugasan menggunakan
slide powerpoint / video.
7. Sesi soal jawab.
8. Guru memberikan ulasan dan penerangan

Aktiviti Penutup
9. Guru menyoal semula sebagai rumusan

Buku teks, lcd, laptop, slide/ video pembentangan


ABM/BBM

* Contoh Aktiviti : Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru dalam e-learning ( Google Classroom,Telegram, Whatsapp,
Quizizz, Kahoot, Link Tugasan dan lain-lain kaedah penyampaian PdPc )
** Guru mata pelajaran perlu melaksanakan PBD untuk kelas masing-masing
KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN BANDAR PUTERI
Telefon : 011-63266550
JAYA Email : KEA3121@moe.edu.my
08000 SUNGAI PETANI , KEDAH DARUL AMAN Website : https://smkbpj.edu.my/

KEMAHIRAN MENILAI: Aktiviti Perbincangan


Murid membincangkan dan mencadangkan beberapa jawapan bagi soalan berikut:
1. Nyatakan gangguan-gangguan yang mungkin terdapat dalam sesuatu proses
komunikasi
ELEMEN KBAT 2. Jelaskan cara mengatasi masalah yang mungkin wujud dalam proses
komunikasi
3. Berikan cadangan penambahbaikan sistem komunikasi sedia ada dalam
sesebuah perniagaan

Kebijaksanaan, kreativiti
NILAI
Pada akhir sesi Pdp, / orang murid dapat
REFLEKSI
CATATAN

* Contoh Aktiviti : Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru dalam e-learning ( Google Classroom,Telegram, Whatsapp,
Quizizz, Kahoot, Link Tugasan dan lain-lain kaedah penyampaian PdPc )
** Guru mata pelajaran perlu melaksanakan PBD untuk kelas masing-masing

You might also like