Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 13

MINGGU 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN/PDPR

MINGGU 18
(25.7—29.7.2022)

SENARAI SEMAK RPH MINGGUAN


MATA KELAS BIL RPH/PDPR BIL Pencapaian
PELAJARAN SEPATUTNYA DIBUAT PDPR/PDPC PDPC/Keberkesanan
TERLAKSANA PDPC sepanjang
Minggu 2
MATEMATIK 3 BESTARI 2 2 2 Pdpr- orang
Rumusan Pencapaian:
= %
MATEMATIK 3 2 2 2 Pdpr- orang
FUTURISTIK Rumusan Pencapaian:
= %
PENDIDIKAN 2 EFESIEN 2 2 2 Pdpr- orang
MORAL Rumusan Pencapaian:
= %
PENDIDIKAN 3 DEDIKASI 2 2 2 Pdpr- orang
MORAL Rumusan Pencapaian:
= %
PENDIDIKAN 4 GEOGRAFI 2 2 2 Pdpc - orang
MORAL Rumusan Pencapaian:
= %
PENDIDIKAN 5 GEOGRAFI 1 1 1 Pdpc - orang
JASMANI DAN Rumusan Pencapaian:
KESIHATAN = %
RUMUSAN 9 9 9

TANDATANGAN GURU:

( )
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 25/7/2022 HARI ISNIN
TINGKATAN 3 DEDIKASI MASA 9.30-10.30 tgh

WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 12


TAJUK BIDANG 3: KEBESTARIAN DIRI
3.2 Perkhidmatan Awam Kebaikan Bersama
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1. Mengenal pasti idea baharu bagi meningkatkan
1. Mengenal pasti idea baharu bagi kualiti perkhidmatan awam untuk kebaikan
meningkatkan kualiti perkhidmatan erjasa.
awam untuk kebaikan berjasa. 2. Merangka contoh piagam pelanggan
2. Merangka contoh piagam perkhidmatan awam demi kebaikan bersama.
pelanggan perkhidmatan awam
demi kebaikan bersama. .3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara
3. Menghuraikan cara menyuarakan mengaplikasikan nilai tersebut
pendapat tentang mutu NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah Tinggi.
BBM: Buku teks,.
perkhidmatan awam yang diterima. PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang
betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari
Pendidikan Moral.
CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru menunjukkan kepada murid tayangan video pendek komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 1. Guru menerangkan mengenai perkhidmatan awam Tumpuan/Fokus/
2. Sumbang saran – contoh piagam pelanggan Penghayatan.
perkhidmatan awam demi kebaikan bersama.
3. Guru membimbing pelajar Menghuraikan cara 4K1N
menyuarakan pendapat tentang mutu perkhidmatan
awam yang diterima.
Komunikasi
4. Guru meminta pelajar menyenaraikan piagam Kepemimpinan
pelanggan sekolah Fokus
5. Latihan Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 25/7/2022 HARI ISNIN
TINGKATAN 4 GEOGRAFI MASA 11.00-12.00 PAGI
WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 23
TAJUK BIDANG 6: JATI MORAL
6.3 Berperikemanusiaan untuk Kesejahteraan Masyarakat
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Mentakrifkan maksud 1. Mentakrifkan maksud perikemanusiaan.
perikemanusiaan. 2. Menghuraikan kepentingan berperikemanusiaan
2. Mengenal pasti perlakuan untuk kesejahteraan masyarakat.
berperikemanusiaan untuk 3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara
kesejahteraan masyarakat. mengaplikasikan nilai tersebut
3. Menghuraikan kepentingan
4. NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah Tinggi.
berperikemanusiaan untuk
kesejahteraan masyarakat. BBM: Buku teks,.
PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari Pendidikan
Moral.

CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru mengimbas kembali mengenai tajuk lepas komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 1. Guru menerangkan maksud perikemanusiaan Tumpuan/Fokus/
2. Mengenal pasti perlakuan berperikemanusiaan untuk Penghayatan.
kesejahteraan masyarakat.
3. Sumbang saran - kepentingan berperikemanusiaan 4K1N
untuk kesejahteraan masyarakat.
4. Latihan
Komunikasi
Kepemimpinan
Fokus
Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 25.7.2022 HARI ISNIN
TINGKATAN 2 EFISIEN MASA 12.30-1.30 TGH
WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 32
TAJUK BIDANG 3: HUBUNGAN ANTARA DIRI, KOMUNITI DAN MASYARAKAT
UNIT 6: JIRAN SEPAKAT MEMBAWA BERKAT
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menakrifkan konsep kejiranan. 1. Setiap pelajar dapat menjelaskan manfaat hidup
2. Menjelaskan manfaat hidup berjiran.
berjiran.
3. Mencirikan sikap jiran yang positif 2. Mencadangkan cara untuk merapatkan hubungan
dan negatif. sesama jiran.
4. Mencadangkan cara untuk 3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara mengaplikasikan
merapatkan hubungan sesama nilai tersebut NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah
jiran. Tinggi.
BBM: Buku teks,.
PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari
CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru mengimbas kembali mengenai tajuk lepas komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 1. Guru Menakrifkan konsep kejiranan. Tumpuan/Fokus/
2. Sumbang saran- Menjelaskan manfaat hidup berjiran. Penghayatan.
3. Guru membimbing pelajar Mencirikan sikap jiran yang
positif dan negatif. 4K1N
4. Latihan

Komunikasi
Kepemimpinan
Fokus
Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

BILANGAN
MATAPELAJARAN MATEMATIK TINGKATAN 3 KELAS 3 BESTARI 30
PELAJAR
7.30 – 9.00 TGH
TARIKH/HARI 26/7/2022 SELASA MASA
MATEMATIK
BIDANG PENGGUNA: SIMPANAN
TAJUK 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang
PEMBELAJARAN DAN PELABURAN,
KREDIT DAN HUTANG
STANDARD Murid boleh :
PEMBELAJARAN 3.2.3 Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
3.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit.
OBJEKTIF 1. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
PEMBELAJARAN bagi penggunaan kad kredit.
2. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
AKTIVITI PDPR 1. Penerangan guru mengenai tajuk hari ini
2. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
3. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
4. Latihan

BAHAN BANTU  Buku Teks ☐ Radas ☐ Lembaran kerja ☐ Projektor


BELAJAR ☐ Internet ☐ Powerpoint ☐ Gambar
☐ Radio ☐ Model ☐ Lain-lain/ Ticke-to-go
☐ Modul ☐ Buku Cerita
EMK ☐ Bahasa  Nilai murni ☐ Patriotisme
☐ Kelestarian alam ☐ Sains dan teknologi  Kreativiti dan inovasi
☐ Keusahawanan ☐ Teknologi maklumat dan komunikasi
TAHAP ☐ Tahap 1 ☐ Tahap 2  Tahap 3 ☐ Tahap 4 ☐ Tahap 5 ☐ Tahap 6
PENGUASAAN
INSTRUMENT PBD  Lembaran kerja ☐ Pemerhatian ☐ Projek
☐ Ujian bertulis ☐ Kuiz ☐ Persembahan
☐ Soal jawab  Latihan/kerja rumah ☐ Lisan
KBAT  Mengaplikasi  Menganalisa ☐ Menilai ☐ Mencipta

REFLEKSI
MINGGU 18

3 BILANGAN
MATAPELAJARAN MATEMATIK TINGKATAN 3 KELAS FUTURISTIK 29
PELAJAR
11.30 – 1.00 TGH
TARIKH/HARI 26/7/2022 SELASA MASA
MATEMATIK
BIDANG PENGGUNA: SIMPANAN
TAJUK 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang
PEMBELAJARAN DAN PELABURAN,
KREDIT DAN HUTANG
STANDARD Murid boleh :
PEMBELAJARAN 3.2.3 Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
3.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit.
OBJEKTIF 3. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
PEMBELAJARAN bagi penggunaan kad kredit.
4. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
AKTIVITI PDPR 5. Penerangan guru mengenai tajuk hari ini
6. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
7. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
8. Latihan

BAHAN BANTU  Buku Teks ☐ Radas ☐ Lembaran kerja ☐ Projektor


BELAJAR ☐ Internet ☐ Powerpoint ☐ Gambar
☐ Radio ☐ Model ☐ Lain-lain/ Ticke-to-go
☐ Modul ☐ Buku Cerita
EMK ☐ Bahasa  Nilai murni ☐ Patriotisme
☐ Kelestarian alam ☐ Sains dan teknologi  Kreativiti dan inovasi
☐ Keusahawanan ☐ Teknologi maklumat dan komunikasi
TAHAP ☐ Tahap 1 ☐ Tahap 2  Tahap 3 ☐ Tahap 4 ☐ Tahap 5 ☐ Tahap 6
PENGUASAAN
INSTRUMENT PBD  Lembaran kerja ☐ Pemerhatian ☐ Projek
☐ Ujian bertulis ☐ Kuiz ☐ Persembahan
☐ Soal jawab  Latihan/kerja rumah ☐ Lisan
KBAT  Mengaplikasi  Menganalisa ☐ Menilai ☐ Mencipta

REFLEKSI

MATAPELAJARAN MATEMATIK TINGKATAN 3 KELAS 3 BESTARI BILANGAN 30


MINGGU 18

PELAJAR
7.30 – 9.00 TGH
TARIKH/HARI 27/7/2022 RABU MASA
MATEMATIK
BIDANG PENGGUNA: SIMPANAN
TAJUK 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang
PEMBELAJARAN DAN PELABURAN,
KREDIT DAN HUTANG
STANDARD Murid boleh :
PEMBELAJARAN 3.2.3 Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
3.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit.
OBJEKTIF 5. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
PEMBELAJARAN bagi penggunaan kad kredit.
6. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
AKTIVITI PDPR 9. Penerangan guru mengenai tajuk hari ini
10. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
11. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
12. Latihan

BAHAN BANTU  Buku Teks ☐ Radas ☐ Lembaran kerja ☐ Projektor


BELAJAR ☐ Internet ☐ Powerpoint ☐ Gambar
☐ Radio ☐ Model ☐ Lain-lain/ Ticke-to-go
☐ Modul ☐ Buku Cerita
EMK ☐ Bahasa  Nilai murni ☐ Patriotisme
☐ Kelestarian alam ☐ Sains dan teknologi  Kreativiti dan inovasi
☐ Keusahawanan ☐ Teknologi maklumat dan komunikasi
TAHAP ☐ Tahap 1 ☐ Tahap 2  Tahap 3 ☐ Tahap 4 ☐ Tahap 5 ☐ Tahap 6
PENGUASAAN
INSTRUMENT PBD  Lembaran kerja ☐ Pemerhatian ☐ Projek
☐ Ujian bertulis ☐ Kuiz ☐ Persembahan
☐ Soal jawab  Latihan/kerja rumah ☐ Lisan
KBAT  Mengaplikasi  Menganalisa ☐ Menilai ☐ Mencipta

REFLEKSI

3 BILANGAN
MATAPELAJARAN MATEMATIK TINGKATAN 3 KELAS FUTURISTIK 29
PELAJAR
10.30 – 12.00 TGH
TARIKH/HARI 27/7/2022 RABU MASA
BIDANG MATEMATIK TAJUK 3.2 Pengurusan Kredit dan Hutang
MINGGU 18

PENGGUNA: SIMPANAN
PEMBELAJARAN DAN PELABURAN,
KREDIT DAN HUTANG
STANDARD Murid boleh :
PEMBELAJARAN 3.2.3 Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
3.2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit.
OBJEKTIF 7. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
PEMBELAJARAN bagi penggunaan kad kredit.
8. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
AKTIVITI PDPR 13. Penerangan guru mengenai tajuk hari ini
14. Mengkaji dan menghuraikan kesan pembayaran minimum dan pembayaran lewat
bagi penggunaan kad kredit.
15. Menyelesaikan masalah yang melibatkan penggunaan kad kredit
16. Latihan

BAHAN BANTU  Buku Teks ☐ Radas ☐ Lembaran kerja ☐ Projektor


BELAJAR ☐ Internet ☐ Powerpoint ☐ Gambar
☐ Radio ☐ Model ☐ Lain-lain/ Ticke-to-go
☐ Modul ☐ Buku Cerita
EMK ☐ Bahasa  Nilai murni ☐ Patriotisme
☐ Kelestarian alam ☐ Sains dan teknologi  Kreativiti dan inovasi
☐ Keusahawanan ☐ Teknologi maklumat dan komunikasi
TAHAP ☐ Tahap 1 ☐ Tahap 2  Tahap 3 ☐ Tahap 4 ☐ Tahap 5 ☐ Tahap 6
PENGUASAAN
INSTRUMENT PBD  Lembaran kerja ☐ Pemerhatian ☐ Projek
☐ Ujian bertulis ☐ Kuiz ☐ Persembahan
☐ Soal jawab  Latihan/kerja rumah ☐ Lisan
KBAT  Mengaplikasi  Menganalisa ☐ Menilai ☐ Mencipta

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


HARI : KHAMIS TARIKH : 28/7/2022
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN STRATEGI PDP
Pembelajaran berasaskan inkuiri /
TINGKATAN/MASA 5 GEOGRAFI / 7.30 -9.00 PAGI Pembelajaran berasaskan masalah
BIL PELAJAR 34
MINGGU 18

TAJUK 2.0 PENYALAHGUNAAN BAHAN Penggunaan teknologi

STANDARD 2.0 1.5 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap


KANDUNGAN penyalahgunaan bahan kepada diri, keluarga dan masyarakat PdP Abad 21
Isu semasa: Entry Card / Exit Card
Brainstorming
 Penagihan berulang
Gallery Walk
STANDARD 2.1.1 Menjelaskan punca penagihan berulang.
Games
PEMBELAJARAN 2.1.2 Membincangkan implikasi penagihan berulang.
X stray, Y stray
2.1.3 Membincangkan cara menangani penagihan berulang.
Group presentation
2.1.4 Menjana idea bagaimana rakan, keluarga dan masyarakat
Role play /
membantu golongan yang mengalami penagihan berulang Traffic light
berasimilasi dalam komuniti
OBJEKTIF Murid dapat : KEMAHIRAN BERPIKIR ARAS TINGGI / KBAT
PEMBELAJARAN 1. Menerangkan jerat dadah. Mengaplikasi /
2. Menjelaskan situasi berisiko yang membawa kepada jerat Menganalisis /
Menilai
dadah.
3. Membincangkan implikasi jerat dadah kepada diri, keluarga Mencipta
dan masyarakat.
4. Menjana idea cara mengelak jerat dadah. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM / EMK
AKTIVITI 1. Murid menonton video mengenai penagihan dadah dan memberi komen Bahasa Melayu
PEMBELAJARAN mengenai video tersebut. Patriotisme /
2. Setiap kumpulan diberi tugasan sesi pembentangan di hadapan kelas: Kreatif dan Inovasi /
a) Punca penagihan berulang Geografi
b) Implikasi penagihan berulang Teknologi Maklumat
c) Cara menangani penagihan berulang
d) Cara menbantu mengatasi masalah penagihan berulang. PENTAKSIRAN
Sesi soal jawab dan justifikasi aktiviti. Latihan bertulis
BBM Wisel, skital Lisan /
Kuiz
PENILAIAN PDPR pemerhatian
NILAI MURNI 1. Kegigihan menyiapkan kerja Pembentangan
2. Berusaha mencapai kejayaan Pemerhatian /
Tugasan
Projek
Lain-lain (nyatakan) : /
Penguasaan kemahiran asas

REFLEKSI
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 28.7.2022 HARI KHAMIS
TINGKATAN 2 EFISIEN MASA 9.30-10.30 PG
WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 32
TAJUK BIDANG 3: HUBUNGAN ANTARA DIRI, KOMUNITI DAN MASYARAKAT
UNIT 6: JIRAN SEPAKAT MEMBAWA BERKAT
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menakrifkan konsep kejiranan. 1. Setiap pelajar dapat menjelaskan manfaat hidup
2. Menjelaskan manfaat hidup berjiran.
berjiran. 2. Mencadangkan cara untuk merapatkan
3. Mencirikan sikap jiran yang positif hubungan sesama jiran.
dan negatif. 3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara mengaplikasikan
4. Mencadangkan cara untuk nilai tersebut NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah
merapatkan hubungan sesama Tinggi.
jiran. BBM: Buku teks,.
PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari
CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru mengimbas kembali mengenai tajuk lepas komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 1. Guru Menakrifkan konsep kejiranan. Tumpuan/Fokus/
2. Sumbang saran- Menjelaskan manfaat hidup berjiran. Penghayatan.
3. Guru membimbing pelajar Mencirikan sikap jiran yang
positif dan negatif. 4K1N
4. Latihan

Komunikasi
Kepemimpinan
Fokus
Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 28/7/2022 HARI KHAMIS
TINGKATAN 3 DEDIKASI MASA 12.30-1.30 tgh

WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 12


TAJUK BIDANG 3: KEBESTARIAN DIRI
3.2 Perkhidmatan Awam Kebaikan Bersama
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1. Mengenal pasti idea baharu bagi meningkatkan
1. Mengenal pasti idea baharu bagi kualiti perkhidmatan awam untuk kebaikan
meningkatkan kualiti perkhidmatan erjasa.
awam untuk kebaikan berjasa. 2. Merangka contoh piagam pelanggan
2. Merangka contoh piagam perkhidmatan awam demi kebaikan bersama.
pelanggan perkhidmatan awam
demi kebaikan bersama. .3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara
3. Menghuraikan cara menyuarakan mengaplikasikan nilai tersebut
pendapat tentang mutu NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah Tinggi.
BBM: Buku teks,.
perkhidmatan awam yang diterima. PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang
betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari
Pendidikan Moral.
CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru menunjukkan kepada murid tayangan video pendek komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 1. Guru menerangkan mengenai perkhidmatan awam Tumpuan/Fokus/
2. Sumbang saran – contoh piagam pelanggan Penghayatan.
perkhidmatan awam demi kebaikan bersama.
3. Guru membimbing pelajar Menghuraikan cara 4K1N
menyuarakan pendapat tentang mutu perkhidmatan
awam yang diterima.
Komunikasi
4. Guru meminta pelajar menyenaraikan piagam Kepemimpinan
pelanggan sekolah Fokus
5. Latihan Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 29/7/2022 HARI JUMAAT
TINGKATAN 4 GEOGRAFI MASA 8.30-9.30 PAGI
WAKTU 1 JAM JUMLAH MURID 23
TAJUK BIDANG 6: JATI MORAL
6.3 Berperikemanusiaan untuk Kesejahteraan Masyarakat
OBJEKTIF PELAJARAN: KRITERIA KEJAYAAN MURID:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Mentakrifkan maksud 1. Mentakrifkan maksud perikemanusiaan.
perikemanusiaan. 2. Menghuraikan kepentingan berperikemanusiaan
2. Mengenal pasti perlakuan untuk kesejahteraan masyarakat.
berperikemanusiaan untuk 3. Setiap pelajar dapat menyatakan 2 cara
kesejahteraan masyarakat. mengaplikasikan nilai tersebut
3. Menghuraikan kepentingan
4. NILAI: Kerajinan, Nilai Berdikari, Nilai Hemah Tinggi.
berperikemanusiaan untuk
kesejahteraan masyarakat. BBM: Buku teks,.
PAK21: Lihat dengar dan buat.
KBAT: Memperolehi Iktibar/teknik menjawab yang betul.
PBD: Latihan INSTRUMEN: Buku Modul Bestari Pendidikan
Moral.

CADANGAN AKTIVITI
FASA AKTIVITI P&P CATATAN

Pemula Set induksi : Kemahiran


Guru mengimbas kembali mengenai tajuk lepas komunikasi.
Keyakinan diri
Aktiviti Utama 5. Guru menerangkan maksud perikemanusiaan Tumpuan/Fokus/
6. Mengenal pasti perlakuan berperikemanusiaan untuk Penghayatan.
kesejahteraan masyarakat.
7. Sumbang saran - kepentingan berperikemanusiaan 4K1N
untuk kesejahteraan masyarakat.
8. Latihan
Komunikasi
Kepemimpinan
Fokus
Keyakinan diri

Tindakan Pelajar menjawab soalan modul sebagai kerja rumah. Kerajinan.


Susulan Pelajar

Releksi
MINGGU 18

You might also like