Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 35

每日教学计划

Rancangan Pengajaran Harian

星期一 Isnin
30/5/2022
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 30/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2C 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BC 1.30 – 2.30PM MURID: 36/40

主题/TEMA: 珍贵的友情

单元/UNIT: 五

课题/TOPIK: 语文基础知识

内容标准 5.4 通过阅读,认识各种不同类型的句子,并运用在写作中。


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 5.4.1 通过阅读,认识各种不同功能的句子和关联词语,并尝试在表达时应用。
STANDARD
PEMBELAJARAN:
学习目标 学生能够通过阅读,认识各种不同功能的句子和关联词语,并尝试在表达时应
OBJEKTIF 用。
PEMBELAJARAN(OP):
达标准则 正确指出至少 3 个陈述句、疑问句和感叹句。
KRITERIA
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 学生观察一些部首和偏旁的字卡,说出合成的字。
AKTIVITI PERMULAAN:
10 分钟
教学活动 1. 学生进行分组比赛,看看哪组写出最多由部首和偏旁合成的字。
AKTIVITI UTAMA: 2. 学生分辨陈述句、疑问句和感叹句。
40 分钟
3. 学生习作。
4. 师生共同讨论。
结束/ 学生复述陈述句、疑问句和感叹句的区别。
AKTIVITI PENUTUP:
10 分钟
跨课程元素/EMK: 语言
道德价值/NILAI: 合作
教具/ABM/BBM: 电脑 、课本

思维技能 Kemahiran 联想和联系


Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21: 观察/THINK PAIR SHARE √
画廊漫步/GALLERY WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN

思路图/ PETA i-THINK:


课堂评估/PBD:
观察/PEMERHATIAN √ 活页练习/LEMBARAN KERJA
汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √
问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN
其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 34 个学生能够正确指出至少 3 个陈述句、疑问句和感叹句。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 复述标点符号 指出陈述句、疑问句和感叹
MURID 句
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 30/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2C 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BC 4.20 – 4.50PM MURID: 36/40

主题/TEMA: 珍贵的友情

单元/UNIT: 五

课题/TOPIK: 趣味语文

内容标准 4.2 背诵古诗,能初步理解诗歌的内容,感受语言的优美。


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 4.2.1 背诵古诗十首,初步理解诗歌的内容,感受语言的优美。
STANDARD
PEMBELAJARAN:
学习目标 学生能够背诵古诗,初步理解诗歌的内容,感受语言的优美。
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP):
达标准则  正确背诵古诗。
KRITERIA  说出古诗内容大意。
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 学生观看短片 https://www.youtube.com/watch?v=E6RlB1jsdE0
AKTIVITI PERMULAAN:
5 分钟
教学活动 1. 学生朗读古诗《赠汪伦》。
AKTIVITI UTAMA: 2. 学生理解古诗的内容。
20 分钟
3. 学生说出其中心思想。
4. 教师让学生进行背诵。
结束/ 学生复述故事。
AKTIVITI PENUTUP:
5 分钟
跨课程元素/EMK: 语言
道德价值/NILAI: 友爱
教具/ABM/BBM: 课本、电脑

思维技能 Kemahiran 联想与联系


Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21: 观察/THINK PAIR SHARE √
画廊漫步/GALLERY WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN

思路图/ PETA i-THINK:


课堂评估/PBD:
观察/PEMERHATIAN √ 活页练习/LEMBARAN KERJA
汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN
问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN
其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 34 个学生正确背诵古诗和说出古诗内容大意。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 跟着老师朗读古诗 复述古诗 说出故事内容大意
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 30/5/2022

科目/MATA 班级/KELAS: 2S 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


PELAJARAN : 5.20-5.50PM MURID: 41/42
科学

主题/TEMA: 生命科学

单元/UNIT: 四

课题/TOPIK: 动物

内容标准 4.1 动物的成长和繁殖


STANDAR KANDUNGAN
:

学习标准 4.1.1 讲述动物的繁殖方法


STANDARD
PEMBELAJARAN:

学习目标 在本课结束前,学生能够说出动物的繁殖方法。
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP):

达标准则
学生根据图片,分类胎生动物和卵生动物。
KRITERIA
KEJAYAAN(KK):

导入(引起动机) 学生观察教师展示的动物的图片。
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 分钟)

教学活动
1.学生聆听教师讲述卵生动物和胎生动物。
AKTIVITI UTAMA:
(20 分钟) 2.学生分组讨论图中动物的繁殖方式。
3.学生说出图中动物的幼儿和妈妈是否长得相似。
4.学生呈堂,教师从旁指导。
结束/ 学生复述今日所学,教师加以补充。
AKTIVITI PENUTUP:
(5 分钟)

跨课程元素/EMK: 创意与革新、道德价值
道德价值/NILAI: 爱心、勇于尝试
教具/ABM/BBM: 课本、一体机、图片

思维技能 Kemahiran 联想与联系、比较异同


Berfikir:

21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:

反思/REFLEKSI: (39 )位学生能够说出动物的繁殖方法。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN
MURID 复述动物的繁殖方法有哪 举例说出动物的繁殖方法
几种
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 30/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


音乐 2R 5.50-6.20PM MURID: 36/39

主题/TEMA: 主题五
单元/UNIT: 单元 10 我爱爸爸妈妈(第 42 页)
课题/TOPIK: 双亲节
内容标准/ 3.1 音乐创作
STANDAR KANDUNGAN:

学习标准/ 3.1.1 使用即兴材料制造各种声音。


STANDARD
PEMBELAJARAN:
学习目标/OBJEKTIF 在课堂结束前,学生能够:
PEMBELAJARAN(OP):  使用即兴材料制造各种声音。
达标准则/ 1. 我能够使用课室里能够发出声音的物件。(例:尺、桌子、水瓶、书、等等)
KRITERIA KEJAYAAN(KK): 2. 我能够利用适合的物件来制造各种声音。
3. 我能够哼唱即兴乐器所发出的声音和节奏。
4. 我能够即兴地使用物件创作节奏形态。
导入(引起动机)/(5 分钟) 1.学生说出所学过的乐器。
AKTIVITI PERMULAAN:
教学活动/(20 分钟) 2.学生说出可代替乐器的物件。
AKTIVITI UTAMA: 3.分组活动:学生找出可代替乐器的物件。
4.学生在老师的引导下学习创作节奏形态。
5.学生分组表演。

结束/(5 分钟) 6.学生选出最佳组别。


AKTIVITI PENUTUP:
跨课程元素/EMK: 创造与革新元素
道德价值/NILAI: 勇敢
教具/ABM/BBM: 教学光盘
思维技能/ 联想与联系
KEMAHIRAN BERFIKIR:
21 世纪教学法/ 观察/THINK PAIR SHARE √
AKTIVITI PAK 21:
画廊漫步/GALLERY WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN 以学生为中心

思路图/ PETA i-THINK:


课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN √ 活页练习/LEMBARAN KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:表演

反思/REFLEKSI:
34 个学生能够使用即兴材料制造各种声音。

后续作业/ 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 制造声音 跟着节奏制造声音
MURID
每日教学计划
Rancangan Pengajaran Harian

星期二 Selasa
31/5/2022
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 31/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2I 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BM 1.30 – 2.30PM MURID: 36/36

主题/TEMA: 3- Kita Bersih Kita Sihat

单元/UNIT: Unit 7: Bersih dan Ceria


课题/TOPIK: Rambut Bersih

内容标准 1.1 Mendengar dan memberikan respons


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 1.1.2 Mendengar, memahami, dan memberikan respons terhadap;
STANDARD
PEMBELAJARAN: (ii) suruhan

学习目标 Pada akhir PDP, murid dapat


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): (i)Mengajuk dan memberikan respons terhadap suruhan dengan betul.

达标准则 i. Murid dapat mendengar 3/5 suruhan.


KRITERIA
KEJAYAAN(KK): ii. Murid dapat memahami 3/5 suruhan.
iii. Murid dapat memberikan 3/5 respons terhadap suruhan dengan betul.
导入(引起动机) 1. Murid menonton video berkaitan dengan mencuci rambut.
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 MINS ) 2. Murid berbual-bual tentang cerita yang ditonton.
教学活动 3. Murid menelitikan gambar dalam buku teks m/s 39 .
AKTIVITI UTAMA:
(50 MINS ) 4. Murid menjawab beberapa soalan yang ditanya oleh guru.
5. Murid dimbing mengajuk dan memberikan respons terhadap suruhan
sepertimana yang ditunjukkan dalam gambar.
6. Murid berbincang dalam kumpulan untuk melakukan aktiviti main peranan.
7. Murid mempersembahkan di hadapan kelas secara kumpulan.
结束/ 8. Murid merumus isi pelajaran dengan bimbingan guru.
AKTIVITI PENUTUP:
(5 MINS )
跨课程元素/EMK: Nilai Murni
道德价值/NILAI: Kebersihan Diri
教具/ABM/BBM: Komputer, LCD, buku teks
思维技能 Kemahiran KB- Mengecam
Berfikir:
KP- Interpersonal

21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:

观察/THINK PAIR SHARE
画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 34 orang murid dapat mengajuk dan memberikan 3/5 respons terhadap suruhan.

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN Membaca suku kata Membaca ayat Main peranan
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 31/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2I 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BM 4.20 – 4.50PM MURID: 36/36

主题/TEMA: 3- Kita Bersih Kita Sihat

单元/UNIT: Unit 7: Bersih dan Ceria


课题/TOPIK: Gigi Bersih Wajah Ceria

内容标准 2.1 Asas membaca dan memahami


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 2.1.2 Membaca dan memahami;
STANDARD
PEMBELAJARAN: (iii) perenggan

学习目标 Pada akhir PDP, murid dapat


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): (i) Membaca perenggan dengan sebutan yang betul.

达标准则 i. Murid dapat membaca 2/3 perenggan.


KRITERIA
KEJAYAAN(KK): ii. Murid dapat memahami 2/3 perenggan.
iii. Murid dapat menyatakan 2/3 cara-cara menjaga gigi.
导入(引起动机) 1. Murid menonton video berkaitan dengan membersihkan gigi dengan flos.
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 MINS ) 2. Murid berbual-bual tentang cerita yang ditonton.
教学活动 3. Murid membaca petikan dalam buku teks m/s 40.
AKTIVITI UTAMA:
(20 MINS ) 4. Murid dibimbing memahami perenggan dalam teks.
5. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan cara-cara menjaga
kerbersihan gigi dalam peta I –think.
6. Murid membentangkan hasil kerja mereka.

结束/ 7. Murid merumus isi pelajaran dengan bimbingan guru.


AKTIVITI PENUTUP:
(5 MINS )
跨课程元素/EMK: Nilai Murni
道德价值/NILAI: Kebersihan Diri
教具/ABM/BBM: Komputer, LCD, buku teks , peta I-think
思维技能 Kemahiran KB- Menghubungkaitkan
Berfikir:
KP- Kontekstual

21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:

观察/THINK PAIR SHARE
画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: ( 34) orang murid dapat membaca dan memahami 2/3 perenggan.

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN Membaca suku kata Membaca ayat Membaca petikan
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 31/5/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2C 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BC 4.50 – 6.20PM MURID: 37/40

主题/TEMA: 珍贵的友情
单元/UNIT: 五

课题/TOPIK: (一)三个好朋友

内容标准 3.1 应用铅笔写字,感受汉字的形体美。做到笔画和笔顺正确,字的间架结


STANDAR KANDUNGAN :
构匀称,字体规范,工整美观,有一定的速度,并养成良好的写字习惯。
学习标准 3.1.1 应用铅笔在田字格上书写正楷,感受汉字的形体美。要求执笔和运笔
STANDARD
PEMBELAJARAN: 正确,坐姿端正,做到笔画和笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端正整
洁。
学习目标 学生能够应用铅笔在田字格上书写正楷,感受汉字的形体美。要求执笔和
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): 运笔正确,坐姿端正,做到笔画和笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端
正整洁。
达标准则  正确写出至少 5 个生字
KRITERIA
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 学生观看短片 https://www.youtube.com/watch?v=iVIkErQQg18
AKTIVITI PERMULAAN:
15 分钟
教学活动 1. 学生朗读课文。
AKTIVITI UTAMA:
60 分钟
2. 学生朗读生字。
3. 学生在田字格习写生字。
4. 学生写“野”时,注意“予”的第二笔是“、”,不漏写。
5. 学生写“栽”时,注意“木”的第四笔是“、”,不写成捺;右上的
“、”是最后一笔,不漏写。
6. 学生完成生字练习。
结束/ 学生复述生字。
AKTIVITI PENUTUP:
15 分钟
跨课程元素/EMK: 语言
道德价值/NILAI: 友爱、合作
教具/ABM/BBM: 电脑、课本
思维技能 Kemahiran 联想和联系
Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN
其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN
√ √
KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN

问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 35 个学生能正确写出至少 5 个生字。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 跟着老师读出单词 复述生词 造句
MURID
每日教学计划
Rancangan Pengajaran Harian

星期三 Rabu
1/6/2022
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 1/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2C 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BC 2.30-3.30PM MURID: 35/40
5.20-5.50PM

主题/TEMA: 珍贵的友情

单元/UNIT: 五

课题/TOPIK: (一)三个好朋友(二)池塘边的叫声

内容标准 3.2 培养书面表达能力,进行基础写作,学习掌握叙述、描写和说明等基本表达手


STANDAR KANDUNGAN : 法。要求从生活中提炼写作材料,不拘形式地进行写作,做到内容具体,感情真
实,条理清楚,语句通顺。养成书面表达的信心和兴趣。
学习标准 3.2.1 练习写话,尝试进行书面表达。能不拘形式地写自己想说的话,并根据表达
STANDARD 的需要,学习使用标点符号。对写话产生信心和兴趣。
PEMBELAJARAN:
学习目标 学生能够练习写话,尝试进行书面表达。能不拘形式地写自己想说的话。并根据
OBJEKTIF 表达的需要,学习使用标点符号。
PEMBELAJARAN(OP):
达标准则  回答至少 1 道问题。
KRITERIA  扩充至少 1 个词语,然后用词语写 1 个句子。
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 学生回答问题:同学们,说一说打扫课室的情形。
AKTIVITI PERMULAAN:
15 分钟
教学活动 1. 学生仔细观察图中(活动本第 35 页)的同学如何分工?
AKTIVITI UTAMA: 2. 教师引导学生根据活动本的问题填写资料及回答问题。
60 分钟
3. 教师引导学生扩充词语,然后用词语写一个句子。(活动本第 34 页)
结束/ 鼓励学生打扫课室时分工合作。
AKTIVITI PENUTUP:
15 分钟
跨课程元素/EMK: 语言
道德价值/NILAI: 友爱
教具/ABM/BBM: 电脑、活动本

思维技能 Kemahiran 联想和联系


Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21: 观察/THINK PAIR SHARE √
画廊漫步/GALLERY WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN

思路图/ PETA i-THINK:


课堂评估/PBD:
观察/PEMERHATIAN √ 活页练习/LEMBARAN KERJA √
汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √
问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN
其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 33 个学生能够回答至少 1 道问题和扩充至少 1 个词语,然后用词语写 1 个句子。
个学生需从旁指导。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 复述图中学生在进行的活动 造句
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 1/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2R 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


科学 3.50 – 4.50PM MURID: 37/39

主题/TEMA: 生命科学
单元/UNIT: 四

课题/TOPIK: 动物

内容标准 4.1 动物的成长和繁殖


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 4.1.1 讲述动物的繁殖方法
STANDARD
PEMBELAJARAN:
学习目标 在本课结束前,学生能够说出动物的繁殖方法。
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP):

达标准则
KRITERIA 学生根据图片,分类胎生动物和卵生动物。
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 学生观察教师展示的动物的图片。
AKTIVITI PERMULAAN:
(10 分钟)

教学活动
AKTIVITI UTAMA: 1.学生聆听教师讲述卵生动物和胎生动物。
(40 分钟) 2.学生分组讨论图中动物的繁殖方式。
3.学生说出图中动物的幼儿和妈妈是否长得相似。
4.学生呈堂,教师从旁指导。
结束/ 学生复述今日所学,教师加以补充。
AKTIVITI PENUTUP:
(10 分钟)

跨课程元素/EMK: 创意与革新、道德价值
道德价值/NILAI: 爱心、勇于尝试
教具/ABM/BBM: 课本、一体机、图片
思维技能 Kemahiran 联想与联系、比较异同
Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: (35 )位学生能够说出动物的繁殖方法。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 复述动物的繁殖方法有哪 举例说出动物的繁殖方法
MURID
几种
每日教学计划
Rancangan Pengajaran Harian

星期四 Khamis
2/6/2022
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 2/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2I 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BM 1.00 - 2.30PM MURID: 32/36

主题/TEMA: 3- Kita Bersih Kita Sihat

单元/UNIT: Unit 7: Bersih dan Ceria


课题/TOPIK: Rumah Bersih Kita Selesa

内容标准 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 3.2.1 Membina dan menulis;
STANDARD
PEMBELAJARAN: (iii) ayat

学习目标 Pada akhir PDP, murid dapat


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): (i) Menulis perkataan, frasa dan ayat berdasarkan gambar dengan betul.

达标准则 i. Murid dapat membaca 3/4 ayat.


KRITERIA
KEJAYAAN(KK): ii. Murid dapat memahami 3/4 ayat.
iii. Murid dapat menulis 3/4 ayat dengan betul dan kemas.
导入(引起动机) 1. Murid menonton video berkaitan dengan rumah bersih dan rumah kotor.
AKTIVITI PERMULAAN:
(15 MINS ) 2. Murid berbual-bual tentang cerita yang ditonton.
教学活动 3. Murid menelitikan gambar yang terdapat dalam buku teks m/s 41.
AKTIVITI UTAMA:
(60 MINS ) 4. Murid dibimbing membina dan menulis frasa berdasarkan gambar.
5. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan cara-cara menjaga
kerbersihan rumah peta I -think.
6. Murid membentangkan hasil kerja mereka.
7. Murid diberi latihan bina ayat yang terdapat dalam buku aktiviti m/s 44.

结束/ 8. Murid merumus isi pelajaran dengan bimbingan guru.


AKTIVITI PENUTUP:
(15 MINS )
跨课程元素/EMK: Nilai Murni
道德价值/NILAI: Menjaga Kebersihan
教具/ABM/BBM: Komputer, LCD, buku teks , peta I-think
思维技能 Kemahiran KB- Mengecam
Berfikir:
KP- Belajar Cara Belajar
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: ( 29 ) orang murid dapat menulis 3/4 ayat dengan betul dan kemas.

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN Membaca suku kata Membaca ayat
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 2/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2I 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BM 3.50-4.50PM MURID: 32/36

主题/TEMA: 3- Kita Bersih Kita Sihat

单元/UNIT: Unit 7: Bersih dan Ceria


课题/TOPIK: Pak Pandir Sakit Perut

内容标准 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan kesantunan
STANDAR KANDUNGAN :
bahasa serta mempersembahkannya secara kreatif.
2.3 Isyarat keselamatan jalan(PKJR)
学习标准 4.3.2 Mempersembahkan cerita;
STANDARD
PEMBELAJARAN: (ii) cerita jenaka
2.3.2 Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat (PKJR)

学习目标 Pada akhir PDP, murid dapat


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): (i) Mempersembahkan cerita dalam kumpulan.

(ii) Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat. (PKJR)

达标准则 i. Murid dapat membaca cerita.


KRITERIA
KEJAYAAN(KK): ii. Murid dapat memahami cerita.
iii. Murid dapat mempersembahkan cerita.
iv. Murid dapat menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat. (PKJR)
导入(引起动机) 1. Murid melihat sebotol ubat.
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 MINS ) 2. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru.
教学活动 3. Murid dibimbing membaca dan memahami cerita yang terdapat dalam buku
AKTIVITI UTAMA:
teks m/s 42.
( 50 MINS )
4. Murid berbincang dalam kumpulan untuk mempersembahkan cerita yang
dibaca.
5. Murid melengkapkan latihan dalam buku aktiviti dalam buku aktiviti m/s 45.
6. Murid menonton klip video. (PKJR)
7. Murid menyatakan dan mewarna fungsi lampu isyarat. (PKJR)
结束/ 8. Murid merumus isi pelajaran dengan bimbingan guru.
AKTIVITI PENUTUP:
(5 MINS )

跨课程元素/EMK: Nilai Murni


道德价值/NILAI: Menjaga kebersihan, mematuhi peraturan
教具/ABM/BBM: Komputer, LCD, buku teks
思维技能 Kemahiran KB- Menghubungkaitkan
Berfikir:
KP- Verbal-linguistik

21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: ( 29 ) orang murid dapat mempersembahkan cerita dalam kumpulan.

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN Membaca suku kata Membaca ayat
MURID
每日教学计划
Rancangan Pengajaran Harian

星期五 Jumaat
3/6/2022
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 3/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2R 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


科学 1.00 – 1.30PM MURID: 35/39

主题/TEMA: 生命科学
单元/UNIT: 四

课题/TOPIK: 动物

内容标准 4.1 动物的成长和繁殖


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 4.1.1 讲述动物的繁殖方法
STANDARD
PEMBELAJARAN: 4.1.2 根据动物的繁殖方法加以分类
学习目标 在本课结束前,学生能够根据动物的繁殖方法加以分类。
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP):

达标准则
KRITERIA 学生能够以思维图将动物分类。
KEJAYAAN(KK):

导入(引起动机) 学生仔细观赏动物如何繁殖的视频。
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 分钟) https://www.youtube.com/watch?v=phJzst70ems

教学活动 1. 学生说出卵生动物和胎生动物。
AKTIVITI UTAMA:
(20 分钟) 2. 学生分成 6 人一组,进行分类动物的繁殖方法。

3. 各组派代表上前呈堂,并共同讨论。

4. 学生以思维图将动物分类。
结束/ 学生复述今日所学,教师加以补充。
AKTIVITI PENUTUP:
(5 分钟)

跨课程元素/EMK: 创意与革新、道德价值
道德价值/NILAI: 爱心、勇于尝试
教具/ABM/BBM: 课本、一体机、图片、视频
思维技能 Kemahiran 联想与联系、比较异同
Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY
轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: ( 33)位学生能够根据动物的繁殖方法加以分类。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 复述动物的繁殖方法有哪 举例说出动物的繁殖方法
MURID
几种
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 3/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2S 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


科学 1.30-2.30PM MURID: 38 /42

主题/TEMA: 生命科学
单元/UNIT: 四

课题/TOPIK: 动物

内容标准 4.1 动物的成长和繁殖


STANDAR KANDUNGAN :
学习标准 4.1.1 讲述动物的繁殖方法
STANDARD
PEMBELAJARAN: 4.1.2 根据动物的繁殖方法加以分类
学习目标 在本课结束前,学生能够根据动物的繁殖方法加以分类。
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP):

达标准则
KRITERIA 学生能够以思维图将动物分类。
KEJAYAAN(KK):

导入(引起动机) 学生仔细观赏动物如何繁殖的视频。
AKTIVITI PERMULAAN:
(10 分钟) https://www.youtube.com/watch?v=phJzst70ems

教学活动 1. 学生说出卵生动物和胎生动物。
AKTIVITI UTAMA:
(40 分钟) 2. 学生分成 6 人一组,进行分类动物的繁殖方法。

3. 各组派代表上前呈堂,并共同讨论。

4. 学生以思维图将动物分类。
结束/ 学生复述今日所学,教师加以补充。
AKTIVITI PENUTUP:
(10 分钟)

跨课程元素/EMK: 创意与革新、道德价值
道德价值/NILAI: 爱心、勇于尝试
教具/ABM/BBM: 课本、一体机、图片、视频
思维技能 Kemahiran 联想与联系、比较异同
Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY
轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

复述动物的繁殖方法有哪 举例说出动物的繁殖方法
几种
反思/REFLEKSI: (36)位学生能够根据动物的繁殖方法加以分类。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 复述动物的繁殖方法有哪 举例说出动物的繁殖方法
MURID
几种
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1A 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 3/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2C 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BC 3.00 – 3.30PM MURID: 34/40
3.50 – 4.50PM

主题/TEMA: 珍贵的友情

单元/UNIT: 五

课题/TOPIK: 想想说说

内容标准 1.1 进行口语交际。能根据不同的情况,有效地与人沟通,且能针对不明白的事情


STANDAR KANDUNGAN : 提出问题。做到认真聆听,不打岔,态度文明有礼。
学习标准 1.1.1 进行口语交际,能应用礼貌语言,学会与人沟通交流,做到话语适当,态度
STANDARD 有礼。
PEMBELAJARAN:
学习目标 学生能够进行口语交际,能应用礼貌语言,学会与人沟通交流,做到话语适当,
OBJEKTIF 态度有礼。
PEMBELAJARAN(OP):
达标准则  能用适当的话语和有礼的态度与人沟通。
KRITERIA
KEJAYAAN(KK):
导入(引起动机) 同学们,你们知道大扫除的重要性吗?(保持校园的清洁和美观)
AKTIVITI PERMULAAN:
15 分钟
教学活动 1. 学生说一说大扫除的工作范围。
AKTIVITI UTAMA: 2. 学生分组讨论“学校将举行大扫除,如果你是组长,你会怎么分配工作?”
60 分钟
3. 学生进行讨论时应用礼貌语言,如:“请问,好吗,谢谢”。
4. 学生分组讨论,老师巡视。
5. 每组派一位学生代表说出讨论结果。
结束/ 提醒学生分配工作的过程中要应用礼貌语言,与人沟通交流要做到话语适当,态
AKTIVITI PENUTUP: 度有礼。
15 分钟
跨课程元素/EMK: 语言
道德价值/NILAI: 爱护环境 、合作
教具/ABM/BBM: 电脑、白板 、华文课本上册

思维技能 Kemahiran 联想和联系


Berfikir:
21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21: 观察/THINK PAIR SHARE √
画廊漫步/GALLERY WALK
问答比赛/ROUND TABLE
角色扮演/ROLE PLAY
轮流问答/RALLY ROBIN
其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:
课堂评估/PBD:
观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA
汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √
问答比赛/KUIZ 随堂测验/UJIAN
其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: 32 个学生能用适当的话语和有礼的态度与人沟通。

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN 说出大扫除的工作类型 与人有礼沟通
MURID
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

学年/SESI : 2022/2023 学期/PENGGAL: 1 周次/MINGGU: 11 日期/TARIKH: 3/6/2022

科目/MATA PELAJARAN : 班级/KELAS: 2I 时间/MASA: 出席人数/KEHADIRAN


BM 4.50-5.50PM MURID: 34/36

主题/TEMA: 3- Kita Bersih Kita Sihat

单元/UNIT: Unit 7: Bersih dan Ceria


课题/TOPIK: Cerianya Taman

内容标准 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
STANDAR KANDUNGAN :
2.3 Isyarat keselamatan jalan(PKJR)
学习标准 5.1.3 Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata adjektif mengikut
STANDARD
PEMBELAJARAN:
konteks.
(ii) warna
2.3.2 Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat (PKJR)
学习目标 Pada akhir PDP, murid dapat
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN(OP): (i) Mengenal pasti kata adjektif warna dalam gambar dan mencatat ke dalam peta
I –Think.

(ii) Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat. (PKJR)


达标准则 i. Murid dapat membaca 3/5 kata adjektif warna pada gambar.
KRITERIA
KEJAYAAN(KK): ii. Murid dapat memahami 3/5 kata adjektif warna pada gambar.
iii. Murid dapat mengenal pasti 3/5 kata adjektif warna pada gambar.
iv. Murid dapat menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat. (PKJR)
导入(引起动机) 1. Murid melihat barangan yang pelbagai jenis warna.
AKTIVITI PERMULAAN:
(5 MINS ) 2. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru.
教学活动 3. Murid menelitikan gambar yang terdapat dalam buku teks m/s 43.
AKTIVITI UTAMA:
( 5O MINS ) 4. Murid dibimbing mengenal pasti kata adjektif warna pada gambar.
5. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan kata adjektif dalam
gambar ke dalam peta I -think.
6. Murid bercerita berdasarkan gambar dengan kata adjektif warna.
7. Murid diberi latihan bina ayat yang terdapat dalam buku aktiviti M/s 46.
8. Murid mengenal pasti kesalahan ejaan dalam petikan Lampu Isyarat. (PKJR)

结束/ 9. Murid merumus isi pelajaran dengan bimbingan guru.


AKTIVITI PENUTUP:
( 5 MINS )
跨课程元素/EMK: Nilai Murni
道德价值/NILAI: Kerjasama
教具/ABM/BBM: Komputer, LCD, buku teks
思维技能 Kemahiran KB- Menjanakan idea
Berfikir:
KP- Konstruktivisme

21 世纪教学法/AKTIVITI
PAK 21:
观察/THINK PAIR SHARE √

画廊漫步/GALLERY
WALK

问答比赛/ROUND TABLE

角色扮演/ROLE PLAY

轮流问答/RALLY ROBIN

其他/ LAIN-LAIN
思路图/ PETA i-THINK:

课堂评估/PBD:

观察/PEMERHATIAN 活页练习/LEMBARAN

KERJA

汇报/PEMBENTANGAN 会话/LISAN √

问答比赛/KUIZ √ 随堂测验/UJIAN

其他/LAIN-LAIN:
反思/REFLEKSI: (32) orang murid dapat mengenal pasti 3/5 kata adjektif warna pada gambar.

后续作业 辅导/PEMULIHAN 巩固/PENGUKUHAN 增广/PENGAYAAN


TUGASAN SUSULAN Membaca suku kata Menyenaraikan kata
MURID adjektif

You might also like